Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zatkany kanalik łzowy :(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zatkany kanalik łzowy :(

    Drogie Mamy,
    powiedzcie mi proszę czy Wasze pociechy również dotknęła ta dolegliwość? Naszej coreczce ropialy oczka dłuzszy czas, wiec podano jej antybiok gentymacyne i w jednym oczku sie poprawilo a drugie caly czas ropieje.. Skierowano nas na szpitalne odetkanie kanalika. Czy to groźny zabieg? Czy ktoras z was stosowala masaz oczka aby odetkac samoistnie ten kanalik? Czy sie udało?
    Z góry dziekuje za odpowiedz

    #2
    Odp: zatkany kanalik łzowy

    U mojego syna była podobna sytuacja.
    Próbowałam u różnych lekarzy okulistów - każdy uczył mnie masażu kanalików w inny sposób.
    W końcu trafiłam na p. okulistkę, która była mało sympatyczna, ale skuteczna! Sama zrobiła dziecku taki masaż i pokazał mi na moim oku jak taki masaż ma wyglądać. Bolało! Ale nie musiałam korzystać z jej nauk bo okazało się, że kanalik synka odblokował się po jej masażu w gabinecie.
    Próbuj u innych lekarzy.
    Co do zabiegu się nie wypowiem - nie mam doświadczenia w tym temacie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: zatkany kanalik łzowy

      Nie jest to zwykle obciążający zabieg. Okulista wprowadza sondę w ujście kanalika nosowo-łzowego (mały otworek na dolnej powiece w pobliżu wewnętrznego kąta oka) i w ten sposób poprawia drożność kanalika. Kiedyś zabieg taki był wykonywany o wiele częściej niż obecnie.

      Pozdrawiam

      prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

      Skomentuj

             
      Working...
      X