Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Badania ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Badania ??

    Witam dostaliśmy od lekarza badania na krew dla dziecka gorączkował nam 4 doby temp 40,4 bez żadnych innych objawów , teraz już po chorobie nie chce prawie jeść na kontroli u Pani doktor wspomniałam o tym i poprosiłam o badania ale nie wyjaśniła mi nic
    TSH - bo ma bardzo gorące rączki a czasem lodowate stopki
    Fe- żelazo nie wiem po co??
    Morfologia krwi z pełnym różnicowaniem gra... i urwana nazwa dale
    Mocz badanie ogólne
  •    
       

    #2
    Odp: Badania ??

    Dodam że synek ma 5 lat skończył w 04/03/

    Skomentuj


      #3
      Odp: Badania ??

      Ale czego właściwie oczekujesz od nas bo niebardzo rozumiem? żelazo pediatra zleciła pewnie po to żeby sprawdzić czy synek nie ma anemii skoro nie chce jeść. A tak wysoka gorączka bez innych objawów kojarzy mi się tylko z trzydniówką.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Badania ??

        Morfologia krwi z pełnym różnicowaniem gra... czekam na odpowiedz do czego to badanie co to i po co ?? A trzydniówkę już miał więc na pewno to to nie było

        Skomentuj


          #5
          Odp: Badania ??

          Napisane przez ewcii Pokaż wiadomość
          Morfologia krwi z pełnym różnicowaniem gra... czekam na odpowiedz do czego to badanie co to i po co ?? A trzydniówkę już miał więc na pewno to to nie było
          Ten skrót gra... to najprawdopodobniej GRANULOCYTY, czyli krwinki białe chroniące przed grzybami, wirusami, bakteriami. Lekarz zatem chce pewnie sprawdzić ich poziom

          Skomentuj


            #6
            Odp: Badania ??

            Napisane przez ewcii Pokaż wiadomość
            Morfologia krwi z pełnym różnicowaniem gra... czekam na odpowiedz do czego to badanie co to i po co ?? A trzydniówkę już miał więc na pewno to to nie było
            Z badaniami nie podpowiem ale napiszę, że są dwa różne wirusy wywołujące trzydniówkę i wbrew ogólnej opinii można ją przechodzić więcej niż raz.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Badania ??

              Uczestniczki Forum już prawie wszystko rozszyfrowały.
              1. Morfologia i stężenie żelaza zapewne, by sprawdzić, czy nie ma anemii i niedoborów tego pierwiastka (choć należy pamiętać, że w czasie infekcji jednym z mechanizmów obronnych jest "chowanie" żelaza, by nie mogły skorzystać z niego bakterie, więc bezpośrednio po chorobie stężenie żelaza może być niższe).
              2. Rozmaz krwi, by ocenić, jaką część białych krwinek stanowią granulocyty (i jakie) a jaką limfocyty. Pozwala to lekarzowi na ocenę prawdopodobieństwa zakażenia
              3. Badanie moczu, bo często infekcja dróg moczowych wiąże się z brakiem
              łaknienia
              4. TSH do pośredniej oceny działania tarczycy.

              Pozdrawiam
              prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Badania ??

                Popieram. Odpowiednie badania laboratoryjne to klucz do sukcesu. Niekoniecznie trzeba się ograniczać do podstawowych. Wymuś na lekarzu skierowanie na badania polecone powyżej, albo po prostu idź prywatnie. Drogie to nie jest, a dla dziecka warto wydać każde pieniądze.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Badania ??

                  Jeżeli nadal masz kłopoty i nie wiesz od czego to mogło być to słyszałam że dobrym rozwiązaniem może być mikroskopowe badanie kropli krwi. W Krakowie w laboratorium promvita badają ciemne i jasne pole. Są to badania bardzo dokładne wiec w razie jakiś problemów warto się z nimi skontaktować. Wiadomo że zdrowie dziecka jest najważniejsze

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X