Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak często kąpać niemowlę?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Jak często kąpać niemowlę?

    Czyli jesteście jak zwolennicy codziennej kąpieli, którzy twierdzą, że to nie tylko sposób na utrzymywanie higieny, ale również ważny rytuał. Jego stosowanie to okazja do budowania więzi z dzieckiem, a także sposób wyciszenia go przed snem. Za częstym kąpaniem malucha przemawia też, jak się wydaje, bardzo prozaiczny argument i proste powiązanie: skoro dorośli potrzebują myć się codziennie, czemu takiej samej zasady nie stosować wobec najmłodszych? Ale są też eksperci, którzy twierdzą, że zbyt częsta kąpiel nie tylko nie jest konieczna, ale może wręcz szkodzić niemowlęciu. Healthy Children, oficjalna strona dla rodziców Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej, podaje, że maluchy do ukończenia pierwszego roku życia potrzebują zwykle kąpieli tylko trzy razy w tygodniu. Częstsza może na przykład nadmiernie wysuszać wrażliwą skórę. Wiadomo, że nie należy popadać z jednej skrajności w drugą i tak jak piszecie, każda z nas powinna sama zdecydować jak często kąpać maleństwa :-)

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Jak często kąpać niemowlę?

      dokładnie, systematyczność posiłków, drzemek i kąpieli wspomaga rozwój dzieciątka

      Skomentuj


        #48
        Odp: Jak często kąpać niemowlę?

        W niektórych szpitalach noworodków się wogle nie kąpie, żeby jak najdłużej zachować naturalną barierę skóry. Ja swoje dzieci gdy zimno za oknem kąpie co drugi dzień. Inaczej latem, chodzimy na plaże, wszędzie piasek, morska woda, dzieci spocone, wtedy codziennie wskakujemy pod prysznic czy do wanny.
        szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

        Skomentuj


          #49
          Odp: Jak często kąpać niemowlę?

          jesli jeszcze ktos ma watpliwosci http://www.zdrowemaluchy.pl/kapiele-niemowlaka/

          Skomentuj


            #50
            Odp: Jak często kąpać niemowlę?

            Ja moje starsze dzieciaki oraz prawie 2 miesięczną córcie kąpie co drugi dzień. Tylko latem gdy jest gorąco kąpią się codziennie.
            Z tego co słyszałam od położnej niedługo w szpitalach mają wprowadzić brak kąpieli dla noworodków,aby jak najdłużej dziecko miało zachowaną naturalną barierę ochronną.Ciekawe co z tego wyjdzie,narazie się nad tym zastanawiają.




            Skomentuj


              #51
              Odp: Jak często kąpać niemowlę?

              W zimę kąpię chłopców co drugi dzień. Tak zaleciły mi położne w szpitalu. Latem z uwagi na wysokie temperatury i wzmożone wydzielanie potu robię to codziennie


              Skomentuj


                #52
                Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                W zimę kąpię chłopców co drugi dzień. Tak zaleciły mi położne w szpitalu. Latem z uwagi na wysokie temperatury i wzmożone wydzielanie potu robię to codziennie
                Moja córeczka tak się poci, nawet w zimie, że kąpię ją prawie codziennie. Czasem tylko odpuszczę jak późno wrócimy albo jak jest zmęczona.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                  Od samego początku kąpię dziecko codziennie, czas gdy jest jakaś okazja że późno wracamy to też robię mu wolne od kąpania.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                    w naszym przypadku dzieci są codziennie kąpane. Chyba że jest duże przeziębienie u małej córki to jest lekkie obmywanie a nie długa kąpiel

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                      My wedlug zalecen w szpitalu nie kąpaliśmy corki przez pierwsze dwa tygodnie. Jedynie przecieralismy ją wilgotnymi wacikami i tyle. Ale po dwoch tygodniach zaczelismy ja kąpać. Najpierw co drugi dzień, a później codziennie i codziennie ją kąpiemy albo robimy prysznic odkąd skończyła rok. Czasami zdarza nam się dzień bez kąpieli ale to wyjatkowe sytuacje i nieliczne. Dla naszej 14 miesięcznej córki to mega frajda i dobra zabawa wiec nie chcemy jej tego pozbawiac. Ostatnio zaczela sobie sama myc wlosy Tzn sama sobie je raczkami moczy i masuje glowe heh. Od jakiegos czasu tez sama myje brzuszek i nogi. Przezabawna jest.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                        Przez pierwsze 3 miesiące kąpaliśmy córkę co 2 dni, potem stworzyliśmy z kąpieli już rytuał i od tamtego czasu kąpiemy ją codziennie, później dostaje pierś i od razu zasypia

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                          Co rok to inne zalecenia. Pierwszego synka kąpałam codziennie, młodszego co drugi dzień. teraz, kiedy są starsi i jest lato to kąpie Ich obowiązkowo codziennie


                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                            Co rok to inne zalecenia. Pierwszego synka kąpałam codziennie, młodszego co drugi dzień. teraz, kiedy są starsi i jest lato to kąpie Ich obowiązkowo codziennie
                            To prawda,ciągle coś zmieniają, tak samo jak kwestia kąpania w szpitalu. W lecie, jak są upały to nawet najmniejsze dziecko trzeba kąpać, bo się poci dużo bardziej.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                              jestem zdania, że codziennie. ale wiadomo, wszystko zależy od sytuacji

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Jak często kąpać niemowlę?

                                Ja też spotkałam się z różnymi opiniami,niektórzy mówią że codziennie nie warto, inni- że to konieczne. Najlepiej robić tak jak uważamy sami, bo my wiemy najlepiej co jest dobre dla naszego dziecka.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X