Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Jak oszczędzać dla dziecka.Lokata czy coś innego?

    Oj nie chciałabym odkładac jedynie do skarpety... Jest przecież inflacja i wolę aby pieniądze nie traciły na wartości. Zamierzam odkładac dla dziecka 1000 zł miesięcznie a rocznie z 12000 to nawet przy oprocentowaniu 3% jest to 360 zł ( z tego co wiem to trzeba od tego jeszcze odjąć podatek ale nie wiem jaki).

    Zastanawia mnie czy są lokaty, do których można dokładać pieniadze. Czy jak zakładamy to jest ona zamknięta? I czy da się znaleźć coś oprocentowanego na więcej niż te 3% ?

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Jak oszczędzać dla dziecka.Lokata czy coś innego?

      Zerknij sobie tutaj:
      http://www.comperia.pl/lokaty_bankowe

      Na stronie masz ranking lokat. Obecnie Idea Bank ma fajną lokatę Happy dla nowych klientów. Masz na niej ponad 4% tak więc jak widzisz jest to całkiem dobre oprocentowanie. Niestety ale nie ma lokaty, do której można dokladać pieniądze. Wpłacasz i sobie leżą.

      Za to możesz zastanowić sie nad kontem oszczędnościowym.Obecnie Bank Smart ma dobrą ofertę.Dają tam 3% na koncie i możesz dokładać co miesiąc nowe pieniadze.

      Skomentuj


        #78
        Odp: Jak oszczędzać dla dziecka.Lokata czy coś innego?

        Napisane przez emmaz Pokaż wiadomość
        Zerknij sobie tutaj:
        http://www.comperia.pl/lokaty_bankowe

        Na stronie masz ranking lokat. Obecnie Idea Bank ma fajną lokatę Happy dla nowych klientów. Masz na niej ponad 4% tak więc jak widzisz jest to całkiem dobre oprocentowanie. Niestety ale nie ma lokaty, do której można dokladać pieniądze. Wpłacasz i sobie leżą.

        Za to możesz zastanowić sie nad kontem oszczędnościowym.Obecnie Bank Smart ma dobrą ofertę.Dają tam 3% na koncie i możesz dokładać co miesiąc nowe pieniadze.
        W sumie oferta tego Smart Banku nie jest taka zła. Te 3% to nie jest tak mało w porównaniu do lokat. Napisz mi jeszcze co to jest za bank bo sama o nim za bardzo nie słyszałam do tej pory. Z tego co również się orientuję nie ma placówki w moim mieście.

        Co sądzisz jeszcze o inwestowaniu w złoto albo srebro?

        Skomentuj


          #79
          Odp: Jak oszczędzać dla dziecka.Lokata czy coś innego?

          Napisane przez malinka0077 Pokaż wiadomość
          W sumie oferta tego Smart Banku nie jest taka zła. Te 3% to nie jest tak mało w porównaniu do lokat. Napisz mi jeszcze co to jest za bank bo sama o nim za bardzo nie słyszałam do tej pory. Z tego co również się orientuję nie ma placówki w moim mieście.

          Co sądzisz jeszcze o inwestowaniu w złoto albo srebro?
          Spokojnie, nie musisz się martwić,że coś stracisz. Jest to zwykly bank. Tyle,że obsługujesz konto przez internet albo przez telefon. Stoi za nim obecnie ktoś z mbanku. Mbank również podobnie zaczynał w przeszłości. Obecnie mam tam konto osobiste i jestem zadowolona.Również zastanawiam się nad założeniem oszczędnościowego póki jeszcze jest ta promocja.
          Nie opłaca się natomiast inwestować w złoto.Jak możesz sobie zobaczyć statystyki ceny złota spadają w dół.Obecnie nie jest to taka dobra inwestycja jak jeszcze ileś tam lat temu.

          Skomentuj


            #80
            Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

            Staram się odkładać co miesiąc określoną sumę.
            I co najważniejsze, te pieniądze, które odłożę, nie leżą na koncie. Staram się je na bieżąco inwestować.
            Ostatnio np. chodzi mi po głowie kupno monet. Oglądałam już nawet co nieco tu: xxx Myślę, że za jakiś czas, kiedy dzieciom będą faktycznie potrzebne pieniądze, monety mogą być już sporo warte.
            Last edited by disne; 24-09-2020, 21:52. Powód: link

            Skomentuj


              #81
              Odp: Jak oszczędzać dla dziecka.Lokata czy coś innego?

              Ja mam właśnie lokatę w Idea Banku i faktycznie mają konkurencyjną ofertę w porównaniu z innymi bankami. Opcja 3 miesiące na 4% jest w sam raz xxx
              Last edited by disne; 24-09-2020, 21:52. Powód: link

              Skomentuj


                #82
                Odp: Jak oszczędzać dla dziecka.Lokata czy coś innego?

                teraz to trudno o coś więcej noż 3%, chyba, że na bardzo krótki termin...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Jak oszczędzać dla dziecka.Lokata czy coś innego?

                  Lokata wydaje mi się mało trafionym pomysłem. Przede wszystkim ze względu na niskie oprocentowanie. Pieniądze są zamrożone, a zysk z tego praktycznie żaden.
                  Owszem, na pewno lepsze to niż trzymanie pieniędzy na zwykłym koncie, ale gdybym już miała wybierać, szukałabym czegoś innego.
                  Chodzi mi np. po głowie inwestycja w złoto. Jeśli kupuje się je w sprawdzonym miejscu xxx myślę, że nie wymaga to żadnej specjalistycznej wiedzy. Małe sztabki nie są drogie, więc coraz bardziej skłaniam się ku temu, żeby kilka kupić.
                  Last edited by disne; 24-09-2020, 21:53. Powód: link

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Jak oszczędzać dla dziecka.Lokata czy coś innego?

                    Najlepszym i najprostszym pomysłem są długoterminowe obligacje, np. na 10 lat - oprocentowane są na około 4% w skali roku, czyli dużo więcej, niż na lokatach. Jeśli dysponujecie większą ilością gotówki świetnym pomysłem będzie także mieszkanie pod wynajem (wynajmujący spłaci większość rat kredytu), gdzie po osiągnięciu dorosłości dziecko będzie mogło zamieszkać lub samo wynajmować.
                    http://odpowiedzi.com.pl/home/21-mul...wiedziami.html – testy multiselect

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                      Ja wpłacam kaskę na takie konto oszczędnościowe xxx Pieniążki się mnożą, więc za parę lat uzbiera się ładna sumka
                      Last edited by disne; 24-09-2020, 21:54. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                        Moje dzieciaczki mają porobione specjalne konta, każde z nich dostaje tam 150 zł miesięcznie. Będą dorosłe to zrobią z tym co chcą, z tym, że dostaną te pieniądze nie na 18 urodziny ale na 21.

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Jak oszczędzać dla dziecka.Lokata czy coś innego?

                          Moje dzieci mają specjalne konta, gdzie każde z nich dostaje 150 zł miesięcznie i dostęp do tego konta dostaną w wieku 21 lat.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

                            Najpier zadaj sobie pytanie czy znasz sie na temacie inwestycji?Są w internecie platformy edukacyjne (np:xxx zacznij może od tego żeby sie dowiedzieć o jednej, drugiej czy trzeciej formie inwestycji a dopiero potem ja dopasuj do możliwości finansowych.
                            Last edited by disne; 24-09-2020, 21:54. Powód: link

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                              Ostatnio również pomyślałam o odkładaniu jakiejś określonej kwoty na przyszłość dla dziecka, np. na studia. Zastanawiam się czy lepiej założyć konto oszczędnościowe dla dziecka czy lepiej coś innego. Muszę poczytać.

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                                Ja też o tym myślałam ale jeszcze nie podjęłam decyzji co zrobić, trzeba też pamiętać, że pieniądz może tracić szybko wartość.
                                Moja siostra za to założyła synkowi konto oszczędnościowe i tam odkłada co miesiąc określoną sumę.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X