Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dieta 10-miesięcznego dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dieta 10-miesięcznego dziecka

    Witam.
    Mój synek skończył niedawno 9 miesięcy i nie przespał do tej pory całej nocy. Powoli rezygnujemy z karmienia piersią. Na dzień dzisiejszy jego dzień wygląda następująco:
    ok.6:00 - pierś
    ok.11:00 - pierś
    ok.14:00 - obiadek - słoiczek 190
    ok.17:00 - deserek - słoiczek 120 lub owoc
    ok. 19:30 - kasza - ponad 300 ml
    Pomiędzy posiłkami przegryza chrupka lub gotowane warzywa. Do picia podaję tylko wodę.
    Na kolację sporo zjada, ale gdy dostawał mniej był problem z zasypianiem. Teraz też jest płacz jak butla się skończy, ale nie daję więcej. Mimo dużego posiłku na noc budzi się kilkakrotnie ale nie dostaje jeść.
    Czy powinnam dać mu jeszcze ok.23:00 odrobinę kaszy przez sen by przesypiał cała noc? Czy może zmienić coś w jego menu? Myślałam o zastąpieniu karmienia o 11:00 jakąś kanapeczką. Jedno karmienie piersią chcę zachować do skończenia roku przez syna.
    Syn waży ponad 10 kg. Rozwija się prawidłowo. Nie jest ani za gruby ani za chudy.
    Bardzo proszę o poradę.
  •    
       

    #2
    Odp: dieta 10-miesięcznego dziecka

    a czy jeśli synuś się budzi w nocy to podajesz mu coś do picia czy też nie wodę, herbatkę? a podajesz mu jakieś kaszki czy nie?

    Skomentuj


      #3
      Odp: dieta 10-miesięcznego dziecka

      Neta 85 miałam podobny problem. Mój maluch też się budził w nocy kilka razy, a je naprawdę dużo, choć wcale nie jest tłusty – jak w Twoim przypadku. Tylko u Nas to już od dawna jesteśmy na butli (pierś musiała odstawić już jakiś czas temu). Mały budził się w nocy i nawet smok go nie uspokajał. Trzebabyło przy nim stać i głaskać by ponownie zasnął, nieraz stałam nad nim nawet pół godziny. Którejś nocy jak się obudził i płakał to nie wstałam do niego. Dałam mu się wypłakać i sam się uspokoił i zasnął. Od tamtej pory po problemie. Teraz ma ciut ponad rok, obudzi się raz ale dlatego że idą zęby i widzę że cierpi. Czy Twój na pewno nie jest głody? Może musi jeszcze jeść w nocy? Ja bym spróbowała dać mu w nocy jak się obudzi albo nakarmić wieczorem do syta. Jak się butla skończy i jest płacz to chyba jest jeszcze głody – może daj mu więcej? Spróbować nie zaszkodzi

      Skomentuj


        #4
        Odp: dieta 10-miesięcznego dziecka

        http://babyonline.pl/rozszerzanie-di...5359,r1p1.html tutaj jest fajny artykuł o tym jak powinna wyglądać dieta 10 miesięcznego bobasa

        Skomentuj


          #5
          Odp: dieta 10-miesięcznego dziecka

          Czasem wystarczy picie... spróbuj z butelka herbatki.

          Skomentuj


            #6
            Odp: dieta 10-miesięcznego dziecka

            Dziękuję za odpowiedzi.

            Synek jak się budził nie dostawał nic. Próbowałam dawać mu wodę, ale nie chciał. Uspokajałam go. Zazwyczaj biorąc na ręce.
            Ostatnio zaczęłam dawać mu ok.180ml kaszy około 23. Spi do 4 bez pobudek. O 4 dostaje jedną pierś. O 6 drugą. O 8 dodałam mu kanapkę z bułki z wędlinką.
            Ale i tak mam wrażenie, że wieczorem jest strasznie mocno głodny. Zastanawiam się czy pomiędzy obiadem o 14 a kaszą po 19 zjedzenie owocu to nie za mało.
            Jest tyle niewiadomych przy dziecku...

            Skomentuj


              #7
              Odp: dieta 10-miesięcznego dziecka

              Napisane przez neta85 Pokaż wiadomość
              Dziękuję za odpowiedzi.

              Synek jak się budził nie dostawał nic. Próbowałam dawać mu wodę, ale nie chciał. Uspokajałam go. Zazwyczaj biorąc na ręce.
              Ostatnio zaczęłam dawać mu ok.180ml kaszy około 23. Spi do 4 bez pobudek. O 4 dostaje jedną pierś. O 6 drugą. O 8 dodałam mu kanapkę z bułki z wędlinką.
              Ale i tak mam wrażenie, że wieczorem jest strasznie mocno głodny. Zastanawiam się czy pomiędzy obiadem o 14 a kaszą po 19 zjedzenie owocu to nie za mało.
              Jest tyle niewiadomych przy dziecku...
              u nas jak Zosia sie budzi to dostaje wodę i spi spokojnie potem do 5-6 jedzonko i potem nadal spi - u mojej siostry tez woda nie jest akceptowana przez Gabi i siostra podaje jej sok marchewkowy - wypija i idzie lulu, a podajesz mu jogurciki może?? albo jakiś deserek podac miedzy ta 14 a 19?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: dieta 10-miesięcznego dziecka

                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                u nas jak Zosia sie budzi to dostaje wodę i spi spokojnie potem do 5-6 jedzonko i potem nadal spi - u mojej siostry tez woda nie jest akceptowana przez Gabi i siostra podaje jej sok marchewkowy - wypija i idzie lulu, a podajesz mu jogurciki może?? albo jakiś deserek podac miedzy ta 14 a 19?
                Jogurtów jeszcze nie zaczęłam. Myślałam by zacząć podawać naturalny z owocami.
                Między 14 a 19 zjada jabłko lub słoiczek owocowy. Myślałam by może dorzucić mu kanapeczkę do tego.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X