Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jedzenie z grilla

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Anis81
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
    Na grilla moge polecić wersję dla wegetarian- kiełbaskę z zielonej soczewicy. Robilam jak mieliśmy gościć wegetarian na grillu;0 warzywa wszelakie grillowane są pyszne, my lubimy też grillowanego ananasa.
    Grillowane owoce to coś nowego jak dlamnie ale przy najbliższej okazji wypróbuję hehe kto wie może zasmakuje nam taką wersja grilla

    Leave a comment:

  •    
       

  • Lara5
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
    Na grilla moge polecić wersję dla wegetarian- kiełbaskę z zielonej soczewicy. Robilam jak mieliśmy gościć wegetarian na grillu;0 warzywa wszelakie grillowane są pyszne, my lubimy też grillowanego ananasa.
    brzmi nieźle My soczewicę lubimy to i taka wersja też przypadłaby nam do gustu aż pierwszy raz słyszę o takiej kiełbasie

    Leave a comment:


  • perpetua88
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Na grilla moge polecić wersję dla wegetarian- kiełbaskę z zielonej soczewicy. Robilam jak mieliśmy gościć wegetarian na grillu;0 warzywa wszelakie grillowane są pyszne, my lubimy też grillowanego ananasa.

    Leave a comment:


  • lucencia
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Ja się cieszę z powodu sezonu grillowego, bo moje dziecko wreszcie może poznać nowe smaki. Są to właśnie grillowane warzywa. Na co dzień nie robię takich rzeczy.

    Leave a comment:


  • zaneta4545
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Mój wcina cukinię, paprykę. A normalnie nie może patrzeć Gril nie jest taki zły, byle bez przesady.

    Leave a comment:


  • anitak_80
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Tak, warzywa to świetny pomysł. W innej postaci nie przejdą ale jak razem przygotowujemy wszystko na dworze to udaje się nawet z cebulą

    Leave a comment:


  • cwiklak
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Dobrą alternarywą są grille elektryczne bądz gazowe, może potrawy nie mają tego dymnego aromatu, ale sa prze to zdrowsze.

    Leave a comment:

  •    
       

  • TwojDietetyk
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Grillowanie jest dosyć zdrową techniką przygotowywania potraw pod warunkiem, że stosujemy się do jednej zasady. Nie grillujemy bezpośrednio nad paleniskiem. W dymie, który powstaje podczas spalania się węgla (brykietu), zawarte są WWA czyli wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Są to związki rakotwórcze, dlatego też wszelkie mięsa i warzywa powinno się grillować na specjalnych tackach. Szczególnie należy tak robić jeśli danie podajemy dziecku.
    Co do wyboru produktów należy wybrać te mięsa, które dziecko już jada. Warto wybierać chude i delikatne mięso np. Kurze oraz ryby. Mięso czerwone powinno być chude, a widoczny tłuszcz odcięty. Warto też mięso pokroić na mniejsze kawałki. Wtedy maluchowi łatwiej jest pogryźć kęs.
    Tak, jak użytkowniczka matylda13 bardzo polecam grillowane warzywa. Można z nich sporządzać kolorowe szaszłyki, które zachęcą dzieci do jedzenia. Zwłaszcza jeśli przygotują je same.
    Na koniec proszę nie zapominać, aby na stole obok grillowanych potraw pojawiły sie surówki

    Leave a comment:


  • matylda13
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Ja swoim dzieciaczkom grilluję warzywa. Ostatnio cukinię, faszeruję im też serkiem paprykowym (takim np. almette) lub innym, kapelusze pieczarek, czasami też owoce, np. banana albo gruszkę. A mięsko łączę np. z żurawiną albo borówką (można kupić w słoiczkach -takich niedużych, mają na zakrętkach polskie miasta... chyba to Stovit). Taka żurawinka czy borówka zmienia trochę smak mięsa, lekko słodkawy jest i dzieciaki jedzą chętniej.

    Leave a comment:


  • tatulsolo
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Kiełbasy z grilla nie dawałbym dziecku, tak samo jak czerwonego mięsa, tylko kurczak i jakaś rybka , do tego niezbyt przypalone, i bez przypraw, ewentualnie odrobinka dla smaku

    Leave a comment:

  •    
       

  • koryto
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Dziecku można przemycić grillowane warzywa np. w szaszłykach zrobionych z fileta z kurczaka, cukinii, bakłażana, cebuli , papryki itp. Sam fakt ze zatrudnimy dziecko do nabijania mięsa na patyki do szaszłyków sprawi ze na pewno zechce spróbować swojego dzieła. Również jakoś fajnie i finezyjnie ułożone warzywa sprawią że dziecko z ciekawości skosztuje. A dla mam karmiących uważam że grill jak najbardziej wskazany ale bez zbyt dużej ilości przypraw i lepiej ciężkostrawną kiełbasę zastąpić kurczakiem czy rybą.

    Leave a comment:


  • anitak_80
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Wydaje mi się, że wszystko można byle z umiarem i bez zbyt wielu przypraw. Grill to wydaje mi się dobra opcja, przecież możemy piec prawie bez tłuszczu.

    Leave a comment:


  • panitereska
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    A czy matka karmiąca piersią może sobie pozwolić na grillowane kaszanki i kiełbasy ?

    Leave a comment:


  • kasiamango
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Filet z grilla to dobra opcja w ogóle ostatnio czytałam, że jedzenie z grilla jest strasznie niezdrowe ;/, a z drugiej str. co teraz jest zdrowe??

    Leave a comment:


  • grawal86
    replied
    Odp: Jedzenie z grilla

    Moim zdaniem wszystko zależy od wieku dziecka, bo normalne jest że rocznemu dziecku nie damy kiełbachy z grilla. Moje dziecko ma ponad 3, 5 roku i nie ukrywam że pozwalam jej posmakować wielu rzeczy, również tych grillowanych. Powinna znać smak i kaszanki i kiełbasy, aczkolwiek ja jestem wrogiem podawania dzieciom jedzenia z grilla (ogrodowego).

    Leave a comment:

       
Working...
X