Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czterolatek i pieczarki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czterolatek i pieczarki

    Wiem, że grzybów nie wolno podawać dzieciom, bo i ciężkostrawne i ryzyko zatrucia. W sumie pieczarka to też grzyb, ale serwowany jest często na pizzach, zapiekankach czy w przepysznej zupie pieczarkowej. Stąd moje pytanie czy czterolatek może jeść pieczarki, kremy pieczarkowe, zupy itd., jeśli tak to jaka ilość jest rozsądna i jaka forma podania. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :-)

    #2
    Odp: Czterolatek i pieczarki

    Nie wiem jak to jest z punktu widzenia medycznego, ale ja swoim dzieciom podaję pieczarki od skończenia roku. Właśnie w formie zupy, kremu, sosiku. W gotowych słoiczkach dla dzieci pieczarki są już od 9 miesiąca. Moim dzieciom nic po nich nie jest mimo że są alergikami.








    Skomentuj


      #3
      Odp: Czterolatek i pieczarki

      Witam serdecznie!
      Rzeczywiście, podawanie małym dzieciom grzybów jest niebezpieczne. Nieco inaczej ma się sprawa z pieczarkami. Są one nieco łagodniejszym produktem. Spokojnie można je podawać dzieciom od 12 miesiąca życia. Oczywiście pamiętając o tym, żeby prowadzać je w małych ilościach i obserwować malucha. Bardzo ważne jest unikanie podawania pieczarek na surowo. Zawierają one trujący olejek, który może zaszkodzić zarówno dziecku jak i dorosłemu człowiekowi.
      Dyplomowany Dietetyk
      Yánsè Poradnia dietetyczna

      Zapraszam na nasze strony!
      www.yanse.waw.pl
      Facebook

      Skomentuj

             
      Working...
      X