Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzylatek nie je mięsa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Trzylatek nie je mięsa

    Moje dziecko nie uznaje mięsa, je warzywa, nabiał, owoce ale nie mięso. wszyscy w rodzinie jesteśmy mięsożerni a mój synek nie. Nie je też jajek. Bardzo martwię się tym, ze będzie miał niedobry żelaza, potasu i innych ważnych mikro i makroelementów. Mój synek rozwija się prawidłowo, mam niespożytkowaną energię, ładną skórę. Nie zauważałam żadnych fizycznych niedoborów żelaza. Czy powinnam zrobić dziecku badania, czym zastąpić mięso i jajka tak aby dieta była zbilansowana?
  •    
       

    #2
    Odp: Trzylatek nie je mięsa

    Witam serdecznie!
    Awersja do mięsa często występuje u dzieci. Zazwyczaj przeszkodą jest nie tyle smak, co konsystencja mięsa. Sprawia ona, że dziecko musi je długo przeżuwać. Dlatego warto kroić mięso na mniejsze kawałki. Oczywiście, że zawsze w takiej sytuacji warto jest wykonać badania.
    Czy próbowała pani przemycić mięso w potrawach? Dobrym rozwiązaniem jest sporządzanie farszu z innych produktów jak np.. Sery białe, warzywa. I ukryć zmielone mięsko. Ważne jest też, aby wybierać mięso chude i delikatne, ponieważ będzie ono łatwiej strawne.
    Jeśli dziecko nadal nie będzie chciało jeść produktów mięsnych warto wprowadzić większa ilość nabiału. Polecam również przetwory sojowe, które są często wzbogacane w składniki odżywcze.
    Jeśli chodzi o źródła żelaza, to można je dostarczyć włączają w dietę produkty pełnoziarniste, warzywa zielone a zwłaszcza natkę pietruszki.
    Tak naprawdę dieta Pani dziecka przypomina laktowegetarianizm. A jak wiadomo wegetarianie dobrze sobie radzą z dostarczeniem odpowiedniej ilości żelaza w diecie (również w przypadku tych młodszych).
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj


      #3
      Odp: Trzylatek nie je mięsa

      również i u nas był okres odnośnie mięsa, jednak wprowadziłam inną formę mięsa zamiast kotletów pupleciki mini, czy większa ilość sosów, no i jeśli brak mięsa to duża ilość warzyw bogatych w żelazo

      Skomentuj


        #4
        Odp: Trzylatek nie je mięsa

        Chyba najlepiej troszkę oszukać dziecko i przemycić gdzieś mięsko w innych potrawach A może wspólne gotowanie zachęci malucha to jedzenia mięska?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Trzylatek nie je mięsa

          Mam wrażenie że każdy maluch predzej czy póżniej przechodzi taki okres niechęci do jedzenia mięsa, jednak jeśli dieta jest różnorodna i bogata w witaminy to nie ma co nalegać i wmuszać w malucha, bo można go zrazić do mięsa całkowicie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Trzylatek nie je mięsa

            Może postanowił zostać wegetarianinem? Z drugiej strony tacy ludzie też są i nie słyszałem żeby na coś chorowali.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Trzylatek nie je mięsa

              U naszych znajomych tez jest taki przypadek Chłopczyk 2 letni nie zje mięsa w żadnej postaci i ukrycie mięsa w jakiekolwiek sposób nic nie da... Nie uwierzyłabym w to gdybym nie widziała.
              Osobiście nie widzę w tym wielkiego problemu bo wegetarianie mają się dobrze. Poza tym my sami nie jemy często mięsa i czujemy się przez to lepiej i bardziej zdrowo.
              Problemem może być jednak stworzenie odpowiednio wartościowej i zróżnicowanej diety dla takiego dziecka, co jednak przy jedzeniu mięsa też musimy zrobić. Nie wyobrażam sobie, aby moje dziecko nie zjadło przynajmniej 2 razy dziennie owoców i minimum raz dziennie warzyw (zwykle 2 razy).

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Trzylatek nie je mięsa

                ja również znam 5 latka już króry dopiero jakiś czas temu przekonał sie do dań miesnych - koleżanka nie zmuszała go do jedzenia, ale musiała dodatkowo kombinowac aby dieta synka była urozmaiconai wartościowa bo bądź co bądź mięso szczególnie to wartościowe jak królik, cielecina w diecie dziecka też jest ważne

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Trzylatek nie je mięsa

                  ja nie chciałam jeść nic innego niż mleko i kaszki do 3 lat potem mnie zmusili i powiedzieli mleka nie będzie - dwa dni sie boczyłam i potem juz jadłam z obrzydzeniem i niechęcią ale jadłam

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X