Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dieta na zgagę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dieta na zgagę

    Witam jestem w 7 miesiącu ciązy i zwłaszcza wieczorami męczą mnie straszne zgagi. Spać nie moge . NIe dość że brzuch juz tak przeszkadza że trudno znaleść wygodną pozycje do spania, to jeszcze to pieczenie w przełyku. Nie chcę stosować za dużo leków, może jest dieta która ograniczy te nieprzyjemne dolegliwości.

    #2
    Odp: Dieta na zgagę

    Witam serdecznie!
    Oczywiście istnieją dietetyczne triki, które powinny Pani pomóc Po pierwsze powinna Pani jeść posiłki mniejsze objętościowo ale częstsze. Ważne jest też co Pani robi po posiłku. Niewskazane jest wykonywanie większej aktywności fizycznej. Najlepiej jeśli Pani odpocznie po posiłku w pozycji siedzącej lub pół leżącej.
    Jeśli chodzi o sam skład posiłków to polecam wyeliminowanie z diety produktów kwasotwórczych. Mam tu na myśli używki typu mocna kawa i herbata, pieczywo sporządzone na zakwasie, potrawy wędzone, rabarbar, owoce cytrusowe, soki z tych owoców, sok pomidorowy, potrawy kwaśne, ostre przyprawy, warzywa cebulowe. Również należy unikać ostrych przypraw i marynat. Zalecam też wyeliminowanie z diety słodyczy oraz potraw tłustych i smażonych.
    Produkty, które mogą Pani przynieść ulgę to młode banany i migdały. Szczególnie pomocne jest parzone siemię lniane oraz melisa.
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj

           
    Working...
    X