Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dziecko wegetariańskie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dziecko wegetariańskie

    witajcie,
    czy któraś z Was wychowuje swoje dziecko na diecie wegetariańskiej? Czytałam bardzo dużo o diecie bezmięsnej i jej dobroczynnym wpływie na organizm, ale zdania co do bezmiesnego wychowania naprawde małych dzieci sa podzielone - co o tym sądzicie?
  •    
       

    #2
    Odp: dziecko wegetariańskie

    Witam Panią!
    Aktualne stanowisko Ministerstwa Zdrowia mówi, że dieta wegetariańska może być stosowana na każdym, etapie życia. Natomiast zastrzega, że dieta ta powinna być dobrze zbilansowana, a dzieci powinny przechodzić regularne kontrole.
    Badania pokazują, że dzieci na diecie wege są drobniejsze w stosunku do swoich rówieśników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, później jednak różnice te zacierają się.
    W przypadku diet wegańskich, również możliwe jest karmienie dziecka w tej formie, natomiast zbilansowanie diety jest ekstremalnie trudne. Niezbędna jest suplementacja np.. witaminą B12 i ogromnie zalecany częsty kontakt z lekarzem i dietetykiem.
    Niezbilansowana dieta wegetariańska grozi niedoborami białka, wapnia, cynku, żelaza oraz ww. witaminy B12.
    Jeśli nie jesteśmy pewni czy posiłki, które podajemy dziecku dostarczają odpowiedniej ilości składników odżywczych, warto wybrać się do dietetyka. Sprawdzi on wartość odżywczą diety dziecka i skoryguje zdiagnozowane błędy. Polecam aby odbywać takie wizyty regularnie, co kilka miesięcy, aby być pewnym, że dieta jest dopasowana do danego etapu życia dziecka.
    Last edited by TwojDietetyk; 14-04-2014, 22:02.
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj


      #3
      Odp: dziecko wegetariańskie

      Nie i nigdy bym tego nie zrobiła. Swoją drogą sama miałam przez długi okres czasu poważne problemy z dietą, po prostu jadłam zdecydowanie zbyt dużo i tłusto. Zmiana nawyków przyszła dopiero na foreverslim, wtedy faktycznie całkowicie odmieniłam swoje życie, pojawiło się więcej ruchu, tylko zmiany na lepsze. A właśnie o taki efekt chodziło.

      Skomentuj


        #4
        Odp: dziecko wegetariańskie

        dzieci potrzebują bialka z miesa zeby sie dobrze rozwijać

        Skomentuj


          #5
          Odp: dziecko wegetariańskie

          Ponoć właśnie nie potrzebują
          U nas mięsa jje się bardzo mało i wcale nie widzę, żeby dzieci same po nie sięgały, kiedy mają wybór.

          Skomentuj


            #6
            Odp: dziecko wegetariańskie

            Dzieci, a szczególnie w młodym wieku powinny jeść mięso, bo to dobrze wpływa na ich zdrowie. Mięso zawiera dużo białka i tłuszczy.

            Skomentuj


              #7
              Odp: dziecko wegetariańskie

              Wydaje mi się że człowiek powinien nie jeść mięsa przez cały okres swojego istnienia. Lecz wiadomo wszystko z głową. Zbilansowana dieta to podstawa. Szczególnie przy dzieciach, które się jeszcze rozwijają. Sam nie jem mięsa.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: dziecko wegetariańskie

                Wydaje mi się że człowiek powinien nie jeść mięsa przez cały okres swojego istnienia. Lecz wiadomo wszystko z głową. Zbilansowana dieta to podstawa. Szczególnie przy dzieciach, które się jeszcze rozwijają. Sam nie jem mięsa.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: dziecko wegetariańskie

                  Ciekawe, że nadal pokutuje takie przekoanie. Białko zwierzęce jest jedyne w sowim rodzaju i niezbędne w diecie człowieka. A wytyczne i dośwaidczenia pokazuje ze można i to nawet na zdrowie wychodzi.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X