Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

10 miesięczne dziecko nie chce jeść

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    10 miesięczne dziecko nie chce jeść

    Witam
    Od kilku dni moja 10 miesięczna córka nie ma apetytu. Rano po przespanej nocy zjada 150 ml kaszy mleczno- ryżowej i wieczorem 210 ml mleka modyfikowanego z grysikiem, przez resztę dnia trzeba za nią biegać z łyżeczką,aby coś zjadła. Dodam, iż mała cały czas jest w ruchu gdyż w ciągu dnia śpi zaledwie godzinę nie lubi siedzieć,najchętniej cały dzień by raczkowała. Na ostatniej wizycie u Pani dr okazało się, że mała zgubiła około 0,5 kg. Próbuję dawać jej obiady zarówno gotowane w domu jak i te z słoika, rożnego rodzaju kaszki i owoce. Czasem zje jogurt i banana lub jabłko w ciągu dnia.

  •    
       

    #2
    Odp: 10 miesięczne dziecko nie chce jeść

    Jolcia777 dzięki Pije dużo także spoko A jeżeli chodzi o jedzenie to pewnie masz rację bo w tej chwili się poprawiło , a w buzi pojawił się ząbek

    Skomentuj


      #3
      Odp: 10 miesięczne dziecko nie chce jeść

      Kiedy moj maluch miał dziesięć miesięcy zaczęłam odstawiać go od karmienie piersią i zaczął się dramat... maluch nie chciał nic jesć wszystko wypluwał, zaczęłam się już martwić bo trwało to ponad dwa miesiące, ale na szczęście wszystko się z czasem ułożyło

      Skomentuj


        #4
        Odp: 10 miesięczne dziecko nie chce jeść

        Ja również mam problem z małym niejadkiem, odkąd przestałam karmić synka piersią przestał jeść, strasznie mnie to martwi ale koleżanki mówią mi że to normalne na początku, ale zastanawiam się kiedy to minie

        Skomentuj


          #5
          Odp: 10 miesięczne dziecko nie chce jeść

          LeopoldaQWE78 różnie to bywa. U jednych trwa krócej u innych dłużej Moja Zosia chętnie próbuje nowości (pod warunkiem, że aktualnie nie ząbkuje ), ale koleżanki syn po odstawieniu od piersi przez dwa tygodnie nie chętnie jadł to co mu podawano. Więc uszy do góry. Dawaj niejadkowi dużo pić, w końcu się przekona do jedzenia

          Skomentuj


            #6
            Odp: 10 miesięczne dziecko nie chce jeść

            Witam serdecznie!
            Być może problem z niejadkiem jest przejściowy. Niemniej jednak warto zadbać o atmosferę w jakiej podajemy dziecku pokarm. Przede wszystkim miejsce spożywania posiłku powinno być oczyszczone ze wszelkich rozpraszaczy np. zabawek, telewizja czy radio powinny być wyłączone. Wtedy dziecko będzie mogło skupić się na jedzeniu. Dobrze jest podawać posiłki regularnie, o tej samej porze. W takich przypadkach również pomaga podawanie posiłków w postaci półpłynnej. Można więc rozdrabniać produkty stałe z dodatkiem wody lub mleka.
            Dyplomowany Dietetyk
            Yánsè Poradnia dietetyczna

            Zapraszam na nasze strony!
            www.yanse.waw.pl
            Facebook

            Skomentuj


              #7
              Odp: 10 miesięczne dziecko nie chce jeść

              Przechodziliśmy przez coś podobnego, ale małej przeszło po dwóch dniach .

              Skomentuj

                     
              Working...
              X