Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Torba mojej Mamy"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

    W torbie mamy powinna się znaleźć buteleczka wody mineralnej - do picia, ale także do przemycia ranki powstałej to nieoczekiwanym kontakcie z podłożem.
    Tubka Rivanolu w żelu, jałowe gaziki i plasterki.
    Dla potrzebujących: pieluszka, nawilżane chusteczki i mini-tubka kremu pośladkowego.
    Obowiązkowo - pieluszka tetrowa, używana do wszystkiego.
    I jakaś mała przyjemnostka dla szkraba, żeby ułatwić mu powrót z placu zabaw

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

      Hmm, w zasadzie torba młodej mamy spełnia wiele funkcji i ma szerokie zastosowanie. Ktoś mógłby powiedzieć:nie dajmy się zwariować, o co chodzi z tymi damskimi torebkami, ale tylko mama zrozumie drugą mamę. Nasze torby przede wszystkim muszą być pojemne i wytrzymałe. Pojemne to znaczy dobrze zaprojektowane z wydzieloną częścią dla dziecka i dla mamy oraz wygodna w noszeniu lub w przymocowaniu do wózka. Wytrzymała ponieważ często musi pomieścić objętościowy i kilogramowy bagaż czyli, taka trochę mini walizka. Kiedy wychodzę z dzieckiem z domu muszę zabrać praktycznie wszystkiego po trochu: pieluszki jednorazowe minimum 2, krem do pupki, mokre chusteczki, ceratkę do przewijania, krem do twarzy,pieluszkę flanelową, jakąś zabawkę, buteleczkę z piciem, coś na ząbek dla małego smakosza, w mojej torbie zawsze mam też lek przeciwbólowy dla smyka, jeśli idziemy w gości to coś na przebranie, zawsze niezależnie od sytuacji mam ze sobą książeczkę zdrowia dziecka. A co z częścią dla mnie? Tu musiałam znacznie się ograniczyć do rzeczy niezbędnych. Noszę ze sobą klucze do domu, telefon, portfel i małą kosmetyczkę. Po tak wyczerpującej liście można na szarym końcu można wspomnieć, że torba mamy nie musi być w misie czy w samolociki ale może pasować do płaszcza czy butów lub pory roku albo zwyczajnie może być modna, tak aby niezależnie od ciężaru czy objętości mama czuła się dobrze dla swojej pociechy!

      Skomentuj


        Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

        A ja mówię veto,finito, STOP !
        Co ma powiedzieć tatuś - chłop ?
        Czy torba może być tylko dla mamy ?
        Czy my do powiedzenia nic już nie mamy ?!
        Torba dla TATY też musi być duża,
        by mu nie straszna była żadna burza,
        nagły głod dzidzi czy brudna pieluszka
        która jest dziełem zdolnego maluszka.
        Butelka z mlekiem, cos do chrupania
        bo tata często to najlepsza niania
        Kilka zabawek dla taty spokoju i
        dla maluszka poprawy nastroju.
        I najważniejsze - telefon do mamy
        bo czasem sobie sami rady nie damy

        Tatuś synusia
        Tatuś synusia

        Skomentuj


          Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

          Otóż właśnie! Przeczytałam posty wszystkich mam- i nic dodać nic ująć- wszystkie mamy podobne doświadczenia i nauczone tymi doświadczeniami, pakujemy torby starając się przewidzieć wszystko, co się może nam i dziecku przydarzyć. Staramy się być na wszystko przygotowane i odpowiednio zabezpieczone. Lista rzeczy, potrzebnych na codzienne wyjścia z domu, z maluszkiem, jest bardzo podobna u większości mam. Tymczasem można zapytać Samych Zainteresowanych, czego tak naprawdę najbardziej potrzebują i co Mama dla nich spakować powinna?
          "- Zapasowe rączki dla Mamusi, żeby mogła nosić Dzidzię na rękach, pchać wózek, złapać spadającą zabawkę i przytrzymać czapeczkę na wietrze- tak ze 3, 4 dodatkowe pary powinny wystarczyć,
          - zapasowe kółka, żeby Mamusia mogła się szybciej przemieszczać i żeby mogła dogonić piłkę, psa i uciekający autobus,
          - śmigło- gdy kółka nie wystarczą -Mamusia powinna umieć wzbić się w powietrze i złapać balonik albo motylka,
          - portfel- a w środku "piniąszki" na... różne zachcianki Dzidzi,
          - rowerek, hulajnogę, wiaderko, łopatki i foremki, sanki, misia, autko, lalę, pajacyka, książeczki, piłkę, basenik, dmuchany zamek z plastikowymi piłeczkami i karuzelę- chyba jakieś składane, żeby się mogły w tej TORBIE pomieścić,
          - jogurcik, chrupki, soczek, biszkopty, drugie chrupki dla innej dzidzi poznanej w piaskownicy, frytki, chlebek dla ptaszków, jabłuszko, bananka i mnóstwo... tego, na co aktualnie Dzidzia ma ochotę,
          - dla przyjemności Mamusi (bo Dzidzia akurat nie ma z tym problemu),żeby Dzidzia nie przynosiła wstydu przed ludźmi- zapasowe ubranka, chusteczki, pieluszki, wanienkę i wszystko, co pomoże doprowadzić Dzidzię do czystego stanu, po tym jak z tego stanu przeszła w inny,
          -i wieeeelki uśmiech Mamusi, na zapas, gdyby się jej uśmiechy wyczerpały. A wiadomo- Mamusia z uśmiechem jest najładniejsza!
          A bez Mamusi, to nawet z tak wyposażoną TORBĄ- Dzidzia nigdzie się nie ruszy!!!"

          Skomentuj


            Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

            Więc tak ;];] moim zdaniem po pierwsze torba mamusi musi być ogromna.a dlatego ze Ja np. zawsze jak wychodziłam zabierałam ze sobą 5 pieluszek i chusteczki nawilżane,ponieważ moja niunia w domu nigdy nie narobiła tylko jak wyszłam i były my w autobusie, w parku , na mieście. następnie dwa smoczki jeden na łańcuszku a drugi w przegródce, bo bardzo często ten smoczek który był na wierzchu to był zgubiony ;];]. Następnie przebranie dwa komplety bo jak coś jadła to zawsze się ubrudziła.Do tego kilka zabawek, dwie butelki na mleczko i na herbatkę.Misia Zdechloczka bo bez niego ciężko było fakt ze był mały i bardzo rozlazły , ale do dzisiaj nim się bawi i śpi;];]Jeszcze zawsze miałam czekoladkę na przekupienie Klaudii aby pozwoliła mamusi poklachać ;];].O jeszcze zapomniałam jak Klaudia trochę podrosła to jeszcze doszła książeczka zawsze muszę mieć jakąś książeczkę wtedy czy w autobusie jadę czy jestem u kogoś to zabawie się książeczką;];]. A ile razy jest tak ze idziemy gdzieś do sklepu i raz maskotkę wyjrzała, no mi się tez podobała wiec i maskotka 50 cm. nawet się zmieściła do torby ;];] Ale było wtedy wesoło pamiętam trzeba było przejść na druga stronę jezdni i to pod jezdnia, Ok. zabrałam wózek torebkę położyłam na mała i schodzę jak mi wszystko zaczęło lecieć kosmetyki moje, perfum się potłukł maskotka z tej torebki wyleciała i na sam dół prawie spadła ja już nie miałam siły bo tu mi się śmiać chciało a tu płakać nie wiedziałam co ma robićchwytać torebkę i rzeczy z nie wypadające czy trzymać wózek?.W końcu stanęłam na tych schodach i wrzasnęłam (MAMA MIJA pomoże mi ktoś w końcu!!!!?) i znalazł się facet który pozbierał moje rzeczy i zabrał mi wózek, a ja w końcu pustą torbę niosłam i maskotkę . Fajnie było głupio potem pooddawał mi wszystko spakowałam głowę musiałam reniferowi zgiąć ( to ta Maskotka) i torebkę udało mi się zamknąć;];]wyglądałam z tą torba jak bym z workiem wypchanym na maksa szła. I tak nie raz, czasem zdarzyło mi się ze jak musiałam do autobusu wejść to mnie się pytali(czy pomóż pani??) No wozek ciężki to czemu nie, patrze a tu zabiera mi torebkę ;];] chociaż ja myślałam ze chodzi o wózek;];]. Więc torba mamy musi być pojemna by zmieścić mamy przeróżne rzeczy i od dziecka wypraweczka i jeszcze miejsce dodatkowe na nieprzewidziane zakupy;];]

            Skomentuj


              Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

              Najwazniejsze rzeczy trudno jest zapakowac wszystkie w damska torebke
              Wie o tym kazda mloda mama
              Moim zdaniem powinny sie w nie znalesc niezbedne rzeczy takie jakampersy,chusteczki,mini apteczka,ulubiona zabawka dziecka,ubranko na zmiane jakas przekaska oczywiscie butelka z piciem lub jedzonkiem,portfel telefon,krem do buzki,itp
              Dlatego super niezbeda jest ta oto prezentowana torba do wygrania

              Skomentuj


                Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                Torba mamy???
                hm...myślę... nie. ja to wiem!
                że torba mamy musi być kolrowa i przepastna jak kufry w baśniach z 1000 i jednej nocy.ma przecież w obowiązku pomieścić:
                >klucze-bo te jak nie w torbie to mogą być wszędzie(i zaczyna się nerwowe szukanie po całym domu z ubranym i pocącym się dzieckiem na ręku)
                >telefon-bo w każdej chwili może zadzwonić koleżanka z innego świata czyli taka co jest niezamężna i bezdzietna(ona z regóły mówi w innym języku ale jak go łakniemy)
                >pieluchy-no to przecież wiadomo! i z reguły jak weźmiemy trzy to potrzebujemy czterech więc bieżemy pięć
                >chusteczki mokre-bo od nich uzależnia się właściwie mama i jak już dziecko jest duże to te dobrodziejstwo higieniczne zostaje i tak u mamy w torebce.
                >picie dziecka-mała woda
                >picie mamy-duża woda(bo mama ciągle na diecie i wodą próbuje oszukać głód)
                >zdrowa przekąska dla dziecka
                >niezdrowy batonik dla mamy-gdyby w diecie nie wytrwała
                >jakaś zabaweczka dla malucha-z regóły i tak maluch się nią nie zabawi ale mama ma świadomość,że ją ma!
                >bluzeczka i rajstopki dla dzieciątka na wszelki wielki jak by się ubrudziło-a ile by ich w tej torbie nie było to i tak zawsze wszystkie się przydadzą.
                >błyszczyk dla mamy-to nic,że ciągle niewyspana, zabiegana, przemęczona...jak se maźnie usta to już nieważne.jest piękna!
                >a! portfel! bez niego to nawet na spacer koło domu się mama nie ruszy
                >i wiele, wiele rzeczy, które jak i po co znalazły się w torbie nie pamiętają nawet naj starsi i naj mądrzejsi górale!

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                  Każda kobieta w swojej torbie mnóstwo rzeczy zbiera,
                  a co się dzieje gdy młoda mama jeszcze z dzieckiem się gdzieś wybiera?
                  Samych kobiecych rzeczy zabierać trzeba mnóstwo -
                  portfel, telefon, klucze, kalendarz , kosmetyki - by w razie potrzeby zrobić się na bóstwo.
                  Gdy jeszcze maluszek do tego dochodzi - wielgachnej torby mieć nie zaszkodzi.
                  By w miarę w torbie porządek utrzymać i rzeczy nie pogubić,
                  taka torba dla młodej mamy kieszonki i przegródki powinna lubić.
                  By to, czego potrzeba odnaleźć szybko i sprawnie,
                  bez wyrzucania rzeczy i grzebania na dnie.
                  Torba powinna na wszelkie sytuacje z dzieckiem być przygotowana,
                  zawsze woda, smoczek, butelka jest w niej zabierana.
                  Poza tym jakiś kocyk, kremik, ubranko na zmianę,
                  słoiczek z jedzonkiem, łyżeczka, chusteczki, pielucha na wymianę.
                  zabawka, grzechotka, coś do pochrupania,
                  no i koniecznie aparat - do fotek niezapomnianych pstrykania!

                  Skomentuj


                    Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                    Widzę,ze wszystkie mamy mają problemy z pomieszczeniem wszystkiego w swojej torebceNie jestem wiec w tym przepadku osamotniona

                    Skomentuj


                      Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                      "Torba mojej mamy"

                      Duża torba mojej mamy mieści wszystko to co chę. Jest tam butla z piciem dobrym, ulubiona zabaweczka. Torba mamy dużo skarbów w sobie ma. Gdy ostatnio zaglądałam był tam smoczek i grzechotka, kremik chroniący przed słońcem, miś pluszowy i resorak, dwie pieluszki i chusteczki (nawilzające). W torbie jest też kilka rzeczy mamy - szminka, puder i szczoteczka (do włosów), także małe lustereczko, które mi też przyda się hi hi.
                      Gdy przekąski czas nadchodzi mama sięga ręką swą. Czary mamary i gotowe to co lubisz zaraz masz. Moze serek lub ciasteczko, kilka flipsów znajdzie się. Torba jest zaczarowana i przez mamusie dobrze zagospodarowana

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                        W torbie mojej mamy wygrzebałam: różowy błyszczyk (nie wiem jak smakuje bo za nic nie mogłam go otworzyć, nawet moimi 6 nowiutkimi ząbkami), śmieszny zamykany woreczek z białymi szmatkami (pyszne były), trzy kolorowe długopisy (idealne do pomalowania ślicznych wzorków na sukience), małe plastikowe coś ze zdjęciem mamusi (dobrze to schowałam i jak mi będzie smutno jak mama pójdzie do pracy to sobie na nią na tym zdjęciu popatrzę), portfel pełen kolorowych papierków i takich małych dropsów (bardzo niesmaczne były) i jeszcze jakieś papierki, też fajne, kolorowe i o różnych smakach no i jeszcze takie brzęczące cusie co się je wkłada do drzwi i te drzwi się otwierają. Ogólnie torebka mamusi nie była zbyt ciekawa, taka zwykła, dorosła, kobietkowa torebeczka.
                        Za to w moim kuferku były same skarby. Bo ja też mam swój kuferek i on zawsze z nami podróżuje, mama mów że jest praktyczny i pakowny, no i jest różowy. W tym kuferku zabieramy ze sobą zawsze jakieś pyszne jedzonko, 3 pieluszki, małe mokre chusteczki którymi mi mama pupę wyciera, świetny pachnący płyn do odświeżania buzi i czyszczenia brudnych rączek, a jak te rączki są naprawdę brudne to mama ma taki specjalny żel dla umorusanych księżniczek, jest też łyżeczka i śliniaczek (bo każda księżniczka musi być elegancka przy jedzeniu), do tego jeszcze ubranko na zmianę gdyby jednak księżniczka (czyli ja ) okazała się umorusanym brudasiątkiem, jest jeszcze jakaś przekąska dla brata no i malutki różowy misio pocieszyciel.

                        Ania, 2 lata

                        Skomentuj


                          Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                          Torebka mamusi była dużutka, a teraz zrobiła się malutka.
                          Było tam wiele przedziwnych woreczków, a w każdym stos skarbeczków :
                          -to jabłuszka połówka dla małego łakomczuszka,
                          -zabaweczek kilka gdy znudzi chwilka,
                          -mały woreczek pełen chusteczek,
                          -paczuszka pieluszek i mały smoczuszek,
                          -kocyk cieniutki gdy zmarznę calutki,
                          -ubranko na zmianę i portfel wypchany przeróżnymi papierkami.
                          Teraz Ja trochę podrosłem i zrobiłem się dużutki, więc kupiłem mamusi malutką torebeczkę na portfel, chusteczki i moje kredeczki





                          Skomentuj


                            Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                            W torbie młodej mamy powinno się znaleźć:
                            1.Pieluchy jednorazowe
                            2.Chusteczki nawilżane (którymi można wytrzeć również buzię i rączki malca)
                            3.Chusteczki higieniczne
                            4.Mata do przewijania lub kocyk
                            5.Woreczki na zużyte pieluszki oraz inne "spacerowe" śmieci
                            6.Coś do zjedzenia i do picia dla dziecka i mamy( w zależności od wieku malca -mleko,deserek, ciasteczka...;woda, soczek... No i oczywiście śliniaczek
                            7.Zestaw "pierwszej pomocy" - coś do dezynfekcji(najlepiej w żelu), plastry, penseta, sól fizjologiczna
                            8.Telefon komórkowy
                            9.Zabawki dla dziecka, jakaś książka lub czasopismo dla mamy
                            10.Zestaw ubrań na zmianę
                            11.Kremik do pupki i twarzyczki
                            12.Jakieś drobne pieniążki
                            13.Folia przeciwdeszczowa(ze względu na warunki pogodowe zazwyczaj ją nosze, no chyba ze w upalne lato to jej nie potrzebuję)
                            14.Jakiś błyszczyk dla mamy, lusterko i grzebień
                            15. Aparat fotograficzny(najlepiej kobiecych rozmiarów)
                            Torba powinna mieć przegródki, być z nieprzemakalnego materiału i być kobieca! Najlepiej wszystkie małe rzeczy poukładać do mniejszych kosmetyczek. Czasami tak obładowana, czuję się jak słoń, na szczęście wszystko zakładam do torby którą nakładam na rączki wózka.

                            Skomentuj


                              Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                              Torba mojej mamy to prawdziwy skarbiec,
                              a ona sama to istny cyrkowiec.
                              Wyciąga z torby niczym z kapelusza
                              wszystko co potrzebne dla małego geniusza.
                              Jest tam wszystko od chusteczki i pampersa,
                              aż po kremik i krakersa.
                              Penetrując kieszeń po kieszeni,
                              znajdziesz też butelkę z piciem i mnóstwo kobiecych cieni.
                              Telefon też być w niej musi,
                              gdy jakiś wypadek spotka nas niemilusi.
                              Ubranko na zmianę również mamy,
                              które używamy gdy się mocno upapramy.
                              O kluczach do domku i dokumentach nawet nie wspominam,
                              bo bez nich spaceru nawet nie zaczynam.
                              Wszystko się w niej mieści, choć torba mała
                              żeby mama w ciągle za rzeczami nie biegała.

                              Skomentuj


                                Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                                Co powinna miec mama w torbie dobre pytanie ja zawsze mam przy sobie a jestem mama ( 8, 6 lat i malutka córeczka 5 miesiecy )
                                1.pampersy na zmiane
                                2. chusteczki nawilazajace
                                3 chusteczki higieniczne
                                4. pieluche tetrowa
                                5 . zawsze mam kaftanik i rajstopki na zmiane róznie to bywa
                                6.mały termos z ciepła woda i mleczko
                                7.buteleczke do mleka
                                8. buteleczke z herbatka lub soczkiem
                                9. telefon
                                10. pieniadze
                                11 folie ochrona na wózek zawsze moze zaczac padac
                                A jak idzie jeszcze ta starsza dwojka musi byc jeszcze miejsce na soczek dla nich i wafelek lub cukierek . Wiec moja torba jest duza

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X