Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Torba mojej Mamy"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

    Torba młodej mamy ma być taka, jak ona sama. Ma być ładna, zgrabna i powabna. Ma być kolorowa, radosna i mieć wygląd jak wiosna. Ma być idealną towarzyszką, dobrze dopasowywać się do mamy i mieścić w sobie wszystko czego potrzeba tandemowi "mama-dziecko". Idealna torebka młodej mamy to świat uporządkowany, łatwy do przewidzenia (czyt. odnalezienia każdego poszukiwanego drobiazgu) i pasujący do każdej sytuacji - niezależnie czy mama jest w teatrze czy na dziecięcym placu zabaw Bo torba mamy ma być synonimem przemyślanego rozwiązania przestrzeni, elegancji, funkcjonalności i wygody, ma wyglądem rozweselać i być idealną towarzyszką dla mamy każdego dnia!

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

      List do matki....

      Droga Młoda Mamo!
      Mam już dość noszenia tych ciężarów i bubli. Kiedyś byłam dla ciebie tylko ładnym dodatkiem, nosiłaś we mnie zaledwie kilka drobiazgów, dbałaś o mnie… A teraz…? Spójrz jak ja wyglądam? Jak bardzo mnie zaniedbałaś?
      Mam już dość rozsypanego talku, śmierdzących pieluszek, pokruszonych resztek jedzenia. Co rusz wpychasz we mnie jakieś nowe klamoty …. Ciągle słyszę: „I jeszcze spakuje rajstopki, bodziak i kaftanik na zmianę…”, ale to koniec, bo czuje że jest tego więcej i więcej…. Patrzę a tam jeszcze pieluszki i chusteczki nawilżające…. Jakieś kubeczki z jedzeniem, butelki… O matko! Kobieto, co ty wyprawiasz? Co ja widzę? Czy zamierzasz jeszcze we mnie wepchnąć ten termos z wrzątkiem? Zwariowałaś? Zarządzam strajk ostrzegawczy! Jeszcze jedna rzecz i albo się popruje albo uszkodzę sobie suwak… Cokolwiek byleby zakończyć te moje męczarnie! Nie no teraz to już przesadziłaś…. Nie zniosę tej głośnej pozytywki z nudnymi melodyjkami…. Możesz sobie już zacząć szukać nowej torebki… tylko najlepiej takiej pojemnej firmy JJCole – specjalnie przeznaczonej dla młodych mam…
      Z poważaniem
      Torebka

      Skomentuj


        #93
        Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

        Minął już rok odkąd szczęsliwą mamą zostałam,
        w tym czasie wiele rzeczy w swym życiu zmienić musiałam.
        Cześć tych zmian mej garderoby dotyczyła,
        dlatego takze i o torebki zachaczyła.
        Bo teraz wszystkie moje torebki,
        muszą pomieścić także rzeczy mej małej kobietki.
        A jak wiadomo powszechnie kobiety,
        potrzebują mnóstwa rzeczy niestety.
        Główną rolę w naszej torebce teraz pieluszki grają,
        bo jak wiadomo dzieci ciągle robią kupki i siusiają.
        A gdyby pieluszki nawału ich nie wytrzymały,
        to na pewno i ubranka na zmianę by nam się przydały.
        W parze z pieluszkami są także chusteczki,
        które pomagają utrzymać czystość dziecięcej pupeczki.
        Ale i to wszystko nie zawsze pomaga przy przewijaniu,
        bo już nie raz nasz wózek uległ kompletnemu zalaniu.
        W takim przypadku sięgam do torebki po zestaw ratunkowy,
        jakim jest mój wysłużony telefon komórkowy.
        I do taty szybko po pomoc dzwonimy:
        -,,Przyjeżdżaj po nas szybko,bo się zaziębimy!".
        Telefon także i do fotografowania Poli nam służy,
        a pozowanie do zdjęć jej się nigdy nie nuży.
        Gdy na dłuższy spacer z domu wychodzimy,
        to do naszej torby mleko i soczek jeszcze dorzucimy.
        Jeśli byśmy jednak o nich przez przypadek zapomniały,
        to nie wiem czy przed krzykiem Poli miasto byśmy uratować zdołały.
        Bo gdy Pola jest choć trochę głodna czy spragniona,
        to migiem nas krzykiem do swych racji przekona.
        Idąc natomiast z Polą do lekarza,
        to nigdy na brak książeczki zdrowia i kocyka się nie narażam.
        Kocyk bowiem na lekarskiej sofie zawsze rozkładamy,
        gdy Polę ubranka przed badaniem pozbawiamy.
        Bo tylko on jest w stanie przekonać ją do tego,
        by pozbyła się bez płaczu i krzyków ubranka swego.
        A gdy już Pola zaczyna bardzo marudzić,
        to tylko maskotka Zosia może na jej twarzy uśmiech pobudzić.
        Dletego tez często ją do naszej torebki wkładamy,
        zapewnia ona radość Poli i chwilowy spokój mamy

        Tak więc widzicie moje drogie młode mamy,
        jak ważne jest to,co naszej torby wkładamy.
        Gdy ją bowiem dobrze spakujemy,
        to pomoc przy opiece nad dzieckiem zyskujemy!

        Skomentuj


          #94
          Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

          Torba mojej mamy

          Codziennie rano przed spacerkiem razem z moją mamą wkładamy do naszej torby mnóstwo rzeczy. Zawsze zaczynamy wrzucać do niej moje przedmioty pierwsze: 2 pieluszki, chusteczki nawilżające do pupy i oczywiście do mycia moich rączek, krem do pupy, pieluszka tetrowa musi być. W razie mojej nudy na spacerku mamusia zawsze mi spakuje: 3 książeczki, 2 moje ulubione miśki. No i najlepsze przekąski - chrupaczki: chrupki, ciasteczka, minimum dwa rodzaje, bo jestem niezdecydowany, banan jak to dłuższy spacerek. Pić też mi się chce, więc 2 zestawy herbatek muszą być. No, no teraz mamusia może wcisnąć coś swojego: błyszczyk zawsze ma, husteczki higieniczna w razie co. Portfel w razie bym miał inną zachciankę na zakupach. Telefon też zawsze tam wpada wraz z kluczami. Notes mamy z długopisem, to jej najważniejsza rzecz, tam ma chyba wszystko zapisane hi hi. Aparat cyfrowy dla uwiecznienia cudownych chwil.
          To tak spakowana „Torba mojej mamy” wygląda w dniu codziennym na spacerku, a na wyjazdy to już inna historia….. Sam się dziwię jak moja mama to robi, że zawsze tam wszystko zmieści. Co tylko jest najzabawniejsze to, to że zawsze mama w niej nurkuje, jak tylko czegoś szuka. Wtedy to Ja mam kupe śmiechu ha ha hi hi.
          Pamiętajmy, że dużymi krokami zbliża się cieplejsza pora i nasze torby, będą musiały się poszerzyć, tylko jak, no to tylko mamy wiedzą.

          Skomentuj


            #95
            Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

            -,,Mamo!Mamo!!!!Zrobiłam siku.Zrobiłam siku.Jeszcze chwila i zacznę krzyczeć.Zrobiłam siku!!!!!No nareszcie.Czego Ty tak długo szukasz w tej torebce?Nie mów,że znowu zapomniałaś pieluszki.No,na szczęście jest.Już się bałam,że...Co znowu?Pięknie mamo, zapomniałaś chusteczek.I czym mi teraz wytrzesz pupę?Krem na odparzenia?Teraz?Przypominam Ci,że najpierw musisz mi osuszyć pupę.Nie,tym razem się nie dam.Nie będę spacerowała z brudną pupą.To takie niekomfortowe.Mamo!Nie założe tej pieluszki dopóki nie wytrzesz mi pupy chusteczką!Tak,będę się wierciła!O nie,znowu chce mi się siku.Mamo!Ja...sikam!Dlaczego tak patrzysz?Teraz pewnie szukasz telefonu.Tak,miałam racje-dzwonisz do taty po pomoc.O nie...zdjecia teraz?Protestuję!Jestem nie ubrana,mokra i naga!Nie,nie rób mi teraz zdjęć.Lepiej zajrzyj do tej swojej torebki i sprawdź czy wzięłaś dla mnie ubranko na zmianę...I butelkę,bo z tego wszystkiego strasznie chce mi się pić.Ale w zasadzie masz rację, bo po co mi ubranko skoro i tak cały wózek jest mokry.Może powiesz,ze to moja wina.To Ty nie wzięłaś chusteczek..i przewijaka!..
            Gdzie ten tata?Robi mi się już zimno...Nie,mamo nie płacz...wiem,że dopiero się uczysz...tylko następnym razem dobrze spakuj swoją torebkę!-"

            Twoja Pola

            Skomentuj


              #96
              Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

              Gotowi do wyjścia na spacer. Jeszcze tylko "torebka" i możemy iść. Ale chwila czy ja na pewno wszystko zabrałam? Szybko sprawdzę... pampersy, chusteczki nawilżające, krem przeciw odparzeniom, krem na każdą pogodę, chusteczki higieniczne, pielucha tetrowa, smoczki dwa (bo jak jeden się zgubi to lepiej mieć zapas i spokój niż małą histerię ),soczek dla malucha, serek i łyżeczka, parę biszkoptów, chrupki kukurydziane, banan, ulubiona maskotka synka, telefon, portfel, dokumenty, klucze. Hmm... Chyba wszystko Możemy iść na długi spacer. A moja "torebka" z chwilą przyjścia na świat syna zmieniła się niemalże w torbę podróżną. Ale najważniejsze jest to, że nie muszę się martwić o sprawy przyziemne, bo w razie czego mam wszystko w swojej torbie i w razie potrzeby "wyczaruje" z niej co potrzeba

              Skomentuj


                #97
                Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                nauczona doswiadczeniem wiem ze ze taka torba musi byc niemala aby pomiescic wszystkie niezbedne rzeczy dla mamy i dziecka a u mnie sa to:
                dokumenty, portfel, kosmetyczka, chusteczki hig, mala butelka wody miner, cos do poczytania, cos do pisania, komorka, klucze, szminka ochronna do ust, kilka pampersow, chusteczki do pupy, drobne zabawki, zapasowy smoczek, butelka z piciem dla malucha, owoc lub jakas drobna przekaska, itp itd pisac jeszcze? - chyba juz sie wiecej nie pomiesci

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                  witam to ja mama Patrycja ,która
                  dużą i pakowną torbę ma!!!
                  a w tej torbie wszystko mieści co się da;
                  pieluszka , kremik i dydusia mama wsadza do torby dla Norbusia
                  soczki, gumy, cukiereczki mama nosi dla synusia starszego Oskarka
                  mama także ma klucze,telefonik i portwelik aby zrobic zakupki
                  jeszcze dużo się może zmieścić ale długo by pisać a wszytkie mamy praktycznie to samo w torbę wkładamy!!!:*
                  [link=http://www.mamacafe.pl/][image noborder]http://www.mamacafe.pl/suwak/8199.png[/image][/link]

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                    Według mnie najbardiej potrzebne rzeczy, które w torebce młodej mamy muszą sie znaleźć to buteleczka z piciem, aby nasze kochanie nie musiało napadać inne dzieci na podwórku i wyrywać im picie. Na dłuższy spacer warto zabrać pampersa, nigdy nie wiadomo, kiedy będzie awaryjna sytuacja
                    Kiedy jest pochmurna pogoda warto mieć ze sobą folię przeciwdeszczową na wózek i parasol dla nas - to właśnie w czesie deszczu jest najlepsza zabawa!
                    Zawsze noszę chrupki kukurydziane, bez tego ani rusz! To co,że potem w wózku jest pełno okruch...najważniejsze, że dziecko na chwilę jest grzeczne.
                    Portfel to konieczność, nie ma sensu nosić całej torby jedzenia dla malucha, lepiej w razie czego kupić bułeczkę. Jakąś zabawkę dla dziecka również warto zabrać, czasami może pomóc podczas nagłego płaczu! Ponaddto młoda mama musi zmieścić lusterko i pomadkę, bo przecież ona też jest ważna! Grzebień się przyda kiedy włosy staną nam dęba jak nasze dziecko wyląduje w kałuży. Tabletki przeciwbólowe raczej nie pomogą na psocenie dziecka, ale na nasz bół głowy jak najbardziej. Komórka aby wzywać pomocy, kiedy maluch wejdzie nam na głowe. Guma do żucia, aby nie krzyczeć na dziecko, bo przecież to nie jego wina!
                    Aparat niech zapisze każde wspaniałe chwile z dzieckiem.

                    Skomentuj


                      Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                      Witam,jak każda mama,tak i ja w swojej torebce mam przeróżne rzeczy,nawet takie,których nigdy nie używam,ale na w razie "W" muszą być.Nieco inaczej jest z torbą dla dziecka,muszą znajdować się takie rzeczy,które są zawsze potrzebne.W Naszej torbie nigdy nie może zabraknąć pampersów,bo jak będzie kupka to zapach da o sobie znać każdemu,jak pampersy to i krem dla Niuni do pupki,aby zawsze była delikatna i zdrowa,chusteczki nawilżone też spełniają tu ważną rolę nie tylko to pupki dziecka,ale także jak się gdzieś dziecko wybrudzi czy to buzia czy rączki.Teraz picie,ja nie wyobrażam sobie podróży,spaceru bez buteleczki z piciem,nie chcemy aby Nasza pociecha podeszła do kogoś i wskazała palcem na picie bądź butelkę.Chrupki kukurydziane,do pochrupania,coś na ząb.Ja zawsze pakuję body i ciuszki na przebranie,niekiedy kupki są obfitsze i trzeba dziecku zmienić ciuszki.Zabawki,kilka zabawek musi być,dziecko jak ma przy sobie ulubioną zabawkę czuje się bezpieczniej,no i też się ma czym zająć.My mam roczną córeczkę więc smoczek to jest konieczność.Gdzieś zawsze na dnie jest coś dla mamy,oczywiście lusterko i błyszczyk,mama też musi zawsze ładnie wyglądać,żeby nie odstraszyć innych dzieci i portfel,bo nigdy nie wiadomo co będzie trzeba szybko dokupić np.dziecku.Tabletki przeciwbólowe,jak rozboli głowa od krzyku dziecka no i aparat żeby zrobić Niuni zdjęcie jak krzyczy na mamę

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                        Torba młodej mamy i mamy nieco starszej powinna być pakowna, ale z wieloma przegródkami by łatwo można było się w niej odnaleźć. Wiele przegródek jest niezbędnych by w razie potrzeby nie wysypywać całej zawartości, gdy maleństwo domaga się np. smoczka. Torba powinna mieć zawartość dostosowaną do potrzeb dziecka i mamy oczywiście, a zanim sie wyjdzie na spacer trzeba sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu i dopakować ewentualne braki. :-)

                        Skomentuj


                          Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                          Torebka młodej mamy do wyzwanie wielkie
                          pieluchy, przewijak i miejsce na butelkę,
                          smoczek, woda, soczek , nawilżane chusteczki
                          dobre do pupy, a także jako podręczne ściereczki.
                          Zabawka i gryzak lub fajna książeczka,
                          a jak miejsca starczy, to nawet piłeczka.
                          A dla mamy grzebyczek, lusterko i szminka,
                          a do tego na twarzy uśmiechnięta minka.
                          Ale to jeszcze nie koniec naszego wyliczania:
                          kocyk, parasolka, na zmianę ubrania,
                          aparat, telefon, kochana maskotka,
                          krem, kredki, notesik i nawet grzechotka.
                          Czasami jak wielbłąd wygląda mamusia:
                          trój garbny – wózek, torba i kochana córusia.

                          Skomentuj


                            Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                            Moja torebka jest również "plecakiem" mojego dwuletniego synka Stasia.
                            Gdy wybieramy się na spacer zawsze mam przy sobie ulubiony soczek Stasia,aparat fotograficzny,krem z filtrem,chusteczki higieniczne i nawilżane do rąk,portfel,klucze do domu,telefon.Znajdzie się w niej również lizak dla synka i samochodzik do zabawy.Pieluch tetrowych już nie zabieramy ze sobą bo są nam nie potrzebne gdyż Staś już z nich nie korzysta (a zajmowały najwięcej miejsca w torebce).
                            Natomiast gdy wybieram się sama na miasto zawsze mam pod ręką telefon,klucze,portfel,rękawiczki,chusteczki higieniczne.




                            Skomentuj


                              Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                              Co powinno znaleźć się w torebce młodej mamy?

                              M jak mokre chusteczki
                              I…. i suche też się przydają
                              E jak elegancka butelka z piciem dla bobaska
                              J jak jakieś przekąski dla malucha
                              S jak suche pieluszki
                              C jak czyste ubranka na zmianę
                              E jak ewentualnie dużo innych gadżetów dla mamy

                              ... na to wszystko

                              Skomentuj


                                Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                                Torba mojej mamy powinna być spakowana zawsze przed wyjściem na spacer. Niezbędne jest zabranie kilku pieluszek jednorazowych na wypadek kupy i chusteczek nawilżających do wycierania pupy. Kremik ochronny to rzecz niezbędna i odzież na zmianę może się przydać, bo z tymi pieluszkami to różnie bywa. Ponadto pieluszka tetrowa jak mama karmi piersią-chroni mamy ubranie przed ulewaniem. I jeszcze smoczek uspokajacz,gdy brak warunków do karmienia przez chwilę przyniesie ukojenie. Dla mamy jeszcze parę niezbędnych rzeczy: telefon w kieszonce i klucze od domu i jeszcze przyda się portfel z papierami. Jak jeszcze miejsce mamy to zabieramy naszą ulubioną grzechotkę i przytulankę Alanka, bo mamy dopiero 5 tygodni skończonych.To wszystko to tylko parę niezbędników niemowlaka mamy.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X