Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tęczowo-kolorowe smaki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Tęczowo-kolorowe smaki

    Wspomnienie dzieciństwa są tak kolorowe, jak tęcza, a myśl o czasach, kiedy byłam małą dziewczynką przywołuje posmak najwspanialszych pychotek, jakie tylko mogło poznawać moje podniebienie.

    Pamiętam:

    Czerwone truskawki- zawsze urządzaliśmy konkurs, na znalezienie pierwszej dojrzałej truskawki, a smak rozpływającej się w ustach nagrody do dziś mam w pamięci
    Białe mleko- cieplutkie, prosto od krowy- obowiązkowe na dobranoc na wakacjach u babci
    Fioletowe śliwki-mogłam je jeść bez końca, choć efekt czasami bywał różny
    Różowe rzodkiewki + zielony szczypiorek + czerwona papryka i pomidory z dodatkiem białej śmietany= najwspanialsza sałatka mojej babci, jedzona obowiązkowo w każde letnie popołudnie
    Żółte cytryny, które z moją siostrą potrafiłyśmy zajadać w całości z uśmiechem na twarzy
    Pomarańczowe brzoskwinie-zwiastun rozpoczynającego się roku szkolnego. Zawsze zapakowane na szkolne drugie śniadanie były miłym wspomnieniem wakacyjnych chwil
    Różowa oranżada w woreczku kupiona po raz pierwszy przed cyrkiem w Wejherowie po tym, jak z siostrą płakałyśmy na widok upadającego Klauna (do dziś pamiętam, jak bardzo było mi przykro, że się przewraca i jak nie mogłam zrozumieć, dlaczego każdy się śmieje, zamiast mu pomóc)
    Brązowe orzechy- dziadek zawsze je łupał, a ja wcinałam z nadzieją, że przybędzie mi wiedzy
    Czarne oliwki- pierwszy smak był okropny, ale dziś nie wyobrażam sobie lodówki bez litrowego słoika z oliwkami, które dodaję praktycznie do wszystkiego
    Zielone winogrono- kiedy miałam 4 lata i wracałam od lekarza, mama w nagrodę za to, że byłam dzielna- kupiła mi winogrono. Zapomniała tylko dodać, że nie mam zjeść wszystkiego na raz. Od tamtego czasu przez długie lata nie mogłam patrzeć na winogrono. teraz jestem już po studiach i zaczynam się uczyć tego smaku na nowo

    Ile wspomnień, tyle smaków ... najważniejsze to dbać o podniebienie
    Last edited by kasiakozmin; 28-05-2009, 10:42.
       
Working...
X