Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Kanguromania"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Konkurs "Kanguromania"

    Popieram jak najbardziej noszenie maluszka w chuście, ponieważ jest on wtedy blisko ciała mamusi. Słyszy tak bardzo potrzebne mu bicie serca mamy. Czuje się wtedy jak w brzuchu i jest bezpieczny. A bezpieczeństwo w pierwszych tygodniach życia jest dla niego najważniejsze. Popieram z całego serca. Pozdrawiam. pbeata1

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Konkurs "Kanguromania"

      - Pani ma tam pieska? - usłyszałam, gdy po raz pierwszy wyszłam z moim synkiem w chuście na spacer. - Dziecko??? Czy pani zwariowała?
      No tak, pomyślałam sobie. Piesek w chuście byłby na miejscu. Mój synek juz się w takie noszenie nie wpisuje. Chustowanie jest coraz popularniejsze, ale tylko wśród młodych rodziców. Starsi patrzą na to sceptycznie. Dlaczego? Dlaczego widok dzieciątka przytulonego do swojej mamy tak bardzo, że bardziej mógł to zrobić tylko w brzuszku, wciąż wzbudza sensację?
      Noszę swojego synka od drugiego tygodnia jego życia. Dzisiaj Alek ma 6 miesięcy. Widzę jak bardzo moja bliskość jest mu potrzebna. Jak się wycisza, uspokaja, gdy znajduje się na mojej piersi. Jak lubi zasnąć kołysany przeze mnie - swoją mamusię. Nie protestuje, nie krzyczy. Jest mu dobrze w chuście. Jego kręgosłup chyba też jest zadowolony. Alek rozwija się prawidłowo. Jego bioderka nigdy nie wymagały interwencji - szerokiego pieluchowania czy innej rehabilitacji. A ja z moją mała żabką mogę zrobić wszystko: sprzątam, gotuję, robię zakupy, a ostatnio newet wyhaftowałam obrazek dla mojej teściowej . Wkrótce przerzucamy się z noszeniem na plecy i kto wie... może latem pomyślę o mei-thai.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Konkurs "Kanguromania"

        Dla takiego maluszka, najważniejsza jest bliskość, dlatego noszenie dziecka w chuście zaspokaja jego wszystkie potrzeby bezpieczeństwa. Dziecko noszone w chuście może cieszyć się obecnością mamy, czuć jej zapach i pozostawać z nią w ciągłym kontakcie. Mama również czuje się spokojniejsza o swój skarb, ponieważ ma go cały czas przy sobie. Dodatkowo chusta jest bardzo wygodna i nie obciąża i tak zmęczonego wieloma obowiązkami ciała mamy.

        Skomentuj


          #19
          Sposób na bolesne kolki

          Dla mnie noszenie synka w chuście miało główną najważniejszą zaletę. Mianowicie pomagało podczas trudnych chwil, kiedy moje dziecko cierpiało z powodu bardzo bolesnych i długotrwałych kolek. Wiązałam go wtedy bardzo mocno, tak żeby mógł czuć ciepło i ruchy mojego ciała i chodziłam z nim po mieszkaniu delikatnie kołysząc. Taki masaż połączony z bliskością mamy był jedynym sposobem na ukojenie bólu brzuszka Igorka. Ponadto zauważyłam, że mój synek podczas noszenia uspokajał się i wyciszał, a jego spokój przenosił się na mnie.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Konkurs "Kanguromania"

            Chustonoszenie jest bardzo korzystne–ale dlaczego?To oczywiste. Szybka reakcja na potrzeby malucha, który z zaufaniem Twego serca słucha. Bliskość, swoboda i jedność ciała – KanguroMania mnie omotała!

            Skomentuj


              #21
              Odp: Konkurs "Kanguromania"

              Chustoszenie to dziecka ukojenie,
              to przy mamie spełnienie,
              to ciepło Twojego ciała,
              moja Kruszyno wspaniała.
              Tu jesteś spokojniejsza,
              tu czujesz się pewniejsza,
              a serca mego bicie
              rozwija znakomicie!

              Skomentuj


                #22
                Odp: Konkurs "Kanguromania"

                Noszenie w chuście dzidziusia to świetna sprawa, maluch zawsze ma blisko mamę, która os razu może odpowiedzieć na jego potrzeby, jest mu wygodnie i czuje sie bezpiecznie, a mama ma wolne ręce i może sie zajać domem czy zakupami. Świetna sprawa! A maluszek uczy sie w międzyczasie otaczajacego je świata, słucha bicia serca i głosu mamy

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Konkurs "Kanguromania"

                  Chustonoszenie wzmacnia więź między dzieckiem a rodzicami i wzmacnia ich poczucie kompetencji. Częste karmienie i dotyk stymulują produkcję „hormonów macierzyństwa”.
                  Przed narodzeniem ciało mamy nie tylko chroni, ogrzewa i odżywia dziecko - uczestniczy ono w każdym jego ruchu. Noszenie w chustach pomaga dziecku w aklimatyzacji po porodzie.
                  W wielu częściach świata noworodek po narodzeniu przebywa przytulony do mamy, a w nocy śpi razem z nią. Podczas gdy mama wykonuje codzienne czynności - zbiera i przygotowuje pożywienie, pracuje, tka, zajmuje się domem - dziecko nadal uczestniczy we wszystkich jej ruchach. Jest przystawiane do piersi, gdy tylko tego zapragnie. Nie tylko słyszy, ale również czuje wibracje mowy i śpiewu mamy. Dzieci wychowywane w taki sposób mniej płaczą, a ulewanie i marudzenie są niemal nieznane.
                  Dzieci noszone w chuście lepiej się rozwijają emocjonalnie, czują się bezpiecznie, wtulone w rodzica. Wiedzą, że rodzice są blisko i pomogą w każdej sytuacji, a bezpieczeństwo to przecież jedna z podstawowych potrzeb każdego noworodka. Swoją bliskością upewniamy malucha, że świat wokół jest mu przyjazny.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Konkurs "Kanguromania"

                    Chustonoszenie to emocji ukojenie,
                    Aklimatyzacji po porodzie ułatwienie,
                    Potrzeby bliskości zaspokojenie,
                    Dzieciątka pocieszenie,
                    Płaczu ukojenie,
                    Tak bliskie przytulenie,
                    Rozwoju polepszenie,
                    Rodzica uwrażliwienie,
                    Codziennych czynności ulatwienie,
                    A co najważniejsze-
                    Obustronne zadowolenie!

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Konkurs "Kanguromania"

                      Małe dziecko odczuwa bardzo głęboką chęć przebywania blisko matki, słuchania bicia jej serca i czucie ciepła jej ciała, po to aby czuło się bezpieczne i kochane. Noszenie w chuście umożliwia wszystkie te odczucia a dodatkowo pozwala dziecku na przyjmowanie wygodnych pozycji, już od dnia narodzin.Od wygodnego spania poprzez karmieni piersią aż po pozycję umożliwiającą obserwowanie świata z przodu lub z pleców mamy. Jest to prosty sposób na wyciszenie dziecka, wtedy gdy jest niespokojne, lub coś mu dolega.Dodatkowo prawidłowe chustowanie, w przeciwieństwie do nosidełek, nie powoduje wad bioder u niemowlaków. Korzyści wynikające z chustowania są ogromne, więc niech "kanguromania "stanie się powszechna!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Konkurs "Kanguromania"

                        Chustonoszenie coraz częsciej wybierają młodzi rodzice. Jestem zdania, że jest to dobry wybór, ponieważ dzieci noszone w chustach są spokojniejsze i mniej płaczą. Dzieci noszone w chustach w przyszłości są mądrzejsze; szybciej wchłaniają wiedzę, a także lepiej rozwijają się emocjonalnie. Jest to też bardzo wygodny sposób dla rodziców, dzięki któremu mogą oni wykonywać różne prace domowe i jednocześnie być stale blisko swojej pociechy.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Konkurs "Kanguromania"

                          Dlaczego Twoim zdaniem chustonoszenie jest korzystne dla niemowlaka?

                          To super rozwiązanie dla dziecka,jak również dla matki.
                          Oboje na nowej swojej drodze życia mogą potęgować swoją więź jaka rodzi się w momencie przyjścia szkraba na świat.Dzidziuś czuje bliskość mamy,bicie jej serduszka,jest mu ciepło,bezpiecznie- cóż więcej może potrzebować do szczęścia?
                          A mama- ma dwie ręce wolne..... i dużo obowiązków
                          FROCH

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Konkurs "Kanguromania"

                            Gdy urodził się mój synuś płakałam ze szcęścia, wyciągnęlam do niego ręcę powtarzając jak mantre "mój, mój, mój..."! On był taki bezbronny i tak wystraszony, że w jednej chwili znalazł się w rękach innej osoby. Na szczęście natychmist połozono mi go na brzuchu i w jednej chwili supokoił się, zaczął się rozglądać i dotykać mnie. Czul moje ciepło, słyszał moje serce, moje oddechy delikatnie go kołysały... Chusta jest naturalnym przedłużeniem tej wspaniałej chwili, którą przeżyliśmy razem zaraz po jego przyjściu na świat. Chusta, pozwala by "mój" skarb, był ze mną na prawde blisko, by mnie czuł a ja jego! To niesamowite, że tak prosto można stworzyć tak wielką więź i przeżyć tyle wspaniałych uczuć!
                            Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                            Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Konkurs "Kanguromania"

                              Chustonoszenie sprawia, że maluszek zawsze może czuć bicie serca mamy lub taty, czuć ich zapach i ciepło ich ciała, a to sprawia, że czuje się bezpiecznie. A rodzice... mają wolne ręce, by nadążyć z domowymi obowiązkami.

                              Skomentuj


                                #30
                                Dlaczego moim zdaniem chustonoszenie jest korzystne dla bobasa?

                                Dlaczego?
                                Przede wszystkim dlatego, ze Malenstwo jest wtedy najblizej jak sie da Mamy-Kangurzycy a jak wiadomo bliskosc oznacza dla niego poczucie ciepla, ufnosci, bezpieczenstwa i milosci. Kojace kolysanie w czasie chodzenia przywoluje u dzieci wspomnienia jeszcze z okresu zycia plodowego -wtedy tez rytmiczne kroki mamy lulaly je do snu. Juz niejedne badania potwierdzily, ze dzieci przytulane sa szczesliwsze i lepiej sie rowijaja.
                                Poza tym noszenie w takiej pozycji ma korzystny wplyw na biodeka Malucha.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X