Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bezpieczne małe pranie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Bezpieczne małe pranie

    Napisane przez 22nika27 Pokaż wiadomość
    Mam pytanie jeszcze nie poruszane na forum:

    Mamusie które są na etapie nocnikowania lub już go przechodziły- co robicie z ciuszkami gdy maluchowi zdarzy się nie zdążyć i poleci po majteczkach, rajstopkach, spodenkach - czy pierzecie ręcznie od razu? czy może zostawiacie takie do "wyschnięcia" i jak jest więcej prania to dopiero pierzecie?
    A jeśli ręcznie to ile razy płukacie w płynie i później w wodzie?
    Bo ja mam jakoś obawy czy dobrze wypiorę ręcznie (jednak jestem pokoleniem pralki ) a zaczynamy etap nocnika.
    witam w klubie my także wyzbywamy się pieluch jakoś już 3tydzień leci bez pampersów i zdarza się że córka z tajniaka nie zawoła i trzaśnie kupę w rajtki;P wtedy co da rady wyrzucam do wc a reszte nad wanna opłukuje zimna woda i piore w pralce, bez problemu spiera się wszystko.

    a co do prania to ja zawsze daję płyn

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Bezpieczne małe pranie

      Napisane przez bunny17 Pokaż wiadomość
      witam w klubie my także wyzbywamy się pieluch jakoś już 3tydzień leci bez pampersów i zdarza się że córka z tajniaka nie zawoła i trzaśnie kupę w rajtki;P wtedy co da rady wyrzucam do wc a reszte nad wanna opłukuje zimna woda i piore w pralce, bez problemu spiera się wszystko.

      a co do prania to ja zawsze daję płyn
      A jak masz np. w koszu tylko 5 ciuszków małej do prania to na 5+ te 1/2 ubrudzone wstawiasz pralkę?

      Ja dodaję płyn, ale pytałam ile razy płyn do prania ręcznego w takich przypadkach .

      Skomentuj


        Odp: Bezpieczne małe pranie

        Napisane przez 22nika27 Pokaż wiadomość
        Mam pytanie jeszcze nie poruszane na forum:

        Mamusie które są na etapie nocnikowania lub już go przechodziły- co robicie z ciuszkami gdy maluchowi zdarzy się nie zdążyć i poleci po majteczkach, rajstopkach, spodenkach - czy pierzecie ręcznie od razu? czy może zostawiacie takie do "wyschnięcia" i jak jest więcej prania to dopiero pierzecie?
        A jeśli ręcznie to ile razy płukacie w płynie i później w wodzie?
        Bo ja mam jakoś obawy czy dobrze wypiorę ręcznie (jednak jestem pokoleniem pralki ) a zaczynamy etap nocnika.
        Ja zawsze zapierałam ręcznie, aby mi nic nie leżało i nie "dojrzewało" w koszu a później suszyłam i prałam w pralce

        Skomentuj


          Odp: Bezpieczne małe pranie

          Napisane przez 22nika27 Pokaż wiadomość
          A jak masz np. w koszu tylko 5 ciuszków małej do prania to na 5+ te 1/2 ubrudzone wstawiasz pralkę?

          Ja dodaję płyn, ale pytałam ile razy płyn do prania ręcznego w takich przypadkach .
          chciałabym mieć tylko 5 ciuszków, u nas nie ma mozliwości wręcz pustego prania bo zawsze coś jest choćby ręczniki, 7osób jak mieszka, tato i mąż pracują fizycznie to zawsze prysznic po pracy, dziecko też się kąpie siostra do szkoły chodzi to każdy dba , wody u nas dużo schodzi.

          Skomentuj


            Odp: Bezpieczne małe pranie

            Napisane przez iwonka512 Pokaż wiadomość
            Ja zawsze zapierałam ręcznie, aby mi nic nie leżało i nie "dojrzewało" w koszu a później suszyłam i prałam w pralce
            Robiłam dokładnie tak samo.Najpierw zapierałam, a później normalnie prałam.

            Skomentuj


              Odp: Bezpieczne małe pranie

              Ninka zależnie jakie sa tow padki i na jakim etapie jesteś nocnikowania, maluch poczatkowo faktycznie zasikuje sporą ilość galotów i spodni jednak to na pewno minie w końcu nikt do szkoły nie chodzi w pieluszkach

              Początkowo wygladało to tak ze w łazience stała miska z wodą i proszkiem i wrzucałam wszystko podsiusiane lub zasiusiane piorąc codziennie albo tego samego dnia na wieczór robiłam pranie (w pralce) albo rano kolejnego dnia, jak było mało ubranek to pod wieczór prałam ręcznie.

              Skomentuj


                Odp: Bezpieczne małe pranie

                Daria1541, mi też się wydaje, gdy żel jest w promocji, to bardziej się opłaca jego zakup niż proszku do prania.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Bezpieczne małe pranie

                  22nika27, u nas także niestety w praniu wypranym w proszku czasem, gdy jest go sporo, to zostają ślady proszku. Nigdy nie zdażyło mi się to w przypadku żelu.

                  Skomentuj


                    Odp: Bezpieczne małe pranie

                    Ale tu już dużo Mamuś się zebrało - super

                    Skomentuj


                      Odp: Bezpieczne małe pranie

                      Napisane przez karolinkakat Pokaż wiadomość
                      22nika27, u nas także niestety w praniu wypranym w proszku czasem, gdy jest go sporo, to zostają ślady proszku. Nigdy nie zdażyło mi się to w przypadku żelu.
                      Właśnie, dlatego ja już dawno zrezygnowałam z proszków.Pranie trzeba było płukać raz jeszcze i w związku z tym cały cykl prania przedłużał się ( nie mówiąc o dodatkowych kosztach - woda, prąd).

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Bezpieczne małe pranie

                        Drogie Mamusie, a czy macie jakieś patenty na dopieranie śladów po dyzodorantach?

                        Skomentuj


                          Odp: Bezpieczne małe pranie

                          Zaczął się sezon grillowy,więc i ilość plam i zabrudzeń z nim związanych. Jak sobie radzicie z plamami po musztardzie, keczupie czy tłustej kiełbasce?

                          Skomentuj


                            Odp: Bezpieczne małe pranie

                            Napisane przez iwonka512 Pokaż wiadomość
                            Ja zawsze zapierałam ręcznie, aby mi nic nie leżało i nie "dojrzewało" w koszu a później suszyłam i prałam w pralce
                            Też, tak robiłam najpierw zapierałam, suszyłam, a potem normalnie prałam w pralce, szkoda, że wtedy nie miałam Silana

                            Skomentuj


                              Odp: Bezpieczne małe pranie

                              Napisane przez dorota493 Pokaż wiadomość
                              Zaczął się sezon grillowy,więc i ilość plam i zabrudzeń z nim związanych. Jak sobie radzicie z plamami po musztardzie, keczupie czy tłustej kiełbasce?
                              Szybkie zapieranie i potarcie płynem do naczyń

                              Skomentuj


                                Odp: Bezpieczne małe pranie

                                Napisane przez karolinkakat Pokaż wiadomość
                                22nika27, u nas także niestety w praniu wypranym w proszku czasem, gdy jest go sporo, to zostają ślady proszku. Nigdy nie zdażyło mi się to w przypadku żelu.
                                Ja już dawno w proszku nie piorę , a chodziło mi o płyny po praniu ręcznym

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X