Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

    Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to myśl o pojawieniu się drugiego dziecka w rodzinie, myśl o tym, że już mam wszystko przygotowane i oczekuję dnia pojawienia się drugiego synka, a na wieczór odprężyć się w kąpieli po całym dniu i obejrzeć z mężem ciekawy film.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

      1 .

      Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to…

      Gdy niedawno na teście zobaczyłam dwie czerwone kreski ... wystraszyłam się . Co powie mój chłopak ? Czy jest on gotowy ? Czy razem sobie poradzimy ?

      Te pytania nurtowały mnie, nie dawały spokoju . W końcu odważyłam się. Powiedziałam mu . Ku mojemu zaskoczeniu skakał z radości, biegał, wyglądał jakby z radości oszalał . A ja ? Uspokoiłam się, poczułam że mam w nim oparcie i że razem damy sobie radę .

      Od tamtej chwili minął zaledwie miesiąc . A ja ? Mam już swoje sprawdzone sposoby na dobre samopoczucie w ciąży . Zapytacie jakie ? Otóż już w skrócie opowiem . Może choć jednej z Was pomogą przetrwać ten wspaniały "stan" , wręcz błogosławiony ! A więc : Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to :

      a) Codzienne rozmowy z brzuszkiem, połączone z jego głaskaniem . Gdy po raz pierwszy zaczęłam "rozmowę" z moim jeszcze nie narodzonym maleństwem , poczułam wielką ulgę, wiedziałam że ono słucha, że czuje moją miłość, zainteresowanie . Problemy , radości, smutki , szczęście - właśnie o tym mówiłam .

      b) Dbanie o siebie każdego dnia . Jak ? Przecież nie wszystko wiem . No właśnie . Pytam rodziców, koleżanki które mają już dzieci, szukam porad w internecie . Po co ? By jak najlepiej troszczyć się o siebie i maleństwo w tym czasie, by czuć spokój i byc przygotowaną .

      c) Zakupy - jak każdej kobiecie sprawia mi to radość . Kompletowanie wyprawki, oglądanie wózków itp . Gdy urodzę wiem, że nie będzie juz na to tyle czasu . A sprawy pozałatwiane , to po prostu spokój dla przyszłej mamy .

      d) Babska impreza - gdy dowiedziałam się, od razu zwołałam swoje koleżanki. Bawiliśmy się świetnie a przy okazji, otrzymałam część niezbędnych ubranek , akcesoriów i rad

      e) Coś dla urody . Nie chodzi o duże zmiany. Wizyta u fryzjera na podcięcie końcówek, lekki makijaż, czy po prostu ulubiony lakier na paznokciach mogą poprawić nawet najgorszy humor i polepszyć samopoczucie .

      f) Ćwiczenia - odkąd zaczęłam się więcej ruszać, moje emocje są mocniejsze, czuję się radosna, szczęśliwa (mimo iż czasem zdarzają się mdłości, noce bez snu itp ) .

      g) Szczera rozmowa z partnerem, jego przytulanie - nic tak nie poprawia mojego samopoczucia !


      2. Mój HIT My Tummy to cudowna koszulka : http://www.mytummy.pl/t-shirt-ciazow...ko-listki.html .
      Gdy na nią spojrzałam, w oczach zakręciła się łezka . Bluzka jest piękna, i powoduje że pojawia się na mej twarzy szeroki uśmiech

      Skomentuj


        #48
        Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

        Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to ciepły kocyk, ciekawa lektura i filiżanka ciepłej herbatki. Do tego przytulenie męża, całusek od starszej córeczki. Potem wygodny strój, delikatny makijaż, wygodne buty i wspólny popołudniowy spacer

        Wybrałabym: http://www.mytummy.pl/bluza-ciazowa-megan.html

        Skomentuj


          #49
          Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

          Dla mnie ciąża to cudowny czas oczekiwania na cud narodzin naszego dziecka, radość w sercu jaką poczułam gdy tylko dwie kreski na teście ciążowym zobaczyłam jest nie do opisania.
          Mój przepis na dobre samopoczucie w ciąży jest następujący:
          Składnik:
          - ogromna dawka pozytywnego nastawienia do życia,
          - tona uśmiechu
          - rozmowa z Małym lokatorem mojego brzuszka
          - aktywność fizyczna, która sprzyja rozwojowi dziecka i pozwala na lepsze przygotowanie organizmu do porodu
          - drobne przyjemności – zadbania o urodę, zakupy, spotkanie z przyjaciółkom
          - relaks

          Przygotowanie:
          "Zaprawiamy" nasze dolegliwości ciążowe typu nudności, zmęczenie, senność odpowiednią dawką relaksu, odpoczynku w domowym zaciszu i odkładamy do przegryzienia tak długo, aż uzyskamy odpowiednią ilość wypoczętego organizmu. Przy tym ogromnie ważne jest dodanie szczypty pozytywnego myślenia, odnalezienie w każdej chwili życia miłych aspektów, gdyż optymizm pomaga w tym że lepiej radzę sobie w cięższych chwilach. Należy wyznawać zasadę iż osoby pozytywnie nastawione patrzą w przyszłość z nadzieją, są wytrwałe, nie boją się zmian i energicznie pracują na poprawę swego losu. Dzięki tym zabiegom regeneruje się mózg i serce, a ponadto obniża się po prostu hormon stresu . Mamy więcej powodów do radości. Kiedy już wystarczające przygotowujemy nasz organizm i nabierzemy żądaną ilość sił łączymy z porcją aktywności fizycznej dostosowanej do wieku i etapu naszej ciąży. Dodajemy energię i siłę. Ciąża to nie powód, żeby rezygnować z aktywności fizycznej, gdyż sprawna mama to przecież same korzyści – nie tylko dla dziecka, ale i dla niej samej. Od czasu do czasu możemy pozwolić sobie na babskie spotkanie w miłym towarzystwie, zakupy dla Maluszka, wizytę o kosmetyczki – drobne przyjemności polepszą smak naszej potrawy. Dla uzyskania lepszego efektu końcowego przyprawiamy odpowiednią ilością dobrego humoru do uzyskania uśmiechu na twarzy (ja często rozmawiam z moim Dzieciątkiem – bardzo mi to pomaga, zwierzam się mojej Kruszynie z moich bolączek i obaw, a także radości i codziennie powtarzam, że kocham tą Małą Istotkę najmocniej na świecie. Wówczas jesteśmy gotowi do skonsumowania wszystkiego razem. „Potrawa dobre samopoczucie w ciąży” jest dietetyczna i oczyszcza organizm z toksyn. Przyjmowanie jej w odpowiedniej ilości powoduje odkładanie się w duszy dużej ilości endorfiny – czyli hormonu szczęścia – a nie od dziś wiadomo, że szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko.


          http://www.mytummy.pl/koszula-ciazowa-niebieska.html

          Skomentuj


            #50
            Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

            Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to długi spacer po okolicznych lasach. Wtedy mogę się wyciszyć, pomyśleć o tym pięknym dniu kiedy urodzi się moja córeczka, przemyśleć wszystkie najważniejsze sprawy. Kiedy czuję zapach drzew i słyszę śpiewy ptaków ogarnia mnie poczucie bliskości natury, poczucie że jestem częścią niej i to że mogę być mamą jest dla mnie czymś tak pięknym i naturalnym. Po takim spacerze mijają wszystkie wątpliwości i obawy dotyczące porodu i rodzicielstwa, które ma chyba każda świeżo upieczona mama

            http://www.mytummy.pl/spodnie-ciazowe-sara.html

            Skomentuj


              #51
              Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

              Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to odpowiednia dieta, relaks, sporo odpoczynku i czułość mężą
              Jestem już mamą i wiem doskonale, że ostatnia chwila na odpoczynek jest właśnie w ciąży. Później, jak to ktoś kiedyś powiedział "małe dzieci, mały problem - duże dzieci, duży problem" I miał rację!

              http://www.mytummy.pl/tunika-ciazowa...mocca-3-4.html

              Skomentuj


                #52
                Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

                Dobre samopoczucie z My Tummy wg. mnie:

                M jak Miłość do naszej córeczki, która wkrótce przyjdzie na świat.
                Y yy, akceptacja mojego ciążowego rozkojarzenia…
                Co ja to miałam zrobić? Acha! Co sprawia, że mam dobre samopoczucie w ciąży?
                Tata Małej, czyli Mąż który dba o nas obie, np. robiąc owocowo-warzywne soki i dowożąc nas na umówioną pilnie wizytę w 15 minut.
                Uroda, o którą dbam, bo chcę być atrakcyjną mamą i … kobietą.
                Muzyka, którą słuchamy dla ukojenia nerwów lub wręcz przeciwnie do swobodnych pląsów i tanecznych szaleństw.
                Moja pasja, którą mogę realizować i rozwijać, by po ciąży móc zamienić ją w pracę pozwalającą na spędzanie więcej czasu z dzieckiem.
                Yeah! Już niedługo będziemy we trójkę!


                Mój hit, który zyskał również aprobatę męża (a jest wybredny
                http://www.mytummy.pl/bluza-ciazowa-megan.html

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

                  W ciąży tak nie wiele i tak wiele potrzeba do szczęścia... gdy ma się je tak blisko,gdy jest jeszcze częścią nas a już na różne sposoby manifestuje swoją odrębność. Dobry nastrój towarzyszy mi od dnia w którym na teście ciążowym zobaczyłam dwie kreseczki a potem....Pierwsza wizyta u lekarza i pierwsze USG które całe przepłakaliśmy razem z mężem bo co może być na świecie piękniejszego od nowego życia które ma dopiero centymetr długości? W dobry nastrój wprowadzały mnie nawet takie rzeczy(które normalnie by mnie bardzo smuciły)np fakt że już nie mieszczę się w swoje ulubione spodnie, że moja ulubiona bielizna też się skurczyła, ale też słowa które wypowiadam z dumą czyli zamiast" ja idę na spacer", "mówię my idziemy:".
                  Sam fakt bycia razem, znalezienia nowego sensu w życiu-którym nie jest praca, nauka, ani ugotowanie jak najlepszego obiadu dla męża tylko życie dla tej małej kruchej istotki jest wspaniałe. W ciąży sama staję się ,trochę jak dziecko, kapryszę śpię niespokojnie, albo robię drzemki południowe bo jak nie to marudzę
                  A z tak bardziej praktycznych rzeczy które wprowadzają mnie w dobry nastrój są to np:
                  pomidory-które mogę jeść bez ograniczeń na śniadanie,obiad i kolację 7 dni w tygodniu
                  rurki z kremem -ale czekoladowym!, kupione w mojej ulubionej cukierni na stary mieście
                  muzyka poważna, nie jazz bo od niego dostaję mdłości
                  kąpiel- ciepła,z delikatnymi kosmetykami bezwonnymi, bo wszystkie inne pachną zbyt intensywnie
                  rosołek- ale taki jaki robi moja mamusia
                  woda z cytryną-ale bez gazu!!!
                  kurczak- ale gotowany nie pieczony bo na sam zapach pieczonych lub smażonych potraw dostaję mdłości
                  zakupy-ale wszelkie drogerie, działy kosmetyczne i chemiczne omijamy szerokim łukiem bo tam są za mocne zapachy
                  buszowanie po sklepach z ciuchami-ale dziecięcymi bo dla siebie rzeczy kupi po porodzie
                  szeroki i bezpieczne ramiona męża ale żeby nie pachniał wodą po goleniu ani perfumami bo z łóżka mogę go przegonić
                  Pierwsze zdjęcia z USG mojego szkarba zawsze i wszędzie ze mną, bo kocham!!!
                  A najlepsze w tym wszystkiem jest to że mogę marudziś, narzekać, i wybrzydzać bo w końcu jestem w ciąży

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

                    Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to święty spokój, dużo snu, wyłączony telefon bez "awarii" w pracy, duuużo możliwości do tłuczenia kotletów bo to mnie uspokaja i niekończąca się kiełbaska wiejska w lodówce - wtedy jestem szczęśłiwa i dobrze się czuję
                    Mój wybór to: http://www.mytummy.pl/bluzka-ciazowa-bocian-fiolet.html

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

                      Żeby dobrze się czuć w ciąży wystarczy mi, że możemy być już we trójkę - ja, Mąż i Nasze Dziecko, które grzecznie w brzuszku rośnie Szczególnie kiedy zasypiam

                      A ta bluzeczka podoba mi się najbardziej! http://www.mytummy.pl/bluzka-ciazowa...ciu-biala.html

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

                        Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to ...
                        zakupy w my tummy
                        bo każda mama lubi
                        modnie wyglądać w każdym momencie
                        nawet na kilka dni przed poczęciem.


                        http://www.mytummy.pl/sukienka-ciazo...le-czarna.html

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

                          Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to nierozczulanie się nad sobą i niezagrzebywanie się w nicnierobieniu. Racjonalna aktywność to jest sposób na przejście przez ten wyjątkowy okres w życiu kobiety w dobrej formie i z uśmiechem na twarzy.
                          Aktywność fizyczna – błogosławiony stan nie usprawiedliwia lenistwa i prowadzenia życia kanapowca pospolitego. Spacery, basen, ćwiczenia – to wszystko w odpowiednich, nieforsowanych dawkach wpływa na dobre samopoczucie.
                          Aktywność intelektualna – bycie w ciąży nie powinno ograniczać naszego rozwoju intelektualnego do tematyki macierzyństwa. Mądra książka, rozmowa z ciekawymi ludźmi, wyjście do muzeum – to też jest sposób na niepopadanie w marazm i sposób na dobre samopoczucie.
                          Aktywność zawodowa – jestem zdania, że w miarę możliwości należy pracować, a nie prosić lekarza o zwolnienie lekarskie – w myśl zasady „ciąża, to nie choroba”. Podejmowanie wyzwań zawodowych wpływa pozytywniej na samopoczucie w ciąży niż bezczynność w okolicach lodówki w pieleszach domowych.
                          Wszystko to wiem z autopsji…
                          Uwaga: nie należy przesadzać w żadną ze stron.. Aktywność fizyczna – tak, ale nie oznacza to forsownych ćwiczeń czy noszenia ciężkich zakupów. Zdrowie własne i dzidziusia to w końcu priorytet. Aktywność intelektualna – tak, ale należy też się resetować i pozwolić sobie na chwilę lenistwa umysłowego przy głupiej komedii – to też dobrze wpływa na nastrój… Aktywność zawodowa – tak, ale nie nadgodziny przy komputerze…
                          Życzę wszystkim przyszłym mamom tak dobrego humoru jak mój

                          http://www.mytummy.pl/bluza-ciazowa-megan.html

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

                            Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to tak naprawdę trzy rzeczy: Uprawianie sportu, który kocham - pływania. Dzięki niemu czuję się lekka, sprawna i wiem, że dzidzia też z tego korzysta. Druga rzecz to zbilansowana dieta, dzięki której jem dla dwojga, a nie za dwoje. Ostatnia to dbanie o swój wygląd. Nawet mając kilka kilogramów więcej można wyglądać atrakcyjnie! Pomogłaby mi w tym czarna sukienka Emily (http://www.mytummy.pl/sukienka-ciazo...ly-czarna.html), którą mogłabym założyć do pracy i czuć się w niej swobodnie, a zarazem atrakcyjnie.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

                              Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to słuchanie kołysanek które mój mąż śpiewa... ale nie mi, tylko Stasiowi, który ma dopiero 20 cm

                              http://www.mytummy.pl/t-shirt-ciazow...-ii-bialy.html

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Konkurs "Wygraj bon na zakupy w My Tummy!"

                                1. Mój sposób na dobre samopoczucie w ciąży to wsłuchanie się w swoje potrzeby. Próbuje je rozpoznać, nazwać, a kiedy zajdzie potrzeba nawet spisać. Chociaż o niektórych wstydzę się mówić, ale staram się przyznać sama przed sobą, że czasami mam ochotę odpuścić, poleniuchować, a nie za wszelką cenę próbować być idealną żoną, mamą czy pracownikiem. Dzięki temu jestem gotowa na szalejące hormony. Nie czuję się winna tylko dlatego, że dzisiaj nie chce Ci się śmiać z dowcipów męża. Pamiętam jednak, że żaden stan, nawet ciąża, nie jest usprawiedliwieniem dla krzywdzenia bliskich – jeśli więc czuje, że mam gorszy dzień, uprzedzam ich o tym, zanim „bomba zegarowa” wybuchnie, bo moje dobre samopoczucie to również dobre samopoczucie moich bliskich.

                                2.http://www.mytummy.pl/sukienka-ciazo...-czerwona.html

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X