Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

    V DZIEŃ MATKI - 26 MAJA 2012-PRZEDSTAWIENIE

    Głośny dźwięk budzika wyrwał mnie ze snu. 5.30. Pora nakarmić Idunię. Machinalnie udaję się do kuchni, wstawiam wodę, przygotowuję butelkę i odpowiednią porcję mleka.,,-Boże, ile ja bym dała żeby móc ją po prostu przystawić do piersi…”-myślę przygotowując mleczną mieszankę dla wcześniaków. Idę do pokoju dziewczynek. Bezszelestnie biorę Idę na ręce i wychodzę z pokoju aby nie obudzić Poli. Ida, choć taka krucha i delikatna, wypija całą porcję jednym tchem. Odstawiam pustą butelkę, Delikatnie kładę ją na swoim ramieniu. Idunia przytula się do mnie całym swoim maleńkim ciałkiem. Po paru minutach przytulam się do piersi i czekam aż spokojnie zaśnie. Najbardziej tym wszystkim chyba boli mnie to, że nie mogę przystawić jej do piersi, poczuć tej niesamowitej, wytwarzającej się wówczas bliskości…Ida, tak jak każdy wcześniak musi być karmiona bowiem specjalną, przeznaczoną dla takich jak Ona dzieci, mieszanką która ma zwiększyć jej urodzeniową masę. Poza tym, nie miałaby siły ssać…Po dobrych 30-tuminutach odkładam ją do łóżeczka i kładę się obok, przyglądając się jak śpi…
    Dwie godziny później, delikatnie budzę śpiącą jeszcze Polę…Od razu otwiera oczy i pyta czy wychodzimy już od przedszkola. Z uśmiecham na twarzy uspokajam ją i mówię, że najpierw musimy zjeść śniadanie. Jednak ona wcale nie ma na to ochoty – dziś w jej przedszkolu jest bowiem wyjątkowe święto – Dzień Mamy. Pola nie może opanować emocji. Razem z całą grupą przygotowywała się do tego dnia już dwa miesiące wcześniej. Po dwudziestu minutach od przebudzenia Pola gotowa jest już do wyjścia, chociaż zazwyczaj ma to miejsce dopiero ok. 8.00. Rozumiem jednak jej zniecierpliwienie, ubieram Idunię i wychodzimy. ,,-Do zobaczenia o 14”- mówię i całuję ją w policzek, kiedy wchodzi do swojej przedszkolnej Sali.
    Wystrojeni, zjawiamy się całą trójką przed drzwiami Sali ,,Pszczółek”. Za chwilę na rozpocząć się przedstawienie. Pierwsze przedszkolne przedstawieni z Okazji Dnia Mamy. Dla całej naszej rodziny to wyjątkowe wydarzenie. Gdy zza kurtyny wychodzą pierwsze maluszki serce podchodzi mi do gardła. Czuję niebywałe wzruszenie; ostatkiem sił próbuje powstrzymać wzruszenie, które maluje się na twarzy chyba wszystkich zgromadzonych. Obserwuję śpiewającą Polę z zapartym tchem i choć cały spektakl trwa nie więcej niż 15 minut czuję dumę. Ogromną dumę, która wypełniła w ten szczególny dzień każdy zakamarek mojego serca…

    VI DZIEŃ MATKI – 26 MAJA 2013-WIERSZ

    ,,-Dziewczynki wstajemy”-mówię dość głośno najdelikatniejszym głosem na jaki mogę się zdobyć. ,,-Pora wstawać..”-mówię i czule łaskoczę je w gołe, wystające spod kołdry stopki. Jako pierwsza budzi się Ida. Otwiera oczy i widzę, że jeszcze nie jest gotowa na poranne wstawanie. Ale po chwili grymas niezadowolenia znika z jej twarzy tak samo szybko jak się na niej pojawił. Teraz to ona czuwa nad tym, aby jej starsza siostra nie zmrużyła już więcej oka. Obserwuję tę sytuację z lekkim rozbawieniem. Po kilku minutach dziewczynki jedzą już śniadanie. Pola po raz kolejny powtarza młodszej siostrze tekst wierszyka, którego nauczyła się z Okazji dzisiejszego święta. Widzę, że już po prostu nie może doczekać się występu, który w tym roku organizowany jest wyjątkowo miejscowym Domu Kultury. Dwie godziny później siedzimy już całą rodziną na widowni i wyczekujemy pojawienia się na scenie naszej starszej córeczki. ,,-Jest!Widzę ją!”-mówię głośno do męża, który pokazuje mi, że zachowuję się trochę nieodpowiednio. Gdy Pola staje na środku sceny i mówi do mikrofonu dobrze mi przecież znany wiersz czuję niebywałe wzruszenie i dumę. I nie ma znaczenia, że znam ten wierszyk na pamięć;że słyszałam go tak wiele razy...Dziś naprawdę brzmi jakoś inaczej...Wyjątkowo...Bo i dzień jest tak samo jak on niepowtarzalny...

    VII DZIEŃ MATKI – 26 MAJA 2014-RODZINNY PIKNIK

    ,,-Mamo wychodzimy już”-pyta Pola zniecierpliwionym głosem. Patrzę na jej poważną minę, nałożone na stopy trampki i zastanawiam się kiedy ona się tak szybko ubrała.,,-Spokojnie,zdążymy”-mówię usiłując ubrać wiercącą się na moich kolanach Idę. Staram się robić to w miarę sprawnie, bo tak naprawdę Pola ma rację. Powinniśmy już wychodzić. Nie możemy się przecież spóźnić na organizowany w jej przedszkolu, po raz pierwszy w tym roku, rodzinny piknik. Nasza obecność ma dla Poli naprawdę duże znaczenie. ,,-No w końcu!”-myślę kiedy udało mi się założyć Iduni drugi but.
    Po kilkunastu minutach cała nasza czwórka była już na terenie przedszkola. Musze przyznać, że dziś robiło ono niesamowite wrażenie. Każdy kąt był tak zagospodarowany by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oboje z mężem, z racji tego że uwielbiamy gotować rozpoczęliśmy naszą przedszkolna podróż od kącika kulinarnego, gdzie razem z naszymi córkami, przygotowywaliśmy sałatkę owocową, Po wspólnym gotowaniu przyszła kolej na grę w piłkę, skoki w dal, rzucanie butem, tajemnicze eksperymenty i w końcu tak wyczekiwane przez dzieci skakanie na dmuchanych zamkach. Szalałam jak małe dziecko! Zresztą mój mąż chyba też, bo zszedł z zamku jako ostatni
    ,,Mamo podobało Ci się”-zapytała Pola gdy 2 godziny później, zmęczeni ale szczęśliwi wracaliśmy do domu.,,-Oczywiście!Było fantastycznie!”-powiedziałam i przytuliłam ją mocno. ,,-W taki razie życzę Ci wszystkiego najlepszego z Okazji Dnia Mamy”-dodała Pola.,,-Ja też!Ja też!”-w ślad za nią wołała Ida.,,-Kocham Was dziewczynki”-powiedziałam tuląc je do siebie...

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

      W tym roku na Dzień Matki wraz z córką wybrałyśmy się do kina, po powrocie źle się poczułam, a od kilku dni spóźniała mi się miesiączka, więc postanowiłam to sprawdzić. Okazało się, że jestem w kolejnej ciąży. Był to najwspanilszy prezent na Dzień Matki

      Skomentuj


        #93
        Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

        Dzień radośnie się zaczyna,
        Uśmiech w naszych sercach gości.
        Dzisiaj wspólnie przeżywamy
        Nasze święto drogie mamy!
        Już od rana szykowania,
        Krząta się po kuchni mama.
        Zapach ciasta z piekarnika
        unosi się po całym domu.
        Potem razem szykujemy
        Mały piknik nad wodą.
        I tak Święto przeżywamy
        Z naszymi serduszkami
        Attached Files

        Skomentuj


          #94
          Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

          Dziewczyny konkurs trwał do 09 czerwca.

          Skomentuj


            #95
            Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

            W tym roku Dzień Mamy połączyliśmy z Dniem Dziecka Miejsce do świętowania wybraliśmy zgodnie,a był to tor gokatrowy Zabawa była rewelacyjna! Syn poczuł się dorosły,a ja znów jak dziecko Towarzyszyło nam wiele emocji,oczywiście same pozytywne Po powrocie do domu synek wyznał mi,że nigdy tak dobrze się nie bawił! Ten piękny dzień zakończyliśmy smakołykami z grilla
            Attached Files

            Skomentuj


              #96
              Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

              WYNIKI!

              Nagroda główna: Sesja fotograficzna pod Sabri Studio + zestaw kosmetyków do makijażu od Eveline Cosmetics ewelka21

              17 zestawów kosmetyków do makijażu od Eveline Cosmetics:
              3basia3 aagnieszkaa1 agibee angel1090 aniana2 anka32a basik bea79 caroll1989 Chantalee drewienko emerycia honorka83 ilonkowa jestok1 jolawola jorunn2010

              20 zestawów do włosów od Eveline Cosmetics: julian kamaa18 kasiagor kasiek87p lulka madlula madziufa MamaMaGo marthalla moniaa777 moniczka669 muncia_87 nietoperek86 oskarmiki paulina-da Raffka ruda357 szija2610 xxxbaja zuzunieczka

              Wszystkich laureatów prosimy o przesłanie nam do 19 czerwca adresu w wiadomości prywatnej - w tytule podajcie koniecznie "Konkurs na Dzień Mamy".

              pozdrawiamy serdecznie!
              pozdrawiamy,
              Redakcja MamoToJa.pl

              Skomentuj


                #97
                Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

                WOW! Ślicznie dziękuję za wyróżnienie. Gratulacje dla wszystkich Mamuś, każda z nas jest zwycięzcą- dzięki swoim historiom, które upewniają nas, jak wspaniałe mamy dzieciaki

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

                  Dziękujemy!

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

                    Dziękuję Miła niespodzianka

                    Skomentuj


                      Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

                      dziękuję ))

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

                        bardzo, bardzo dziękuję za wyróżnienie. To miły akcent dzisiejszego trudnego dnia- siedzę w domu z dwójką dzieci, synek ma zapalenie krtani, a córeńka (2,5 miesiąca)- ospę wietrzną... poprawiliście mi nastrój

                        Skomentuj


                          Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

                          Dziękuję ślicznie



                          Skomentuj


                            Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

                            [QUOTE=ewelka21;338744]V DZIEŃ MATKI - 26 MAJA 2012-PRZEDSTAWIENIE

                            Głośny dźwięk budzika wyrwał mnie ze snu. 5.30. Pora nakarmić Idunię...

                            Gratuluję !!! Należało się jak nic



                            Skomentuj


                              Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

                              Dziekuje.Mam nadzieje ze dane dobrze wyslalam

                              Skomentuj


                                Odp: Konkurs "Jak świętujecie Dzień Mamy?"

                                Yuuuuuuuuuuuuupiiiiiiiiiiiiiii :d

                                ale radoŚĆ !

                                DziĘkujĘ dziĘkujĘ dziĘkujĘ ! ! ! :d

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X