Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Zapach mamy" - WYNIKI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Konkurs "Zapach mamy"

    Zapach mamy to miętuski, kawa i orzeszki...zawsze gdy poczuję zapach orzeszków, cukierków miętowych czy kawy parzonej kojarzę je z mamą, a zapach mamy to bezpieczeństwo i radość, balsam dla mojej duszy.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Konkurs "Zapach mamy"

      Zapach mamy kojarzy mi sie z bezpieczenstwem i beztroskim dziecinstwem, przyjemnymi wspomnieniami i pysznymi lakociami.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Konkurs "Zapach mamy"

        Jesteś najmilszym zapachem, mamo.
        Ciepłym mlekiem, lawendą, snem najspokojniejszym.
        Twój zapach to kołysanki każdej nocy
        gdy księżyc w pełni, gdy deszcz za oknem
        Moja wiaro, Moja nadziejo, Moja miłości
        Tulisz zapachem, łzy zabierając
        Pachniesz aniołem, MAMO...


        Skomentuj


          #19
          Odp: Konkurs "Zapach mamy"

          zapach mamy kojarzy mi sie z bezpieczenstwem miloscią jej zapach działa kojąco i uspokajająco

          Skomentuj


            #20
            Odp: Konkurs "Zapach mamy"

            Zapach mamy to poczucie bezpieczeństwa, smak dzieciństwa który zostaje z człowiekiem na całe życie, to wspomnienia dotyku i miłości bezwarunkowej, to pyszne ciasta i zapach kwiatów z ogrodu w którym często przebywa.
            TO POPROSTU MIŁOŚĆ...

            Skomentuj


              #21
              Odp: Konkurs "Zapach mamy"

              Zapach mamy kojarzy mi się z zapachem porannej kawy

              Skomentuj


                #22
                Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                Zapach mamy to chwile gdy patrzymy w niebo widzimy gwiazdy i wierzymy ze życie to bajka.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                  NIEZAPOMNIANE ZAPACHY LETNICH CZERWCOWYCH WIECZORÓW to zapach mojej mamy

                  Bohaterem moich wspomnień jest maciejka, która rosła na obrzeżach ogródka, które było królestwem mojej mamy,była bardzo gęsto posiana. Jej małe lekko fioletowe kwiatuszki rozwijały się właśnie wieczorem i przecudnie wtedy pachniały.
                  Był to przepiękny zapach, który do dzisiaj pamiętam.Drugim niezapomnianym zapachem, był zapach jaśminu, którego ogromny rozłożysty krzak rósł w rogu ogródka, a jego pędy wdzierały się bardzo śmiało do pokoju, poprzez otwarty, okienny lufcik. Były to pędy, całe w pięknych kwiatach o białych płatkach i żółtych wśrodku, brudzących przy dotyku nos pręcikach. Bardzo intensywny i bardzo charakterystyczny zapach jaśminu opanował cały pokój, w którym spałam.Wszystko w nim pachniało jaśminem. Teraz dopiero uświadamiam sobie, iż kwiatowe zapachy z dzieciństwa miaływpływ na dorosłe już moje preferencje zapachowe. Te zapachy dominują w moich obecnych wyborach i kojarzą mi się z domem z matczyną czułością, bezpieczeństwem i opieką.

                  Skomentuj


                    #24
                    Zapach mamy - najpiękniejszy...

                    Witam Was!

                    Mam na imię Hania. Według lekarzy mierzę teraz ok. 20cm długości, jestem dziewczynką i przyjdę na ten piękny świat pod koniec grudnia 2013. Dni upływają mi na ćwiczeniu kraula w basenie, który moja mamusia ma w swoim brzuszku.
                    Z czym kojarzy mi się zapach mamy?
                    Dla mnie to zapach miłości (zabrzmiało górnolotnie, zapach bezpieczeństwa i ta pewność, że jak będę płakać, jak zrobię w pieluszkę lub jak będzie mnie coś bolało - to mama przyjdzie. To zapach, który dla mnie oznacza wszystko, co dobre na tym świecie...
                    Zapach mamy to też zapach MLECZKA! A co kocham najbardziej na świecie oprócz mamy (hmmm...taty jeszcze nie znam)? Właśnie mleczko! Więc dla mnie zapach mamy to też zapach tej ukochanej ambrozji..Mniam mniam..
                    Może Was zaskoczę, ale zapach mojej rodzicielki to też...lawenda. Zawsze przed snem, podczas wieczornego czytania książki (obecnie "Rubinowe czółenka" - wiem, bo mama mi czyta na głos) - zapala ona aromatyczną lawendową świeczkę...I tak zasypiamy (tata zawsze musi mamie wyjmować książkę z rąk i przykrywać ją kołdrą).

                    Pozdrawiam Was serdecznie z maminego brzuszka!

                    Hania


                    Last edited by MartaZet; 05-09-2013, 21:04.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                      Zapach mojej mamy kojarzy mi się oczywiście z bezpieczeństwem, bezwarunkową miłością oraz troską. Lecz istnieją też inne skojarzenia z wyjątkowym zapachem mojej mamy. Otóż moja mama pachnie nie raz racuszkami, które przyrządza najlepiej na świecie. Innym razem pachnie jak róże, które ochoczo przycina w ogrodzie, by czuć się w nim bajecznie. Innym razem pachnie swoim ulubionym perfumem o woni zielonej herbaty. Te wspomnienia się kumulują w jedną całość i sprawiają,że mamę pamiętam jako najlepszą ostoję, w której są niezliczone ilości bezpieczeństwa. Nie pozostaje mi nic innego jak mocno ją przytulić za to,że po prostu jest

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                        Zapach mamy to najcudowniejszy zapach świata. Nigdy go nie zapomnę, chociaż jej już nie ma koło mnie. Kiedy odeszła przytuliłam jej sweter, zamknęłam oczy i poczułam jakby była koło mnie. Czułam wtedy jej ciepłe ręcę na moich włosach, słyszałam jej głos gdy mówi "córeczko wszystko będzie dobrze", czułam miłość, bezpieczeństwo i tą pewność ,że jest ktoś komu zależy na mnie najbardziej na świecie.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                          Zapach mamy – idealny, niepowtarzalny, jedyny,
                          Po raz pierwszy go poczułem, gdy mnie na jej brzuchu położyli.
                          Świat nowy przerażał, był obcy i zimny,
                          Czułem lęk przed nowym, byłem taki niewinny.
                          Cudna woń jej ciała, mnie maleńkiego otoczyła,
                          Dzięki temu poczułem, że rośnie we mnie siła.
                          Że chcę poznać ten świat, że jestem w nim bezpieczny,
                          To jej zapach to sprawił...najpiękniejszy...bajeczny...
                          Zapach mamy stał się moim własnym,
                          Kiedy jej nie czułem - nie mogłem zasnąć.
                          Gdy jest przy mnie skojarzeń mam wiele,
                          ...błogi spokój, czuły dotyk, cichy szept... są dla mnie na czele.
                          Otulony jej zapachem, mogę tak leżeć wiecznie,
                          Jej mlekiem karmiony czuję się bezpiecznie.
                          Czasem znika na chwilę, jednak wiem, że jest blisko,
                          Czuję się cudownie bo daje mi wszystko.
                          Wtedy wtulam się w rąbek maminej koszuli,
                          Przesiąknięta jej zapachem do snu mnie utuli.
                          Zapach jej kojarzy mi się z życiem,
                          Bo jest ze mną od kiedy świat przywitałem krzykiem.
                          Rok szybko minął, czas nieubłaganie płynie,
                          Ciągle chcę chłonąć jej zapach, to nigdy nie minie.
                          Najważniejszy jest dla mnie on, bo matczyny...
                          Zapach mamy – idealny, niepowtarzalny, jedyny.
                          Last edited by klika; 09-09-2013, 11:28.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                            Abstrakcyjne, niedorzeczne a nawet nieistniejące niegdyś pojęcie pewnego razu okazało się być czymś niezwykle istotnym dla rozwoju małego człowieka. Macierzyństwo otwiera oczy na sprawy zapomniane i teoretycznie nieistotne. Mogłabym to nazwać istną magią, gdyby dziś ta magia nie była codzienną rzeczywistością, czymś naturalnym i oczywistym. Zapach mamy to spokój bycia we właściwym miejscu, pełna akceptacja, bezpieczeństwo i niewymierna dawka miłości. Niby nic, a stanowi podłoże dla rozwoju emocjonalnego, psychicznego, intelektualnego, fizycznego... Zapach mamy to ciepły dom, miękka poduszka, najpiękniejszy sen. To bliskość i otwartość, którą się zapomina by pewnego razu na nowo odkryć jej nieustającą moc.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                              Za kilka dni minie 15 lat kiedy moja mama zmarła ale mimo upływającego czasu pamiętam jej zapach. Zawsze kiedy jest mi źle wspominam chwile z mamą i jej zapach, który "siedzi" we mnie cały czas. Przypominają mi się w tedy beztroskie lata dzieciństwa czy zawirowane życie nastolatki kiedy mama była "lekiem na całe zło". Teraz Ja mam dwoje dzieci i widze jakie znaczenie dla nich ma Mój zapach. Córcię w nocy przy zgaszonym świetle pełza po łóżku w poszukiwaniu mamusii jak już mnie znajdzie to wtula się jak mała małpeczka. Kiedy synkowi jest źle lub coś boli mamusia jest w tedy aniołem, wystarczy całus i przytulaczek a nie ma śladu po łezkach. Zapach mamy jest tym czego każdy z nas pragnie mieć przy sobie cały czas.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                                Zapach mamusi
                                przyjemny być musi.
                                To zapach miłości,
                                który sprawia, że u dziecka uśmiech gości.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X