Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs z bajką

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Moja córeczka ma 2lata i trzy miesiace.Uwielbia ogladać Swinkę Peppę.Od pewnego czasu odnosze wrazenia ze córeczka zmieniła sie w swoja ulubiona postać z bajki.Biega po domu w kapciach ze swinka Peppą wołając przy tym ,,CHRUM CHRUM''.Nosi ubranka ,na których widnieje świnka.Całymi dniami układa puzzle ze świnką Peppa.Kupiliśmy już nawet kalosze na wiosne ze swinka Peppą by tak jak świnka mogła skakać w błotku.Pościel ze świnka Peppą sprawiła że chce spać sama w swoim łóżeku.Bardzo często powtarza kocham Peppe a my odpowiadamy ,,My Ciebie tez Nasza kochana Peppko''

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Mój 3letni synek powiedział:

      Chciałbym być strażakiem Samem.
      Wtedy naprawiałbym pożary - to znaczy gasił ognisko. A potem pilnowałbym braci Koala i Małej Księżniczki, żeby jak będą schodzili z samolotu albo z wieży, nie połamali sobie ani ręki, ani nogi, ani oczu.
      Bym jechał "ijem ijem" (wozem strażackim) i bym pomógł Bobowi zejść z dachu. Wziąłbym drabinę i ściągnął Boba i Bob Budowniczy by powiedział "Dziękuję".

      Skomentuj


        #63
        Gdyby moja 7-letnia Zuzia mogła wcielic się w postać z bajki to byłby to Miki- mały pomocnik Świętego Mikołaja.
        Zapytana "Dlaczego? " odpowiedziała bez wahania " Bo chciałabym poznać Mikołaja, gadające renifery i zobaczyć elfową fabrykę zabawek"... A ja myslę, że jest jeszcze jeden powód takiego właśnie wyboru... W roli pomocnika świętego Mikołaja Zuzia zadebiutowała przed ostatnimi świętami i chyba bardzo się jej ta rola spodobała.... Zaczęło się od tego, że w przedszkolu odbywała się zbiórka zabawek i słodyczy dla biednych dzieci i ku mojemu zdziwieniu Zuzia oddała na tę zbiórkę swoją ulubiona lalkę z argumentacją :"Ja mam dużo zabawek, a inne dzieci nie maja wcale". Później zadziwiła mnie po raz kolejny, gdy poproszona o napisanie listu do Mikołaja, napisała list... ale z prośbą o prezent dla swojej rocznej siostry, a widząc nasze zaskoczenie wyjaśniła "Przeciez Marysia nie potrafi pisać, a też chciałaby dostac prezent"... Nie ukrywam, że bardzo byłam dumna z jej postępowania... i ciesze się, że nawet teraz, gdy minął okres euforii świątecznej, ona nadal chce byc pomocnikiem Mikołaja... Myślę, że to dobrze wróży na przyszłość.

        Skomentuj


          #64
          "Gdybym na jeden dzień mógła wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłby to.... NOODY - odpowiedziałaby moja 2-letnia córeczka. Skąd takie domysły? Otóż, w momencie kiedy moja mała Darunia rano o godzinie 6.00 widzi jak Noody wstaje z łóżeczka, je śniadanko, myje ząbki i buźkę, to poprostu pieje z zachwytu i krzyczy nie krasnal, tylko "kołaj!!!!!", co oznacza Mikołaj, to jest słodkie i urocze. Dzięki niej codziennie rano w godzinach porannych odwiedza Nas całym rokiem Mikołaj i mamy świąteczną atmosferę, czego wszystkim gorąco życzymy z córcią.
          Attached Files

          Skomentuj


            #65
            Poko!

            Gdyby Jagoda mogła wybierać i wcielić się w postać z bajki, na pewno byłby to Poko! Jagoda (1,11 m-cy) doskonale wie, kiedy w telewizji będzie Poko i stanowczo domaga się włączenia Mini Mini. Z otwarta buzią wręcz ogląda bajkę i z przejęciem odpowiada razem z Poko na zadawane przez narratora pytania. I rozkosznie śmieje się z gap Minusa. W trakcie jej zabaw słyszę kwestie z bajki, które doskonale przypina do sytuacji. Poko, Bibi, Minus to ulubione postacie i uczą ja fajnych rzeczy. Ostatnio przez sen Minusa wołała

            Skomentuj


              #66
              koziołek matołek

              chciałbym być na jeden dzień koziołkiem matołkiem, bo babcia często mówi do mnie: oj ty matołku kochany! A ja naprawdę nie wiem jak to jest być tym matołkiem...

              Skomentuj


                #67
                Polunia

                Z RACJI SWOJEGO WIEKU POLA NAJCHĘTNIEJ ZOSTAŁABY ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĄ,GDYŻ UWIELBIA SPAĆ LUB LUISEM,GDYŻ UWIELBIA JEŚĆ
                Attached Files

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Gdy zapytałam moją dwuletnią córeczkę jaką postacią z bajki chciałaby być bez namysłu odpowiedziała,że "zieloną".
                  Dopiero po chwili dodała,że "Bob Budownici".Ona uwielbia Boba.Gdy ogląda bajkę zawsze ma przy sobie książeczki z jej ulubionym bohaterem,razem z nim śpiewa piosenkę.A kiedy coś trzeba mamie przynieść,podać coraz częściej chce pomagać tak jak Bob.Biegnie szybciutko wołając "ja,ja pierwsza",stara się
                  wyprzedzić starsze rodzeństwo.Na podwórku zaś z zainteresowaniem zagląda do garażu tatusia.Trzeba ją mieć wtedy "na oku",żeby czegoś nie zmajstrowała.Zapewne jako Bob Budowniczy w ciągu jednego dnia dałaby radę wiele dokonać.
                  Last edited by Makaki; 20-02-2009, 13:57.

                  Skomentuj


                    #69
                    Moja 11-miesieczna Amelka, gdy widzi,że telewizor jest wyłączony-pokazuje palcem na ekran i mówi: nie ma.Najlepszym jej zajęciem jest oglądanie reklam(oczywiście gdy TV jest włączona),gdzie są dzieci,i Rock your baby,wtedy siedzi i podskakuje na pupie z radości.
                    AMELKA UR.27.03.2008

                    Skomentuj


                      #70
                      Nasz ulubieniec to...

                      A mój Kubuś chciałby być Misiem z dużego niebieskiego domku.Uwielbia jego codzienne przygody i jak niedźwiadek przybliża swój wielki nos do ekranu,to Kubuś aż piszczy z radościPomimo,że w tej bajce nie ma sensacyjnych przygód ,tylko zwykłe dla współmieszkańców radości i smutki,to dla Kuby niedźwiadek ze swoimi przyjaciółmi jest na pierwszym miejscu w rankingu przyjaciół z MINIMINI

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Noddy

                        CHOĆ MOJA CÓRKA MA DOPIERO TRZY TYGODNIE UWIELBIA SŁUCHAĆ I OGLĄDAĆ OPOWIEŚCI O NODDYM I JEGO PRZYGODACH.ZAWSZE,GDY NA EKRANIE POJWIA SIĘ JEGO TWARZYCZKA POLA PATRZY NA NIĄ Z ZAINTERESOWANIEM I DELIKATNIE SIĘ UŚIECHA.DLATEGO MYŚLĘ,ŻE NA POSTAWIONE W TYTULE PYTANIE BEZ NAMYSŁU ODPOWIEDZIAŁABY:,,NODDY!".
                        Attached Files

                        Skomentuj


                          #72
                          "Gdybym na jeden dzień mógł wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłby to...." Kubuś Puchatek.Mój Synek Kubuś jeszcze nie mówi, ale za to jest takim wesołym łakomczuszkiem jak Niedźwiadek z bajki.

                          Skomentuj


                            #73
                            konkurs' bajka z mini mini'

                            Moja 4-letnia córeczka -Gdyby mogła być postacią z bajki -to byłaby to Mała księżniczka z '' Świat małej księżniczki"
                            Gdy ją tylko zapytałam - od razu zaczęła układać piosenkę ( z moją niewielką pomocą)

                            Chociaż ze mnie mała żaba, - ( tak o sobie ciągle mówi)
                            to księżniczką bym została.
                            W wielkim zamku zamieszkała.
                            Tam w zabawie mi pomoże ,
                            każdy jak tylko może.
                            Figle migle z Kropkiem zrobię.
                            Do Gilberta sie przytulę,
                            potem z Puszkiem znów coś spsocę.
                            Last edited by inez; 21-02-2009, 21:04. Powód: poprawa literkowa

                            Skomentuj


                              #74
                              konkurs

                              Moja 3 letnia Olka chce być Misiem Uszatkiem,mówi,że to jej ulubiona bajka.Miś ma fajnych przyjaciół i super pokoik
                              Mówi,że szkoda,że już nie leci na mini mini
                              Ja bardzo się cieszę,że moje dziecko lubi polskie bajki.
                              Zresztą o jaką bajkę ją nie spytać to wymieni bohaterówMini mini to jest program trafiony w 10.Są bajki bez przemocy i "brzydkich"wyrażeń a przy tym zrozumiałe dla najmłodszych.
                              8 miesięczny synek też już z ciekawością ogląda bajki a ja przy tym mogę mieć trochę czasu dla siebie))

                              Skomentuj


                                #75
                                Moja córeczka gdyby mogła się zmienić w postać z bajki, chciałaby być złotą rybką - żeby móc spełniać najskrytsze życzenia kochanej mamusi

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X