Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

    Mój synek ma ojca, który jest fanem Formuły 1. I młodziak budzi się zawsze wtedy, kiedy usłyszy w telewizji dźwięk wyścigówki. Chyba rośnie kolejny fan Kubicy;-)

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

      A my na wsi mieszkamy
      i mnóstwo natury wokół mamy.
      I tak oto od czasu do czasu nasz Kogutek Ziutek mojego brzdąca zbudzi,
      albo nasz kotek, który miaucząc daje nam znać, że się nudzi.
      Słoneczną porą przyjemniejsze budzenie jest przed nami,
      gdy się w świergot ptaszków wsłuchamy.
      A gdy pies sąsiadów zaszczeka,
      to synek z natychmiastową pobudką nie zwleka.
      Jednak ostatnio śmieszna sytuacja się wydarzyła,
      która mojego brzdąca zbudziła.
      A więc w brzuchu mi zaburczało,
      a moje dziecko na równe nogi migiem wstało

      Skomentuj


        #48
        Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

        Przyjaciel - kwestia ważna i każdy o tym wie,
        dlatego Mój Kacperek Szumisia bardzo chce,
        By poczuć się bezpiecznie, odpędzić swoje lęki,
        Zasypiać przy tym szumie bez żadnej udręki.
        Synek budzi się w nocy z płaczem przeraźliwym, gdy tylko usłyszy szczekanie psa sąsiada.
        Wtedy do akcji wkracza sprzęt agd okap, suszarka lub odkurzacz i wtedy bobasek spokojnie zasypia.
        Lecz Misio byłby także do zabawy kompanem,
        gdyby Maluch miał ochotę wstać wcześnie nad ranem,
        Pogłaskać, się przytulić, co tylko by chciał,
        z radością przy swym Misiu dzień by zaczynał.
        Szumiś by go witał takimi dźwiękami,
        Które Kacper słyszał w brzuszku u mamy,
        a skoro ton ten jest dobrze mu znany,
        Maluszek by zasypiał wieczorem jak zaczarowany.
        Więc odpowiedz jest jedna!
        Co wyjątkowego Miś robi?
        Buźkę każdego dziecka, czy to w dzień, czy podczas snu, pięknym uśmiechem zdobi

        Skomentuj


          #49
          Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

          Dzieci wyjątkowo potrzebują snu a spokojny sen zapewni im nie tylko przewietrzony pokoik z odpowiednią temperaturą ale i ogólne wyciszenie malucha przed snem. Niestety czasem bywa tak, że maluszek budzi się bo usłyszy chwilowy hałas, bo pies skamle u sąsiada wyżej czy usłyszy głośny dźwięk dzwoniącego telefonu mamy. Sytuacji jest masa, a dziecko na nie reaguje wybudzając się.. Czasem jednak kiedy widzę, że mój maluch powoli się budzi siadam nad łóżeczkiem i słodko na nią patrząc jak budzi się z krainy snów nucę cichutko jej ulubioną kołysankę. Córka się budzi uśmiechnięta, rozkosznie otwiera swoje małe niebieskie oczka i wtedy wiem, że ta kołysanka pozwala jej na spokojne wybudzenie się, a kiedy widzi mamę jest to dla niej najpiękniejszy widok tak jak i dla mnie. Jej uśmiech po przebudzeniu jest jak promyk słońca, a tych promyków o tej porze bardzo nam potrzeba <3

          Skomentuj


            #50
            Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

            Naszego malucha budzi dźwięk kroków mamy i taty, którzy starają się wyjść z pokoju gdy maluch już zaśnie.
            Bardzo często, ba nawet kilka razy dziennie jest tak, że gdy synek już zaśnie w łóżeczku bądź w wózku i odczekamy chwilę aż zapadnie w głębszy sen i już wiemy, że twardo śpi to próbujemy wyjść z pokoju. Maluch ma doskonały słuch, słysz nasze cichutkie kroki i natychmiast się wybudza. W sekundzie otwiera oczka, kręci głową, mruczy i czeka aż do niego wrócimy. Wtedy od nowa głaskamy go lub mu śpiewamy.
            Szumiś byłby dla nas idealnym rozwiązaniem ponieważ zakłóciłby nasze kroki i Maluch nauczyłby się spać samodzielnie a ja mogłabym zająć się gotowaniem obiadku

            Skomentuj


              #51
              Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

              Godzina ósma już pierwsze dźwięki
              W małej Laurce powodują lęki.
              Rączki rozkłada gdy słyszy te hałasy,
              prostuje nóżki a na buzi ma grymasy.
              Co to za staszne dźwięki Laurze tak przeszkadzają?
              To szkolne dzwonki na lekcje i przerwy dzieci wzywają!
              Taki to jest urok gdy jedna ściana dzieli nas od szkolnego budynku
              I tylko w wakacje możemy zaznać prawdziwego wypoczynku.
              Dobrze, że to nie żadna wieczorowa szkoła
              Bo dzwonek tylko do 15:00 brzęczy i na lekcje woła.
              Tak więc wieczorem w spokoju odpoczywamy
              I delektujemy się ciszą, której do południa nie zaznamy.


              Pozdrawiamy serdecznie

              Skomentuj


                #52
                Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                Jakie dźwięki budzą mojego maluszka ?
                Od cichych- jak śpiew ptaków
                Po głośne- jak muzyka w tle
                Od śmiesznych- jak kichnięcie
                Po poważne- jak stonowany głos taty
                Od naturalnych- jak szmer mamy, która przygotowuje śniadanie
                Po sztuczne- jak dźwięk włączonego prania
                Od zaplanowanych- jak dźwięk budzika
                Po nagłe- jak dźwięk dzwoniącego telefonu.
                Od zwierzęcych- jak szczekanie naszego pieska
                Po ludzkie- jak głos babci, która przychodzi z bułeczkami z rana
                Jak widać każdego dnia mojego synka budzi co innego. Jednego dnia potrafią go zbudzić nawet moje kroki, gdy idę wziąć prysznic. Muszę przyznać, że mój synek to mały szpieg szoguna

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                  No więc to zabrzmi irracjonalnie, ale mojego syna nie obudzi bomba atomowa, poza jednym małym wyjątkiem. Jak wiadomo mężczyźni nie koniecznie zwracają uwagę na to gdzie i w jakich okolicznościach oddają gazy, a mój narzeczony robi to wyjątkowo ... tak że tylko i wylacznie ten dźwięk wybudza mojego syna, który o dziwo budzi się z uśmiechem na twarzy

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                    Moj synek ma niecałe 2 miesiące na poczatku aby go uśpić wraz z mężem wkladaliśmy w to dużo siły, próbowaliśmy wielu sposobów:
                    Ręce
                    Wózek
                    Bujak
                    Nosidełko to był dość sprawdzony pomysł jednak wiadomo nie wpływało to dobrze na jego plecki, pewnego wieczoru maż leżał z synem próbując go uśpić zaczął go głaskać po nosku i co ?? Nasz syn zasnął jego oczy powoli zaczęly się zamykac i bam śpi... sposób był dobry jenak gdy tylko ręka znikała z noska i synek slyszał że się od niego odchodzi budził się a jego oczy otwierały się na wielkość 5 zł gdy ręka wracała do łożeczka na jego nosek oczka znów się zaczynały kleić to jest jedyny dziwięk przez ktory budzi sie nasz syn dzwięk odchodzenia od jego łóżeczka 😁

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                      Witam .Mój syn jak mały cyborg potrzebuje na dzień 45 minut snu max.Już się boję co będzie dalej a to dopiero 5 miesiąc.W nocy małe drzemki przy telefonie z szumem ale tel pada lub kończy się dane komórkowe i lipa.Rączki taty i mruczenie.Budzi go nawet chodzenie psa po drugim pokoju.Ale trzeba wierzyć , że będzie dobrze.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                        Mojego malucha budzi dźwięk rozpinanego pampersa, po czym następuje przebudzenie mocy zaraz potem pojawia się mina pt. "pozwól, że zaśpiewam ci pieśń mego ludu" i uruchomienie syreny. Najczęściej się to sprawdza o 3 w nocy, kiedy wszyscy sąsiedzi śpią

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                          Mojego synka od początku, gdy wróciliśmy do domu ze szpitala budzą takie odgłosy jak: dźwięk skrzypiacych paneli podczas chodzenia w mieszkaniu, stukot o panele pazurków psa , pies sąsiadów, który szczeka jak tylko usłyszy kogoś na klatce, spuszczenie wody w wc. Także wybudza się, gdy słyszy jak sąsiada syn na motorze podjeżdża pod nasze okna. Na te wszystkie odgłosy synek reaguje podobnie. Budzi się wzdrygając, płacze lub nerwowo się próbuje rozglądać. Wtedy muszę ponucić "Ci Ci Ci.. ", albo sz.. szsz..sz.. przytulić lub włączyć pozytywke.
                          Natomiast kompletnie nie przeszkadza , a nawet czasem pomaga zasnąć włączona suszarka do włosów, pralka , odkurzacz lub dźwięk laktatora, którym ściągam mleko.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                            Mój Synek Mikołaj to istny ptaszek jeśli chodzi o spanie! Jaki dźwięk go budzi? Chyba każdy. Kiedy tylko ktoś się poruszy, kiedy usłyszy kroki (zwłaszcza oddalającej się mamy), kiedy zza okna dojdą dźwięki przejeżdżających samochodów, gdy zaskrzypią drzwi, zadzwoni dzwonek do drzwi, zawibruje telefon... Czasami żartobliwie śmiejemy się z mężem, że najlepszym budzikiem naszego Synka jest chwila, w której zamykamy oczy aby się przespać. Mikołajek zawsze się wtedy budzi i jest pełen energii i siły, choćby spał zaledwie 5 minut. Jak budzi się moje dziecko? I to jest właśnie najlepsze! Nigdy nie płacze, a jedynie leży cichutko i rozgląda się po pokoju. Jak przez minutkę nikt do niego nie podejdzie, to zaczyna marudzić a gdy tylko kogoś zobaczy od razu się śmieje. Taki wesoły rozrabiaka

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                              Witam Serdecznie na wstępie, jestem szczęśliwą mamą czteromiesięcznej Zuzanny. Jakie dźwięki budzą moje dziecko? W ostatnim czasie budzi Ją najmniejszy szelest... Nawet, gdy Tatuś na paluszkach wraca z pracy to Zuzia jakby miała szósty zmysł otwiera oczy i usypianie zaczynamy od nowa. Upadek pilota od telewizora ,szczekanie psa lub wariacje naszego kota . Każdy dźwięk z wyjątkiem karuzeli lub dźwięków szumiącego oceanu puszczany z telefonu , którym się ratujemy sprawia , że zaczyna ona przeraźliwie płakać do tego stopnia, że następnego dnia pytają o Nią wszyscy Nasi sąsiedzi. Dodam , że mieszkamy w domku wolnostojącym i okna mamy o tej porze pozamykane A sąsiadów kilkanaście metr&#242;w od siebie . Nie wiemy co robić, by Jej sen uspokoić. Krzyk jest tak przeraźliwy jakby to było co najmniej szczepienie.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Konkurs &quot;Które dźwięki budzą nasze dzieci&quot;. Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                                Mój Synek Adaś skończył miesiąc. Bardzo lubi spać ale jak już się obudzi z powodu hałasu to mam problem. Co śmieszniejsze, kompletnie go nie wzrusza tłuczenie kotletów w kuchni obok albo szczekanie psa. Budzi go dźwięk wibracji w telefonie! Efekt jest taki, że aby zapobiegać nagłym SMSom, mój telefon dostał własną pieluszkę tetrową aby amortyzowała wibracje!



                                Jeżeli mi się nie uda zneutralizować telefonu, a zawsze jest w pobliżu, bo mam tam apkę do karmienia i pieluszek to Adaś się budzi i nerwowo rozgląda. Najlepszym sposobem na jego "rozproszenie" jest włączenie karuzeli- patrzy się wtedy maślanym wzrokiem za papugą, małpką, pandą i lwem a buczenie silniczka go uspokaja i zapomina o sprawie! Niestety jest coraz większy i niedługo będzie kopał w karuzelę bo już powoli do niej dosięga więc chętnie byśmy przetestowali skuteczność Misia u naszego Bobaska!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X