Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mieć drugie dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: mieć drugie dziecko

    Ja powiem tak. Mam siostrę 5 lat młodszą, z którą w dzieciństwie miałam niewielki kontakt. Mam też brata o 7 lat młodszego i niestety z nim było podobnie. Teraz po latach mam dobry kontakt zarówno z siostrą jak i bratem. Ja z kolei mam syna, który ma 10 lat i 7 miesięczne bliźniaki. Maluchy będą pewnie mieć w przyszłości bardzo dobry kontakt, gorzej ze starszym synem. Siostra ma dwóch synów z ponad roczną różnicą wieku. Na razie są na etapie wyrywanie sobie zabawek. Z czasem pewnie będzie lepiej. Moim zdaniem najlepsza różnica wieku to 1-3. Wiadomo, że dla matki jest ciężej z taką różnicą wieku ale warto się przemęczyć by później mieć łatwiej :-)

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: mieć drugie dziecko

      Dla matki różnica właśnie 3-4 lat. Dla dziecka 1-2 lata różnicy. Jak dziecko jest już wieksze i rozumie co i jak to własnie warto mówić, ze w brzuszku mieszka jego brat czy siostra. W ten sposób dziecko przyzwyczaja się do obecności innego dziecka.

      Skomentuj


        Odp: Drugie dziecko

        U nas wyszło 5 lat odstępu między dziećmi, a planowałam dwa lata. Nie zawsze wszystko wychodzi tak jak sobie wymarzymy.

        Skomentuj


          Odp: Drugie dziecko

          U nas też planowaliśmy mniej lat, a wyjdzie troche więcej. Nie zawsze jest tak jak chcemy. Wiadomo kasa ogranicza.

          Skomentuj


            Odp: mieć drugie dziecko

            mi bardzo fajnie się ułożyło że mam parkę. Od początku mówiłam że chcę mieć dwoje może dlatego że jestem jedynaczka i wiem, że to mało komfortowe

            Skomentuj


              Odp: mieć drugie dziecko

              Ja mam dwóch synciów, ale żadnego z nich nie zamieniłabym na córeczkę. Chcielibyśmy z mężem jeszcze dwójkę. Będzie to co Bóg da Chłopcy są równie uroczy jak i dziewczynki


              Skomentuj


                Odp: mieć drugie dziecko

                U nas się udało, że jest chłopiec i dziewczynka. Koleżanka z pracy mówiła mi, że coś jest w tym, że jeśli są sami chłopcy to osobą dominującą w zmiązku jest mężczyzna, a jeśli dziewczynki to odwrotnie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: mieć drugie dziecko

                  Ja chciałam poczekać aż syn pójdzie do szkoły, ale widzę dzieciaki mające po 6-7 lat i wcale nie są takie odpowiedzialne jak myślałam więc jedziemy na wypasione wakacje w tym roku, bierzemy teściową żebyśmy mogli poszaleć a w tym czasie ona będzie z synkiem, a po wakacjach staramy się o drugie różnica rocznikowo 4 lata będzie

                  Skomentuj


                    Odp: mieć drugie dziecko

                    Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                    U nas się udało, że jest chłopiec i dziewczynka. Koleżanka z pracy mówiła mi, że coś jest w tym, że jeśli są sami chłopcy to osobą dominującą w zmiązku jest mężczyzna, a jeśli dziewczynki to odwrotnie.
                    Bobusie2, u nas różnie bywa z tą dominacją Raczej wszelkie decyzje podejmujemy wspólnie, choć przyznam, że bardzo liczę się z Męża zdaniem. Jest ode mnie kilka lat starszy, mądrzejszy życiowo i często sugerują się Jego opinią Może coś w tym jest


                    Skomentuj


                      Odp: Drugie dziecko

                      My z mezem chcielismy miec drugie dziecko i o nie staralismy sie az sie w koncu udalo i mamy wspaniala dwojwczke dzieciCzkow

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: mieć drugie dziecko

                        My zaczęliśmy starania w tamtym roku i nasz drugi owoc miłości ma dzisiaj 5 miesięcy jestem zadowolona bo mamy dziewczynkę i chłopczyka więc czego chcieć więcej Grunt to szczęśliwa rodzinka czy z jednym czy z dwójką dzieci.

                        Skomentuj


                          Odp: mieć drugie dziecko

                          Gdzieś słyszałam, że ponoć 2 lata to optymalny czas dla kobiety, żeby doszła "tam w środku" do siebie po ciąży. My planujemy drugie, a nawet, jak los da, trzecie, ale nie zakładamy jakiejś konkretnej różnicy wieku. Wiadomo, że chcielibyśmy szybciej niż później, ale zobaczymy na co nam pozwoli los.

                          Skomentuj


                            Odp: mieć drugie dziecko

                            Ja mam dwóch chłopców z 16-miesięczną różnicą wieku. Za kilka lat chcielibyśmy postarać się o trzecie dziecko, a może kiedyś i o czwarte Zawsze marzyliśmy o dużej rodzinie


                            Skomentuj


                              Odp: mieć drugie dziecko

                              A mnie ciekawi jeszcze jedna rzecz. Czy jeśli mieliśmy problemy z zajściem w pierwszą ciążę, takie same problemy będziemy mieli przy kolejnych, czy też nasze organizmy załapały już o co chodzi i dalej będzie już łatwo?

                              Zawsze marzyliśmy o trójce, ale teraz, im częściej o tym myślimy, to wydaje nam się, że 4 wcale nie jest taką złą cyfrą

                              Skomentuj


                                Odp: Drugie dziecko

                                Synek ma 3 lata, a córeczka roczek. Ja zaczynam czuć się gotowa na trzecie dziecko. Kiedyś myślałam, by poczekać aż syn będzie mieć tak 6 lat, a córka 4, ale dziś już nie widzę tylu argumentów za takim czekaniem.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X