Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mieć drugie dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    a swoją drogą jak tak myśle to druga ciąża była wpadka miła ale wpadką moj mąż jest wciąz w delegacjach wiec w sobote i niedziele mamy tatusia w domu . Nie planujemy 3 dziecka ALE!! moze któras z was tez ma meza tylko na sobote i niedziele wiec wie o czym pisze pa pozdrawiam

    Skomentuj

    •    
         

      Napisane przez ejonczyk1801 Pokaż wiadomość
      Pinklady a jaka różnica wieku jest między twoimi dziećmi?

      jeden ma 10 lat a drugi rok
      i ta różnica mnie cieszy mniej obowiązków a czasem i tak brakuje mi doby
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        Ja mam dwóch synów. Jeden ma 3,5 a drugi rok i 4 miesiące. Uważam, że taka różnica jest najlepsza (oczywiście dla mnie bo każda z nas może mieć swoje zdanie). Na początku było ciężko ale teraz już super. Chłopaki potrafią już się razem bawić, a starszy pilnuje również młodszego i głośno "alarmuje" gdy maluch robić coś, czego robić nie powinien.
        Chciałabym mieć jeszcze córeczkę, ale to zostawiam siłom wyższym. Nie planuję ale też nie mówię nie. Jeśli będzie kiedyś to super, jeśli nie to też się świat nie zawali.


        Krzysiu: 05.12.2005 10:15 3170g 52cm

        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...3daisy;page:-1

        Jacek: 15.02.2008 22:45 3790g 56cm

        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...aisy23;page:-1

        Ania i Jarek:

        Skomentuj


          Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość
          no ja juz dwoje mam a trzeciego nie planuję bynajmniej więc pokibicuje wam dziewczyny w staraniach o dzidzię.
          Ja też tak jak pinky mam już dwójkę. trzeciego nie planuję, chyba że Pan Bóg da tyle ze ja mam chłopca i dziewczynkę i komplecik jest różnica między dziećmi jest taka sama jak u Pinky syn ma 11 lat a córeczka 2 latka Szczerze mówiąc każda różnica wieku ma swoje plusy i minusy.Ja mogę się wypowiedzieć na temat tej większej różnicy wieku.Fakt wyglądało to jakbym miała znowu pierwsze dziecko, starszy syn zajmował się sam sobą i specjalnie nie był zazdrosny o siostrę, w szkole dość dobrze się uczył, tylko ja z dzieckiem na ręku musiałam mu w lekcjach pomagać, zbliżała się komunia a ja nie mogłam być z nim na naukach a mąż długo pracował, organizacja przyjęcia też nie należała do przyjemnych, troszkę miałam wyrzuty sumienia że nie byłam z nim w tych ważnych chwilach.


          Skomentuj


            Daisy a powiedz mi tak szczerze jak pierwsze dziecko zareagowało na rodzeństwo?Bo szczerze powiedziawszy to tego boję się najbardziej!A różnica między moimi byłaby taka sama jak u ciebie!
            Ewa
            moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
            Oskarek12.01.2011 godz.17.05
            3150g.55cm.
            10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

            Skomentuj


              no mój syn miał komunię jak mały miał półtora miesiąca, na próby z wózkiem chodziłam , karmiłam małego naławce pod kościołem (karmię piersią0 więc nine było kłopotu. komunię robiliśmy w knajpie a mały przespał cały dzień.
              plus takiej różnicy jest taki, że tak naprawdę zajmujesz się tylo maluchem, starszy ma szkołę, lekcje, kolegów i mój kompa. uczy sie dobrze bez mojej pomocy na szczęście więc pomaganie w lekcjach odpadło. bawi się z małym, przypilnuje gdy coś robię. fakt, czasem mu dokucza ale to nie koniec świata jeszcze.
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                Dzięki za pocieszenieMam nadzieję że u mnie też nie będzie źleNa początku napewno nie będzie kolorowo ale jakoś się chyba przeżyje:-SA tak swoją droga to bardziej boję się tej drugiej ciąży pomimo że już w tej chwili mam pewność że będę miała cesarkę!
                Ewa
                moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                3150g.55cm.
                10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                Skomentuj

                •    
                     

                  napewno bedzie ok. trzymamy kciuki obojetnie jaka róznica jest miedzy dziecmi czy to 3 czy 8 lat to jak jest rodzenstwo to jest super . pozdrawiam .

                  Skomentuj


                    Dzięki dzdziewczynkiNaprawdę dużo to dla mnie znaczyDziękuję:*
                    Ewa
                    moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                    Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                    3150g.55cm.
                    10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                    Skomentuj


                      Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość
                      no mój syn miał komunię jak mały miał półtora miesiąca, na próby z wózkiem chodziłam , karmiłam małego naławce pod kościołem (karmię piersią0 więc nine było kłopotu. komunię robiliśmy w knajpie a mały przespał cały dzień.
                      plus takiej różnicy jest taki, że tak naprawdę zajmujesz się tylo maluchem, starszy ma szkołę, lekcje, kolegów i mój kompa. uczy sie dobrze bez mojej pomocy na szczęście więc pomaganie w lekcjach odpadło. bawi się z małym, przypilnuje gdy coś robię. fakt, czasem mu dokucza ale to nie koniec świata jeszcze.
                      Ja niestety niemogłam brać małej do kościoła bo była strasznie niespokojna, często płakała(miała wzmożone napięcie mięśniowe) nawet na spacer brałam ją jak spała bo tak był krzyk niesamowity.Jak Kamil miał komunię to mała miała 2,5 m w czasie mszy została z nią moja siostra oczywiście w domu.U nas też mała dokucza starszemu bratu, ale ogólnie jest wesoło, a mnie bardziej odpowiada ta większa różnica wieku


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Moja Julia ma 21 miesięcy,zawsze chciałam mieć wiecej dzieci niż jedno (szczegolnie ze sama nie mam rodzenstwa i wiem jakie to trudne byc samemu),juz od dłuzszego czasu mysle o drugim dziecku i bardzo bym chciala,mąż równiez,jednak ja motam se jeszcze z myslami ze po studiach jeszcze nigdzie nie pracowalam bo urodziłam i cały czas siedze z córka,zastanawiam sie czy isc na rok do pracy i wtedy drugie dziecko czy juz sie zdecydowac...ale zanim pojde do pracy to ile bede miec lat prawie 30,kazdy pomysl jest dobry i kazdy jest zły,no ale zobaczymy jak to bedzie

                        Skomentuj


                          Napisane przez kasiaaa Pokaż wiadomość
                          Moja Julia ma 21 miesięcy,zawsze chciałam mieć wiecej dzieci niż jedno (szczegolnie ze sama nie mam rodzenstwa i wiem jakie to trudne byc samemu),juz od dłuzszego czasu mysle o drugim dziecku i bardzo bym chciala,mąż równiez,jednak ja motam se jeszcze z myslami ze po studiach jeszcze nigdzie nie pracowalam bo urodziłam i cały czas siedze z córka,zastanawiam sie czy isc na rok do pracy i wtedy drugie dziecko czy juz sie zdecydowac...ale zanim pojde do pracy to ile bede miec lat prawie 30,kazdy pomysl jest dobry i kazdy jest zły,no ale zobaczymy jak to bedzie
                          zycie nieraz samo pisze za nas scenariusz ja mialam synka ktory miał 2,5 roku zapisałam go do przedszkola a sama chciałam wróci do pracy ale zaszłam w druga ciąze z córka wiec praca poszła na dalszy plan . zycze powodzenia .

                          Skomentuj


                            Ja z mężem od początku planowaliśmy, że gdy pierwsze z dzieci skończy dwa latka to już drugie mogło by się narodzić, żeby nie było dużej różnicy wieku.
                            I tak jak zaplanowaliśmy tak jest, córcia miała dwa latka i miesiąc gdy urodziłam synka i na razie na tym poprzestaniemy, pewnie na jakieś 5 lat, ale to jeszcze dalekie plany i wszystko zależ jak dalej życie się potoczy.

                            Córcia pomimo, że ma dwa lata jest bardzo pomocna. Synek ma dopiero 11 dni i córcia jest zachwycona przytula się do niego opowiada mu jakieś historie jest cudna i na szczęście bardzo delikatna, gdy na przykład daje mu buziaki lub przytula się do niego. Z dwójką dzieci jest cudnie.

                            Jednak zawsze musimy pamiętać, żeby starszemu dziecku szczególnie na początku poświęcić również swój czas, żeby nie czuło się odtrącone.
                            U nas na razie jest ok.
                            AGATKA 16.04.07r
                            Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                            W końcu w komplecie
                            Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                            Skomentuj


                              Gratulacje , to super że córeczka tak fajnie opiekuje sie maluszkiem . pozdrawiam .

                              Skomentuj




                                u mnie nie było kolorowo,mój starszy synek bardzo się cieszył że będzie miał braciszka,a ja drżałam o to czy będę umiała kochac malutkiego tak bardzo jak starszego.Nie wyobrażałam sobie że mój starszy syn mógłby pójśc w odstawkę,wkońcu przez 7lat był tylko on,oczko w głowie mamusi!Ale kiedy urodził się Kacperek nie przypuszczałam,że można kochac kogoś jeszcze mocniej,jak ja go pokochałam od momentu kiedy pierwszy raz położna położyła mi go na brzuchu.Starszy od razu to wyczuł,wiem że czuje się odrzucony,zresztą sam nie raz o tym mówi.próbuję mu tłumaczyc że kacperek potrzebuje mnie bardziej bo jest malutki i sam sobie nie poradzi.Prawda jest taka że sama do tego dopuściłam,pozwoliłam żeby poczuł się niekochany i nie umiem sobie z tym poradzic,bo przecież bardzo kocham ich obu,ale przezemnie Wojtuś traktuje brata jak intruza a do mnie podchodzi z dystansem.Pracuję nad tym żeby to się zmieniło ale narazie jest ciężko.I pomyślec że wszystko tak kolosalnie się zmieniło w ciągu trzech miesięcy!
                                kika2109

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X