Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kwas foliowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: kwas foliowy

    Z wielu badań wynika, iż nasz organizm dużo lepiej wchłania syntetyczną wersję kwasu foliowego, a dużo gorzej radzi sobie z pozyskiwania jej z żywności. Dlatego tak ważna jest suplementacja, z jedzenia bardzo mało folianów dostaje się do organizmu, więc lepiej nie ryzykować.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: kwas foliowy

      ja już przed ciąża zaczęłam przyjmować kwas foliowy i biorę go do tej pory choć ponoć tylko na początku trzeba

      Skomentuj


        Odp: kwas foliowy

        Idealną dawkę kwasu foliowego ma w sobie inofem. Piję go juz od jakiegoś czasu bo mam pcos i chce poprawić poziom hormonów. jednak z tego co mi wiadomo kobiety zdrowe też mogą go pić.

        Skomentuj


          Odp: kwas foliowy

          Napisane przez carolajna91 Pokaż wiadomość
          Idealną dawkę kwasu foliowego ma w sobie inofem. Piję go juz od jakiegoś czasu bo mam pcos i chce poprawić poziom hormonów. jednak z tego co mi wiadomo kobiety zdrowe też mogą go pić.
          A co co ten inofem może dać zdrowej kobiecie oprócz kwasu foliowego? ma w składzie coś jeszcze przydatnego co warto suplementować?

          Skomentuj


            Odp: kwas foliowy

            Ja nie patrzę na cenę, bo to że coś jest droższego nie znaczy że lepsze. Słyszłam że należy zwrócić uwagę czy jest w składzie metafolina.

            Skomentuj


              Odp: kwas foliowy

              Mi lekarz zalecił Folik i ten używałam. Ale brałam go tylko w I trymestrze. Później elkarz kazał go odstawić i jużnie brać do końca ciąży. Okazuje się, że przyjmowanie KF w III trymestrze może powodować astmę dziecięcą. Zresztą ja poza kwasem w I trymestrze [rzez całą ciąże nie stosowałam żadnych witamin i suplementów. Lekarz zalecił dużo owoców i warzyw i to wystarczyło A urodziłam dokładnie w wyznaczonym przez lekarza po pierwszym USG terminie

              Skomentuj


                Odp: kwas foliowy

                nie pamietam nazwy bo to było już 3 lata temu ale często pytałam o "dieta w ciąży" , jak była u ginekologa to mi ją polecił czytać jak częgoś nie będę wiedziała.
                Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:12. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: kwas foliowy

                  Myślę, że obojętnie jaki kwas foliowy kupisz. Sprawdź dawkę bo jedne bierzesz raz inne dwa razy dziennie.
                  Pozdrawiam
                  Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:12. Powód: link

                  Skomentuj


                    Odp: kwas foliowy

                    W pierwszym trymestrze spokojnie można brać kwas foliowy z jodem i dha. Kwasy omega 3 wspomagają rozwój mózgu i mają dobry wpływ na wagę dziecka

                    Skomentuj


                      Odp: kwas foliowy

                      Kwas foliowy warto zacząć brać już na 3 miesiące przed planowanym zapłodnieniem, a później jeszcze przez pierwszy semestr ciąży. Organizm potrzebuje trochę czasu by zmagazynować potrzebne ilości kwasu foliowego, nie zrobi tego na bieżąco. Warto to wziąć pod uwagę podczas planowania ciąży :-)

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: kwas foliowy

                        Dziewczyny ja planuje brać inofem, bo czytałam o nim wiele dobrego. Z tego co piszą na , w skladzie ma już kwas foliowy, więc chyba nie ma sensu dodatkowo brać kwasu foliowego, jak sądzicie? Czy można go przedawkować, czy raczej nie?
                        Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:14. Powód: link

                        Skomentuj


                          Odp: kwas foliowy

                          Jeśli już jesteś w ciaży to najlepiej zadaj to pytanie swojemu lekarzowi prowadzącemu. On zawsze mi mówil jakie mam badania robić i jakie leki przyjmować. Ja przed zajściem w ciążę brałam Folik.

                          Skomentuj


                            Odp: kwas foliowy

                            warto zacząc brać już w czasie planowania, tak było w naszej sytuacji. Na wizycie u ginekologa polecił branie codziennie kwasu foliowego jak staramy się o dziecko

                            Skomentuj


                              Odp: kwas foliowy

                              Ja to folik w sumie brałam non stop, nawet już podczas łykania pigułek antykoncepcyjnych, ale fajnie, ze teraz jest folik mama to odpadną inne nieprzebadane suplementy a dha jodem i witD.

                              Skomentuj


                                Odp: kwas foliowy

                                Ja kwas foliowy zaczęłam brak jakieś 3-4 miesiace przed rozpoczęciem starań o dziecko, a że szybko zaskoczyło to fajnie nam sie ułozyło. Nie zaszkodzi brać go nawet jak nie planujemy akurat potomstwa. Ja czsami zapominam, ale to zdarza mi sie bardzo sporadycznie.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X