Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kwas foliowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: kwas foliowy

    Napisane przez kropla Pokaż wiadomość
    Trzeba umieć odróżnić suplement od leku i wiedzieć, ze skuteczniejsze działanie ma lek i nie szukać żadnych zamienników.
    a co jest złego w zamiennikach?? jeśli skład i działanie mają te same to co za różnica jakiej firmy? w mojej aptece zawsze mnie pytają jak daję receptę, czy chcę dokładnie to co na niej jest czy tańsze zamienniki, zresztą chyba powinno byc tak w każdej aptece, chyba takie prawo jest teraz że aptekarz ma obowiązek poinformować klienta że może kupić tańszy lek

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: kwas foliowy

      właśnie - tak powinno być !

      Skomentuj


        #78
        Odp: kwas foliowy

        Nie widzę nic złego w zamiennikach i dobrze że farmaceuta informuje o zamiennikach. Lekarz przepisuje za zwyczaj drogi lek firmy od której dostaje różnego rodzaju prezenty.

        Skomentuj


          #79
          Odp: kwas foliowy

          Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
          a co jest złego w zamiennikach?? jeśli skład i działanie mają te same to co za różnica jakiej firmy? w mojej aptece zawsze mnie pytają jak daję receptę, czy chcę dokładnie to co na niej jest czy tańsze zamienniki, zresztą chyba powinno byc tak w każdej aptece, chyba takie prawo jest teraz że aptekarz ma obowiązek poinformować klienta że może kupić tańszy lek
          nie zawsze zamiennik działa dokładnie tak samo jak lek przepisany przez lekarza, a w tym wypadku chodzi o zdrowie dziecka, więc ja nie ryzykuję

          Skomentuj


            #80
            Odp: kwas foliowy

            lekarze to akurat często przepisuja tą markę ktora im placi lub daje fajne prezenty (pogadajcie sobie z pierwszym lepszym przedstawicielem handlowym medycznym w jaki sposób takie współprace się przeprowadza). A co do naszych braków i suplementów- najlepiej te braki uzupełniać poprzez diete i stając się stałym bywalcem warzywniaka.
            Kaws foliowy najlepiej wchłania się w obecności witaminy C, a zawieraja go np. zielone warzywa liściaste, wątrobie, drożdżach, pomarańcze, brukselka, kapusta,jabłka, śliwki, brzoskwinie , morele, polędwica sopocka, a nawet mleko, banany, ale najwiecej bo powyżej 250 mg mają : wątroba wołowa, drobiowa, soja, zarodki pszenne, otręby pszenne i wspomnianie drożdzę piekarskie. Z warzyw najwięcej ma - szpinak, pietruszka, groch, fasola biała.Ale mnóstwo innych produktów tez go zawiera. Nie ma co sie tak tymi suplementami opychać
            Ja przed ciąża brałam kwas foliowy, teraz w trakcie też, ale już w małych ilosciach.

            Skomentuj


              #81
              Odp: kwas foliowy

              Dodatkowo kwas foliowy chroni przed deresja, co chyba jest ważne zimą - gdzieś t o niedawno wyczytałam
              ja tez tak uważam zdrowe odżywianie i zioła powinny wystarczyć, chociaz ja i tak sie wspomagałam dodatowo tabletkami z tym czy tamtym, bo jakoś wolę mieć poczucie, ze na pewno robie wszystko co mogę zeby sie udało, bo i dieta i zioła z Baby Mama med i Femibion i td...no wolę mieć pewność

              Skomentuj


                #82
                Odp: kwas foliowy

                Kwas foliowy obowiązkowo na 3 miesiąca przed planowanym zapłodnieniem i podczas ciąży.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: kwas foliowy

                  Tylko trzeba też pamiętać że hiperwitaminoza (przedawkowanie) jest bardziej niebezpieczne od awitaminozy (niedobór) . W ciąży musimy uważać aby nie przekroczyć witaminy A bo to niebezpieczne dla dzidziusia. Najlepiej konsultować z lekarzem . Dzieci których mamy w ciąży brały dużo witamin przeważnie rodzą sie takie kluski wielkie

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: kwas foliowy

                    dzuz dziecko trudny poród, ale jak jestem pod kontolą lekarza, to vyba powinno być ok, nie?

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: kwas foliowy

                      Raczej-na pewno-tak
                      a powiedz mi czy mi się wydaje czy ty pijesz tez te zioła na Dobre Trawienie? Ja już sie do nich tak przyzwyczaiłam, zęnie wyobrażam sobie dnia bez tego...ale tez nie chcę przesadzać - jak Ty je pijesz Patrycjo88?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: kwas foliowy

                        Tak tez pije te zioła na Dobre Trawienie - no jak to jak - normalnie zaparzam i piję
                        raz dziennie dwie łyżki stołowe najpierw byłam bardziej regularna teraz tak troche bardziej doraźnie

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: kwas foliowy

                          Napisane przez e-w-a Pokaż wiadomość
                          Kwas foliowy obowiązkowo na 3 miesiąca przed planowanym zapłodnieniem i podczas ciąży.
                          MINIMUM, a najlepiej całe życie

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: kwas foliowy

                            Napisane przez patrycjaa88 Pokaż wiadomość
                            dzuz dziecko trudny poród, ale jak jestem pod kontolą lekarza, to vyba powinno być ok, nie?
                            kontrola lekarza = podstawa a jak są wątpliwości udać się na konsultacje do drugiego specjalisty

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: kwas foliowy

                              Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                              kontrola lekarza = podstawa a jak są wątpliwości udać się na konsultacje do drugiego specjalisty
                              lekarz prowadzący ciąże powinien być nie z przypadku, tylko wybrany i takie do którego mamy zaufanie, ale masz rację jak nie jeden to drugi i tak do skutku

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: kwas foliowy

                                Napisane przez maja-z1986 Pokaż wiadomość
                                MINIMUM, a najlepiej całe życie
                                Najlepiej całe życie to się zdrowo odżywiać, a wtedy żadne suplementy nie będą potrzebne. Nie jestem zwolenniczką łykania całe życie jakichkolwiek witamin, jeśli to nie jest konieczne.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X