Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak przygotować się mam do ciąży:)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

    Najpierw idź do ginekologa. Zrobiłabym też morfologię i mocz. Jeśli miałaś problemy z tarczycą to to też trzeba sprawdzić. No i zacznij brać kwas foliowy.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

      Krew, mocz i podstawowe badania owszem ważne. Ale wspomniany kwas foliowy tutaj gra istotną rolę. A dokładnie Metafolina to taka aktywna forma folianów obecna w osoczu. PTG zaleca aby już na 3 miesiąca przed zajściem w ciążę przyjmować foliany aby zapobiec wadom cewy nerwowej. Warto patrzeć na metafolinę, bo to ona zapewnia dobry poziom folianów w organizmie, jest lepiej przyswajana.
      Last edited by ja29; 04-06-2013, 14:26.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

        i tutaj macie dziewczyny świetny artykul, jak przygotowac sie do ciazy http://ovufriend.pl/artykul/w-jaki-s...-warto,13.html

        Skomentuj


          #19
          Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

          Dzięki za artykuł, dodałam sobie do ulubionych. Do wszystkiego się stosuję, ale z ograniczeniem kawy będę miała problem, może po urlopie się uda, bo teraz mam strasznie dużo pracy, strasznie mało czasu i niestety ilość wypijanych kaw musiałam podwoić, bo już nie daję rady :/

          Skomentuj


            #20
            Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

            Napewno warto zapanować nad tym nałogiem. Ja też lubię kawę ale jak się starałam o dziecko to odstawiłam znaczne jej ilości.

            Przyjmujesz jakieś witaminy? masz taki zamiar?

            Skomentuj


              #21
              Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

              ale zobaczcie co jeszcze znalazłam na ovufriend: "dobrze jak mężczyzna wypije kawę (lub napój z kofeiną) dwie godziny przed współżyciem, kofeina polepsza parametry spermy!" tego kompletnie nie wiedzialam. chyba zaparzę mojemu kochanemu dzisiaj pyszną kawkę

              Skomentuj


                #22
                Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                To prawda kawa nie pomaga w zajściu w ciążę. Ja też musiałam ją odstawić przy pierwszej ciąży i coś czuję, że teraz też będę musiała. Plus witaminki od pani doktor.








                Modne okulary http://aurore.pl/
                Last edited by Zielnik; 06-11-2013, 17:19.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                  a długo się się staracie o druga dzidzie czy dopiero zaczynacie?

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                    O swój stan zdrowia zawsze warto zadbać. Odstawienie używek lub ich ograniczenie, wyleczenie zębów czy inne zabiegi wpływające na wzrost naszej kondycji zawsze wyjdą nam na dobre. Czasem dobrze jest posłuchać też uwag innych lekarzy niż ginekolog. Mnie badanie tarczycy przed zajściem w ciążę zaleciła endokrynolog, ale to pewnie dlatego, że miałam z tym jakiś mały problem. Przy planowaniu ciąży i wyliczaniu dni płodnych można też posłużyć się kalkulatorem http://****************/planujemy-cia...or-dni-podnych. A generalnie zgadzam się ze stwierdzeniem, żeby okazywać sobie uczucia z partnerem z potrzeby serca, bez ciężaru ciągłego myślenia o zajściu w ciążę. Wtedy na pewno się uda

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X