Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klub Starających się o Maluszka :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Klub Starających się o Maluszka

    hej kochane ja właśnie po pracy u nas też zimno jutro mam wolne to w końcu se pośpię posprzątane mam wiec tylko zupkę zrobię i już ja mam teraz do lekarza na 27 kwietnia to tak mniej więcej będzie 6 tydzień nie wiem ale jestem przygotowana ze pani ginekolog już mi da zaświadczenie do pracy i założy mi kartę myślę że powie mi też który to tydzień i ustali termin ale nie wiem nigdy nie byłam w takiej sytuacji ciekawe pozdrawiam kochane

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Klub Starających się o Maluszka

      Hej,
      w dzisiejszych czasach ginekolodzy są bardzo ostrożni jeśli chodzi o zakładanie kart ciąży i wystawianie zwolnień do pracy. Tak jest szczególnie w dużych miastach. Mówi się, ze lepiej poczekać pierwsze 12 tyg. z informowaniem pracodawcy i wszystkich dookoła o swoim cudownym stanie. Niestety ze wzgledu na fakt, iz ciaze sa bardzo wczesnie wykrywalne, dość często rejestruje się ciąże biochemiczne, puste pecherzyki plodowe i poronienia. Kiedyś kobiety nie były świadome bycia w ciąży i nawet nie wiedziały, ze TO krwawienie to nie miesiaczka tylko poronienie.
      Z zasady pierwsza wizyta u ginekologa potwierdzajaca ciążę powinna być ok.6-7tyg.ciazy (tygodnie ciazy liczymy od 1 dnia ostatniej miesiaczki). Wtedy powinno być już widać pecherzyk z zarodkiem i bijacym serduszkiem. Wcześniejsze usg pokazuje sam pecherzyk lub pecherzyk z ciałkiem żółtym.
      Ok. 8-9tyg.ciazy ginekolog zakłada kartę ciazy.
      W Anglii np.kobieta w ciazy obejmowana jest opieka ginekologiczna dopiero po 12tyg.ciazy, nie podtrzymuje się ciaz wcześniejszych, twierdząc ze powinna nastąpić naturalna selekcja.
      Pewna ostrożność wynika tez z faktu, iz założenie karty ciazy i wystawienie zwolnienia do pracy powoduje, ze w razie poronienia kobieta dużo bardziej przeżywa wszystko, kiedy musi poinformować i wytłumaczyć swoim kolegom i przełożonym, iz straciła dziecko. Do tego zostaje jeszcze namacalna pamiątka, w której jasno i klarownie lekarz napisał-Ciaza.

      Mój ginekolog wystawił mi kartę ciazy w 9tyg.ciazy, a po 12tyg.powiedzial, ze jestem już bezpieczna.
      Pierwsza moja ciaza obumarla w 8tyg.-serduszko przestało bić. Karty ciazy wtedy jeszcze nie mialam. W tamtym momencie swiat mi się zawalił, ale potem przekonałam się, ze to była czysta fizjologia i ze takie rzeczy po prostu się zdarzają. Natura eliminuje słabsze przypadki. Byłoby mi wtedy dużo łatwiej gdybym nie musiała się nikomu tłumaczyć z tego, co się stało.



      Skomentuj


        Odp: Klub Starających się o Maluszka

        kameleona mi lekarz załozył kartę ciąży w 10 tyg, a tez byłam u gina wcześnie tzn 5-6 tydz, ale ja wcześniej miała 3 poronienia w 8 tyg tzn puste jaja płodowe jak pisze majowapati, także ja sie z tym założeniem karty nie spieszyłam w 9 tg zobaczyłam i usłuszałam bijace serduszko mojej malutkiej i dopiero po tym usg ginka założyła mi kartę
        Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



        Skomentuj


          Odp: Klub Starających się o Maluszka

          ja to już jestem wogóle wyjątek bo ja dopiero w 13 tyg miałam założoną kartę ciąży i wtedy też dostałam pierwsze zdjęcie Cyprianka a pierwszy raz byłam w 6 tyg ciąży miałam badanie i usg, dostałam witaminki i miałam czekać





          Skomentuj


            Odp: Klub Starających się o Maluszka

            Czesc,
            ja mialam zalozona karte z 10tyg ciazy,ale to dlatego,ze wczesniej mialam innego lekarza,potem trafilam do szpiatal,a potem przy zmianie lekarza zalozyl mi karte. Zwolnien ogolnie lekarze niechca dawac bez wskazan wyraznych przynajmniej w Lublinie. Moja szwagierka prosila u wielu to dipiero dal jej jakis lekarz ale w jakiejs wsi.
            Ja dzisiaj dostalam okres, jak sie skonczy ide na prolaktyne i zaczne brac ten wiesiolek,a to jest herbata czy co? Wysle meza dzis po to do apteki. A z wynikami do lekarza i moze zleci mi inne badania bo z tym problemem u Niego jeszcze nie bylam. Jakie badania moge jeszcze zrobic przed wizyta?
            Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





            Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

            Skomentuj


              Odp: Klub Starających się o Maluszka

              Helllo
              ależ się wku********iłam..B właśnie wrucił ze szkoły i ma podrapane do krwi pod okiem tak go kolega załatwił...dobrze że mu oka nie wydłubał....
              a po drugie znowu jeden smarkacz z podstawówki szarpał go na świetlicy...a ja się pytam gdzie do holery jest opiekunka?co robi że nie widzi że dzieciak płacze ze strachu?takie akcje są od zerówki...
              i spotkałam matke tego debila i jej mówie ocb i że mam świadków a ona na to że B ponoc sie przezywa na niego B mówi że to nie prawda bo znam swoje dziecko i znam tego gówniarza i wiem kto mówi prawde..to jej powiedziałam że jak nic z tym nie zrobi to ja mu osobiście nogi z d.u.p.y powyrywam a od tego jeszcze dyrektor jest...i się zastanawiam czy można z tym na policję iśc jak on się nie wezmie za siebie?
              nawet mi ochota na jedzenie przeszła z tych nerwów...





              Skomentuj


                Odp: Klub Starających się o Maluszka

                ja dziś kochane poszłam do WC to miałam plamkę wielkości paznokcia na majtkach ale to było coś brązowe chyba nie krew i się boje żebym nie poroniła

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Klub Starających się o Maluszka

                  Napisane przez kameleonka25 Pokaż wiadomość
                  ja dziś kochane poszłam do WC to miałam plamkę wielkości paznokcia na majtkach ale to było coś brązowe chyba nie krew i się boje żebym nie poroniła
                  Ja też miałam plamienie i poszłam do lekarza i skierowała mnie na oddział do szpitala z podejrzeniem poronenia. Trzymali mnie tydzień i okazało się, że wszystko ok. Brałłam chyba z miesiąc leki na podtrzymanie. Później poszłam do innego lekarza i powiedział, że takie plamienia się zdażają w ciąży i nie koniecznie muszą oznaczać coś złego i że niepotrzebnie leżałam w szpitalu. U mnie było dwóch lekarzy i dwie przeróżne opinie więc niewiem czy to groźne czy nie,ale radze Ci dmuchac na zimne i iść do lekarza albo chociaż zadzwonić. Daj znać co i jak. Trzymaj się!
                  Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





                  Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

                  Skomentuj


                    Odp: Klub Starających się o Maluszka

                    hej
                    kameleonka nie martw sie to pewnie taki sluz ja mialam jak bylam w ciazy taki brozowy a nawet takie uplawy - a nawet to moze byc po luteinie,pewnie sie troche przestraszylas czytajac owyzsze wpisy ale naprawde niepotrzebnie tylko o tym nie mysl sie nie mart wiem ze mi latwo mowic ale uwierz luteina dziala podtrzymojaco i podtrzymoje ciaze!!!!uszy do gory a jak sie boisz to idz jutro do lekarza jak powiesz to cie przyjmie bez kolejki.
                    a co do B to juz jest agresja w szkole rozumniem cie,i nie ma czsu na czekanie bo im duzej bedziesz zwlekac tym bedzie gozej i chlopak popadnie w jakies fobie czy cos przedewszystkim udez do wychowawcy i do dyrektora i oni musza cos z tym zrobic - oni sa od tego,bo policja raczej nie pomoze- w najgorszym wypadku czeka zmiana szkoly.
                    [/url[/
                    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/9ewn3e3kfoo1in



                    Skomentuj


                      Odp: Klub Starających się o Maluszka

                      Hellloo
                      kameleonka jejkuu idz do lekarza i nie martw sie na zapas...trzymam kciukaski za dobre wieści
                      marika szkoła o tym wie jaki on jest bo to nie tylko B przez niego nękany już miał rozmowę z moją mamą wtedy jego matką i wychowawczynią i chyba to bardzo go nie wzruszyło ale musze teraz ja osobiści wydrzeć morde do wychowawczyni i do pedagog pójde i jak spotkam gnoja to nie wiem co mu zrobie...a najśmieszniejsze jest to że on jest z naszej wioski tylko z kolonii ale tam nie pójdziemy do nich bo to pijaki i patologia..znowu sie wkurzam jak o tym myśle!!





                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Klub Starających się o Maluszka

                        Kameleonka, ja takie coś też w ciąży miałam. Na początku miałam coś takiego ale jasna krew i dopiero stresa miałam. Okazalo się że pochwa się bardziej unaczynia i np. podczas stresu czy wysiłku pękło naczynko. A potem miałam taki brązowy śluz zawsze wtedy jak miałam dostać miesiączkę.
                        Głowa do góry, grunt to pozytywne nastawienie



                        Skomentuj


                          Odp: Klub Starających się o Maluszka

                          Napisane przez marika27 Pokaż wiadomość
                          hej
                          kameleonka nie martw sie to pewnie taki sluz ja mialam jak bylam w ciazy taki brozowy a nawet takie uplawy - a nawet to moze byc po luteinie,pewnie sie troche przestraszylas czytajac owyzsze wpisy ale naprawde niepotrzebnie tylko o tym nie mysl sie nie mart wiem ze mi latwo mowic ale uwierz luteina dziala podtrzymojaco i podtrzymoje ciaze!!!!uszy do gory a jak sie boisz to idz jutro do lekarza jak powiesz to cie przyjmie bez kolejki.
                          a co do B to juz jest agresja w szkole rozumniem cie,i nie ma czsu na czekanie bo im duzej bedziesz zwlekac tym bedzie gozej i chlopak popadnie w jakies fobie czy cos przedewszystkim udez do wychowawcy i do dyrektora i oni musza cos z tym zrobic - oni sa od tego,bo policja raczej nie pomoze- w najgorszym wypadku czeka zmiana szkoly.

                          Marika
                          moim celem nie było wystraszenie Kameleonki poprostu opowiedziałam swoją historie. Moim zdaniem lepiej dmuchać na zimne i skonsultować z lekarzem niż się denerwować w domu i zastanawiać z czego to jest.
                          Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





                          Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

                          Skomentuj


                            Odp: Klub Starających się o Maluszka

                            Kameleonka, nie martw się na zapas! Ważne, zeby zacząć działać jak najszybciej. Idź do ginekologa, weź duphaston, wracaj do domu, leż i odpoczywaj.
                            Ja w pierwszej ciazy miałam takie plamienie i niestety zle to sie skończyło. A w drugiej, kiedy zobaczylam te plamki, byłam na 100% pewna, ze to znów poronienie, a jak widać urodziła się z tej ciazy Lilia
                            Głowa do góry, będzie dobrze!



                            Skomentuj


                              Odp: Klub Starających się o Maluszka

                              Napisane przez tuliXpanek Pokaż wiadomość

                              Marika
                              moim celem nie było wystraszenie Kameleonki poprostu opowiedziałam swoją historie. Moim zdaniem lepiej dmuchać na zimne i skonsultować z lekarzem niż się denerwować w domu i zastanawiać z czego to jest.
                              rozumiem to ale mnie tez nie o to chodzilo zle mnie zrozumialas - i tez jestem zdanie ze lepiej dmuchac na zimne,ale z wlasnego doswiatczenia wiem ze lepiej nie czytac nic o poronieniach bo potem zaczynasz o tym myslec sie stresowac i zaraz juz masz wszystkie tego objawy - apotem skutki - tak bylo ze mna i chyba zamocno sie wystraszylam zdenerwowalam cisnienie mialam chyba 200 i stracilam moja fasolke lekarz powiedzial ze prawdopodobnie przez stres.jesli kogos urazilam to przepraszam.
                              [/url[/
                              [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/9ewn3e3kfoo1in



                              Skomentuj


                                Odp: Klub Starających się o Maluszka

                                niunia a takie cos nie powinno miec miejsca zeby dorosli ludzie nie mogli sobie z jednym bachorem poradzic,a tym bardziej jak wiecej dzieci przez niego cierpi to pedagodzy powinni zapewnic w szkole bezpieczenstwo dzieciom to ich praca a jesli tego nie robia to sa niekompeteni i trzeba to zglosic - uderz do kuratora dla nieletnich.
                                [/url[/
                                [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/9ewn3e3kfoo1in



                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X