Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klub Starających się o Maluszka :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Klub Starających się o Maluszka

    Niestety na krotko, bo tylko na 4 dni. Maj w pracy to goracy okres i szefowa juz steka, ze znowu mnie nie bedzie.
    No imprezka bedzie mam nadzieje super, tymbardziej, ze moj m robi za kucharza hahaha


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Klub Starających się o Maluszka

      To wpadne na chwile skocztowac tych pysznosci Twojego m


      Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same !!!

      Skomentuj


        Odp: Klub Starających się o Maluszka

        Nie ma sprawy
        Jesli lubisz kuchnie wloska, to moge Ci podac pare przepisow na prawdziwe wloskie dania


        Skomentuj


          Odp: Klub Starających się o Maluszka

          Kuchnie wloska uwielbiam, np spagetti, przepadam bardzo za lasagne mniam dalabym sie za nie pokroic


          Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same !!!

          Skomentuj


            Odp: Klub Starających się o Maluszka

            Promes kochana ja też poproszę parę przepisów
            Ewa
            moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
            Oskarek12.01.2011 godz.17.05
            3150g.55cm.
            10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

            Skomentuj


              Odp: Klub Starających się o Maluszka

              No to podaje Ci przepis na sos, ktory mozesz wykorzystac do wszytskiego:

              Skladniki:

              - Pomidory w puszce bez skorek (dobre i niedrogie sa te z lidla)
              - kawalek selera, marchewki, cebuli, czosnku
              - po nieduzym kawalku miesa wolowego, wieprzowego i kurczaka (najlepsze sa mieska z kostka, np. mostek albo zeberko)
              - oliwa z oliwek
              - suszona lub swieza bazylia albo oregano (ja wole bazylie), sol
              - ewentualnie biale lub czerwone wino, np. cabernet - 0,5 szklanki (nie slodkie!)

              Przygotowanie:

              Rozgrzac kilka lyzek oliwy na patelni albo w dobrym garnku, wrzucic obrane i pokrojone warzywa, podsmazyc. Dodac kawalki miesa i obsmazyc je na duzym ogniu po kikla minut z kazdej strony, dodac wino i dalej na duzym ogniu podsmazac razem. Nie przykrywac. Jak wino wyparuje wyciagnac miesko na talerz, dodac pomidory z cala zalewa. Pogotowac z 10 min, dodac miesko i na malym ogniu gotowac do miekkosci mieska.

              Dodac sol i ziola wedlug uznania .

              A teraz sos a'la bolognese

              Wszystko robi sie tak samo, tylko zamiast kawalkow mieska dodaje sie mielona wolowinke i po odparowaniu wina nie wyciaga sie miesa tylko odrazu wlewa pomidory. Gotowac do uzyskania porzadanego smaku. Im dluzej gotujesz tym sos robi sie slodszy, ja wole jak pomidory maja troche kwaskowego posmaku wiec gotuje tak mniej wiecej 40 min max na wolnym ogniu.


              Zaraz wrzuce Wam przepis na domowa lasagne


              Skomentuj


                Odp: Klub Starających się o Maluszka

                LASAGNA:

                - makaron do lasagne (na tym nie oszczedzajce, kupcie Barilla albo Cecco)
                - sos a'la bolognese z 2 puszek pomidorow
                - domowy sos beszamelowy
                - mozzarella

                SOS BESZAMELOWY:
                - 2 szkl mleka
                - 50 gr maki
                - 50 gr masla
                - cwierc lyzeczki galki muszkatolowej (niezbedne)
                - szczypta soli

                Maslo rozpuscic, dodac przesiana make i dobrze wymieszac, zeby nie bylo grudek. Dodac mleko i gotowac na malym ogniu do zgestnienia (trzeba mieszac, bo sie przypala). Dodac galke i sol i juz

                Makaron ugotowac wedlug tego co napisane na pudelku w wodze z dodatkiem oleju, po ugotowaniu zalac zimna woda i porozdzielac platy zeby sie nie skleily i poukladac na czystej sciereczce. Blache wysmarowac maslem.
                Polozyc pierwsza warstwe sosu a'la bolognese a na nia pierwsza warstwe z platow makaronu.
                Nastepnie troche beszamelu, sosik, drobno pokrojona mozzarella i znowu makaron, beszamel, sosik i mozzarella, ostatnia warste posmarujcie tylko sosem. Zapiekac ok. 40 min w 200 stopniach (ma byc zrumieniona z gory).
                Po wyciagnieciu musi postac z 5 min, zeby sie ladnie kroila

                Jedna paczka makaronu wystarcza na lasagnie dla 2-3 osob max.


                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Klub Starających się o Maluszka

                  Ale slina mi cieknie normalnie takiego msaka mam na ta lasagne ze za niedlugo bede musiala sprobowac, pewnie na kolacyjke jak m przyjedzie, dzieki kochana napisalas sie tyle ale na pewno lasagne i sosiki beda 1 klasa jeszcze raz dzieki wielkie


                  Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same !!!

                  Skomentuj


                    Odp: Klub Starających się o Maluszka

                    Jeszcze jeden przepis, ktory pamietam

                    CANELLONI (prawdziwe) - duza porcja

                    - 10 jajek
                    - maka
                    - sos a'la bolognese z 2 puszek
                    - beszamel
                    - mozzarella
                    - podsmazone na oliwie pieczarki albo prawdziwki (prawdziwkow trzeba mniej, bo sa bardziej aromatyczne od pieczarek)


                    Z jajek i maki zabeltac ciasto o konsytencji smietany 30%
                    Smazyc cieniutkie nalesniki na patelni z nieznaczna iloscia tluszczu.

                    Na srodku jednego nalesnika polozyc 3 lyzki sosu, lyzka grzybkow, lyzka beszamelu i kawalek mozzarelli. Zawijac podobnie jak krokiety, zawijajac pod spod.

                    Ukladac jedno obok drugiego w natluszczonej formie, nie ukladac warstwowo.
                    Polac troche sosem przed zapieczeniem, zapiekac tak jak lasagne
                    To jest moje ulubione danie robione przez mojego miska


                    Skomentuj


                      Odp: Klub Starających się o Maluszka

                      Mam nadzieje, ze sie odwazycie sprobowac i zrobicie . Do lasagni mozna dodac np. groszek zielony, grzybki, super sa tez gotowane jajka na twrado pokrojone w kosteczke


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Klub Starających się o Maluszka

                        Zaszalas kochana, chyba czesto przyrzadzasz ze tak wszystko spamietalas


                        Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same !!!

                        Skomentuj


                          Odp: Klub Starających się o Maluszka

                          O to chodzi, ze ja to znam z teorii, bo zawsze sie przygladam jak misiek gotuje. W praktyce to juz gorzej - zawsze zrobie sobie krzywde, albo sie utne nozem albo cos zbije, przypale hehehe Wiec ja w domu nie gotuje praktycznie


                          Skomentuj


                            Odp: Klub Starających się o Maluszka

                            PRZEPIS NA MORSZCZUKA W POMIDORACH

                            - 4 filety z morszczuka (moze byc mrozony, nie trzeba romrazac)
                            - puszka pomidorow
                            - wloszczyzna pokrojona w kostke (nie duzo, 3 lyzki wystarcza)
                            - oregano
                            - sol do smaku
                            - oliwa z oliwek

                            Rozgrzac oliwe i podsmazyc wloszczyzne, dodac pomidory o pogotowac z 15 min, dodac rybe i pogotowowac z 15 min pod przykryciem (rybke trzeba delikatnie odwrocic w polowie gotowania). Dodac sol i oregano do smaku.

                            Podawac cieple z bagietka. Pychotka.
                            Last edited by Promesse; 04-05-2010, 13:59.


                            Skomentuj


                              Odp: Klub Starających się o Maluszka

                              Wszystko sobie juz skopiowalam i potem wydrukuje i wloze do swoich przepisow, wlosi swietnie gotuja to prawda moze kiedys wprosze sie na jakies danie haha, moj m lubi pichcic tez to mu podrzuce przepisy ja wole piec ciasta


                              Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same !!!

                              Skomentuj


                                Odp: Klub Starających się o Maluszka

                                Dotka moi znajomi jak nas odwiedzali to zawsze pytali czy m cos ugotuje
                                Ja tez wole cos upiec nic ugotowac


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X