Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klub Starających się o Maluszka :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Klub Starających się o Maluszka

    Cześć dziewczynki
    Już się uspokoiłam troszkę ..przemyślałam to sto razy i wiem , że troszkę przesadzam ..zaczęłam leczenie w grudniu i to grubo przed świętami , potem nadeszły święta i znowu nastała cisza ..dopiero w styczniu praktycznie rzecz biorąc zaczęły się pielgrzymki do kliniki ..aż po dziś dzień ..tylko na początku wizyt u doktora było inaczej ..obudził w nas nadzieję i wręcz w tamtym miesiącu i poprzednim kwitłam ..to takie wspaniałe uczucie mieć w sobie tę myśl , że się zostanie mamą ..obecnie nie mogę się z moim ginekologiem dogadać ..ja chce wiedzieć co mi jest a ten milczy ..już nic nie obiecuje tylko sprowadza mnie do parteru za przeproszeniem ..ja wcale nie napieram lecz chcę cokolwiek usłyszeć nawet jak by to było złe ..
    Ulciu , doktor na samym początku stwierdził , że mam podwyższoną prolaktynę dlatego od razu przepisał mi Bromergon , który ciągle zażywam ale z kolei nie kazał póki co zrobić badań czy ona się już unormowała ..ciągle się tym lekarstwem faszeruje i nie wiem czy słusznie ..poza tym w poprzednim miesiącu również monitorowanym owulacja była ..przynajmniej tak twierdzi doktor ..powiedział , że miałam 3 pęcherzyki w tym 2 pękły a 1 w lewym jajniku nie ..więc były dwie szanse , które zakończyły się depresją prawie na wieść o nadchodzącym okresie ..następnie ponownie mnie zaczął stymulować hormonalnie i resztę juz wiecie ...
    najbardziej dobijające jest to , że dziś przeczytałam nową przychylną mu opinię w necie , gdzie wdzięczna mu mama dziękuje za synka ..piszę , że kiedyś była po drugiej stronie i już nie miała nadziei ale wszystko się zmieniło gdy poszła się leczyć u właśnie tego lekarza ..efektem tych krótkich spotkań jest jej syn ..
    Ciekawe to jest ...dlaczego mi się to nie zdarza ...ech ...może bym chciała za szybko ..może niepotrzebnie się denerwuje ...sama nie wiem ..
    Tak jak mówisz Ulcia wszystko jest możliwe i nie pękanie pęcherzyków (pomimo iż w zeszłym miesiącu pękły 2 ) , nie możność zagnieżdżenia się zarodka też ...tylko nie ja mam to wiedzieć tylko on ...bo przecież dyplomu na targu nie kupił ..dlatego ja się zastanawiam kiedy się coś dowiem ..bo uparcie milczy jak na razie..natomiast o inseminacji może gadać długo ..patrzy na reakcję i co Ty na to ...
    Zniechęcona jestem ale powiedziałam , że jestem cierpliwa i poczekam ...
    nie mam innego wyjścia ...
    Pozdrawiam kochane

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Klub Starających się o Maluszka

      Marteczko , zle rozumiesz ..ciągle się leczę u tego samego specjalisty ..i to on robi mi za każdym razem usg ..tym bardziej byłam wczoraj zdenerwowana bo mu się chyba pomiary popieprzyły ..albo jest gorzej niż myślę ..jeden pęcherzyk ma 3 cm ( 30mm) a drugi 9 mm..a poprzednim razem jak byłam w piątek jeden miał 11 a drugi 12 mm ..więc jeden mógł urosnąć to dobrze a co z drugim pomniejszył się ? no chyba , że zle zrozumiałam ....

      Skomentuj


        Odp: Klub Starających się o Maluszka

        Ukunia , głowa do góry ..nie smuć mi się tu bo na nas wszystkie ten nastrój przejdzie i będzie kicha ..będzie dobrze tak czy siak ..a wolałabym , żeby było tak tak ...dwa razy tak ..dwie kreseczki dla Ukusi a jak będzie jedna to Ci dołożę swoją , którą pewno też zobaczę wkrótce i będą dwie ...
        a poważnie to musimy wierzyć bo to połowa sukcesu ......

        Skomentuj


          Odp: Klub Starających się o Maluszka

          Marta jeśli wogóle jakakolwiek linia ci wyszła oprócz kontrolnej tzn że owulacja będzie do 48h.

          Iwcia nie chcę cię zamartwiać ale zbijanie prolaktyny może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Mówił Ci o tym lekarz? A jaką miałaś prolaktynę zanim zaczęłaś jeść ten lek na B ?



          Skomentuj


            Odp: Klub Starających się o Maluszka

            Ulcia , pierwsza wizyta kosztuje u niego 130 zł z usg ..potem 90 zł za wizytę a jak monituruje cykl to 50 zł za każde usg ..chodzisz co 3 dzień praktycznie ..ja szereg badań wykonałam już nie patrząc na to , że drogo ...ale wszystko ma swój koniec...skąd na to wziąść ?
            w następnym cyklu proponuje mi inseminację ....bagatela tylko 600 zł ..nasienie męża za darmo na szczęście do tego dojdą pewno lekarstwa i monitoring ..więc mogę się już powoli pakować i iść pod most bo niedługo zbankrutuje ...nie stać mnie już na innego specjalistę ..bo wiem jaak wygląda tok leczenia ...

            Skomentuj


              Odp: Klub Starających się o Maluszka

              O Boże , tego to ja nie wiedziałam Ulcia ..nawet do kilku lat ? o kurde
              Prolaktynę robiłam tylko na samym początku wizyt u niego i wynosiła ona tyle ile tam napisałam wyżej ..potem żadnych badań nie robiłam ..

              Skomentuj


                Odp: Klub Starających się o Maluszka

                Widze ze tu tu gadu gadu pelna para.ja siadalam wkoncu!no ja tez nawet bym nie pomyslala ze zbiajnie tego tyle trwa.a u Ciebie Marta widzisz sa owulacje i z tego wynika ze sie zbliza.mnoe dzis glowa boli co jakis czas to przez ta pogode.i wogle czlowiek najepiej by z domu nie wychodzil wcale.jeszcze nastawiam a wsumie juz powiem Wam ze nastawilam ze okres bedzie wiec to chyba doklada duzo do tego.ale co zrobic nie da sie nie myslec jednak wcale bo zawsze sie mysli i kalkuluje i pociesza sie sam czlowiek .zobaczymy?

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Klub Starających się o Maluszka

                  Ulcia tak chyba nie jest bo mi w instrukcji pokazuje że tylko silna druga kreska świadczy o zbliżającej się owulacji. Tak pisze, nie do końca jestem tego pewna. No a jak to po owulacji jest , kreski po jakim czasie znikają, bo albo źle coś zrobiłam bo dzisiaj drugiej prawie wcale nie widać.

                  Skomentuj


                    Odp: Klub Starających się o Maluszka

                    Nie Ukuś według testów właśnie to nie wynika. Na ulotce pisze że tylko mocna kreska świadczy o zbliżającej owulacji, inne oznaczają że hormon nie został wykryty.

                    Skomentuj


                      Odp: Klub Starających się o Maluszka

                      Achaaa.i ja moze za myslalam kupic je za jakis czas ale znowu ja mam cykle regularne wiec teotetycznie moja owulacja wypada w dzien ktory powinna.w tym mies wypadala na 1 kwietnia ale wzielak pod uwage i wtorek i srode tak na wszelku wypadekzobaczymy?no a Ty testujesz sie tak ciekawosci czy jest ta owulacja czy jednak moze cos tam bedzie z przytulania

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Klub Starających się o Maluszka

                        Testuje się żeby wiedzieć a z przytulania jak będzie ochota to też nie rezygnujemy. Ale nie jak wcześniej w odpowiednie dni itd. Jak nam nie będzie się chciało to nic na siłę a wcześniej to już doszło do tego że przyjemności prawie wcale tylko obowiązek.

                        Skomentuj


                          Odp: Klub Starających się o Maluszka

                          Takie mechaniczne obowiazki wybija ten dzien i przez kolejne 4 dni to samo.to jest naprawde takie ze po pewnym czasie robi sie jak przykry obowiazek.najlepiej tak z spontanu.my jak narazie to wsumie z przyjemnosci i obowiazku -ze tak powiem za jakis czas lub kolejny miesiac tez sie pewnie nam odechce wtedy zrobimy sobie wolne.tzn.do wakacji zapewne bedziemy sie starac do wakacji bo potem jezdzimy na miesiac do domu do rodzicow i nie ma jal za bardzo.wiec jak narazie mam jescze 2 szansetak mu zimno sie zrobilo ze weszlam pod 2 koce

                          Skomentuj


                            Odp: Klub Starających się o Maluszka

                            Marta pocieszę Cię tym, że ja testowałam się tymi testami jakieś 2 lata przed ciążą i pewnie ponad rok po. Także coś już wiem z tego
                            To co jest na ulotce to trochę mija się z prawdą. Taka lekka druga kreska to masz max do 48h owulkę, jak kreska druga jest tak samo silna jak kontrolna tzn ze owulacja jest w tym samym dniu. po owulacji masz tylko kreskę kontrolną.
                            Bo z chwilą uwolnienia się pęcherzyka hormon LH spada w organizmie.

                            Iwcia ja płacę za wizytę, badanie i usg 70zł. A pierwszy monitoring kosztuje 90zł, potem kolejne 30zł.
                            Ja Ci powiem, że ja wybierając lekarza weszłam na stronę dobrylekarz.pl i tam czytałam opinię.
                            Jestem bardzo wybredna i wymagająca co do lekarzy, tzn lekarz nie może wiedzieć tyle co ja a wiem trochę, chyba z racji moich studiów także odwiedziłam wcześniej trochę ginekologów zanim trafiłam na tego jedynego
                            Co do prolaktyny to faktycznie, w skrajnych przypadkach można ją zbijać kilka lat. Ale skoro mówisz, że to twój wynik sprzed kuracji więc jeśli to badanie nie jest drogie to może warto skontrolować nawet dla własnej wiedzy? Może już nie tzreba łykać albo pasuje zwiększyć dawkę? Nie wiem, takie jest tylko moje zdanie



                            Skomentuj


                              Odp: Klub Starających się o Maluszka

                              Zgadzam się z Tobą Ulcia w 100% ..i pewnie się wybiorę na te badania sama .. co do cen wizyt to faktycznie taniej ..jak mnie mój doktorek wpieni na maksa to jestem skłonna go zmienić ale dopiero za jakiś czas ...teraz nie mam siły i wiary na nic ..

                              Skomentuj


                                Odp: Klub Starających się o Maluszka

                                Moze faktycznie dobry pomysl za jakis czas nowemu lekarzowi powiesz jakie badania masz zrobione dasz wyniki i zobaczysz co Ci powie i zleci.ale sie najadalm)))

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X