Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wasze sposoby na ból porodowy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wasze sposoby na ból porodowy?

    Nasza dziennikarka wypisała 4 sposoby na ból porodowy - choć nie da się go uniknąć, warto spróbować go zmniejszyć... co pomagało Wam? z czego planujecie skorzystać? Dajcie nam znać

    http://babyonline.pl/sposob-na-bol-p...l,2508,r1.html
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

    U mnie sprawdziła się kąpiel w wannie. Naprawdę zmniejszyła odczuwanie bolesnych skurczy i pomogła się trochę rozluźnić. Jednak musiałam co jakiś czas dolewać sobie ciepłej wody, bo szybko stygła w wielkiej wannie. Oczywiście dużo daje też oddychanie. Nie chodziłam do szkoły rodzenia, ale położna mi wytłumaczyła. Pomogło to się trochę rozluźnić i uspokoić oddech, choć na krótko. Ja robiłam też przysiady, szczególnie podczas skurczu. Nie miałam możliwości skorzystania z aparatu Tens, ale słyszałam, że fajna sprawa.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

      Na samą myśl o bólach przechodzi mnie dreszcz.Przy drugim porodzie praktycznie od przyjęcia w szpitalu do prawie samego rozwiązania siedziałam na piłce pod prysznicem.Ciepła woda bardzo mi lagodzila ból. Przy pierwszym porodzie NIC nie pomagało.



      Skomentuj


        #4
        Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

        ja jakos teraz bólu nie pamiętam i wiem, że poród miałam szybki i znośny w kwestii bólu (ciąża u mnie była problemowa więc w kwestii porodu mi sie udało) - ja siedziałam pod prysznicem i woda koiła i pomagała - jak musiałam wyjść spod prysznica na KTG - sprawdzić co z Dzieckiem to była katorga dla mnie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

          Moim najlepszym sposobem na ból porodowy był długi i mocno ciepły prysznic. stałam pod prysznicem nawet 0,5h i miałam kilka takich podejść. Oprócz tego ruchy miednicą na piłce.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

            Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
            Moim najlepszym sposobem na ból porodowy był długi i mocno ciepły prysznic. stałam pod prysznicem nawet 0,5h i miałam kilka takich podejść. Oprócz tego ruchy miednicą na piłce.
            hehe mnie proponowano pilke ale mnie to skakanie wkurzało strasznie i podziekowalam studentkom za taka pomoc na kazdego dziala cos innego

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

              Jeśli szpital wyposażony jest w wannę lub prysznic, to polecam.
              Ja co chwila wchodziłam do wanny z ciepłą wodą co prawda nie znieczulała bólu całkowicie, ale było wiele lepiej niż poza wanną

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

                Ja pierwszy poród mam przed sobą, ale mam w planach wykorzystanie Tatusia do masowania, ewentualnie ciepłe kąpiele i oczywiście już za chwilę mam zamiar uczęszczac do szkoły rodzenia by nauczyć się tych technik oddychania. Wszyscy straszą tymi bólami porodowymi więc już teraz cwicze pilayogę

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

                  Szkołę rodzenia polecam i najlepiej chodzić na zajęcia z partnerem. Mój mąż na wielu zajęciach się nudził ale jak było o oddychaniu, masażach i ogólnie jak pomóc kobiecie przy porodzie to bardzo był zainteresowany i na peawdę duże mi pomógł

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

                    mikkaa mój mąz niestety podczas trwania zajęc akurat pracuje :/ więc, muszę sama uważac na zajęciach najwyżej będę mu ta wiedzę choc trochę przekazywac w domu. Ale to uważasz taką szkołe za przydatna?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

                      w pierwszej ciąży też bardzo chciałam chodzić do szkoły rodzenia ale mąż czasu nie miał później to już kompletnie bo wyjeżdżał a myślę że na pewno jakieś przygotowanie psychiczne było by lepsze a tak przy pierwszym porodzie to był strach

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

                        Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                        mikkaa mój mąz niestety podczas trwania zajęc akurat pracuje :/ więc, muszę sama uważac na zajęciach najwyżej będę mu ta wiedzę choc trochę przekazywac w domu. Ale to uważasz taką szkołe za przydatna?
                        Tak, uważam za bardzo przydatną. Ja miałam to szczęście chodzić z partnerem i dla niego ważne były zajęcie z przebiegu porodu (jak mi pomóc) oraz z kąpania, trzymania niemowlaka-lalki itp. Ja wychodziłam z założenia, że nie boję się dzieci i instynkt mi wiele podpowie. Dla mnie przydatne były informacje o połogu i karmieniu piersią czyli np. co jeść, jak przystawiać dziecko itd. Podsumowując uważam, że warto chodzić bo na pewno uzupełni się swoją wiedzę i warto robić notatki. Wydaje się, że wszystko zakodujesz ale tak na prawdę ta wiedza się ulatnia i warto móc do niej wrócić

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

                          Polecam szkołę rodzenia zwłaszcza dla rodziców którzy będą mieli pierwsze dziecko.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

                            Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                            Polecam szkołę rodzenia zwłaszcza dla rodziców którzy będą mieli pierwsze dziecko.
                            W zasadzie chyba tylko dla rodziców, którzy będą mieli pierwsze dziecko. Nie wiem po co rodzice mieli by chodzić do szkoły rodzenia. Potrafią już opiekować się dzieckiem, laktację i połóg też już mają za sobą. Poza tym mając już jedno dziecko wątpię, że chcieli by poświęcać swój cenny czas

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wasze sposoby na ból porodowy?

                              Cenna uwaga, jednak jeśli ma się drugie dziecko w dość dużym okresie czasu, to cenne rady sie przydadzą, mimo iż pewnych rzeczy sie nie zapomina, to jednak zawsze mozńa dowiedzieć się czegoś nowego, ja czytając na forum również dowiaduje się co raz nowych rozwiązań

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X