Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czkawka dziecka w czasie ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • janiaD
    replied
    to normalne u dzieci, zachłystają się wodami płodowymi i czkają, przez to że nie mają dostępu do tlenu to czkają bez odgłosu.Moja córcia też miała w brzuszku czkawkę, po urodzeniu jeszcze przez pół roku czkała i potem stopniwo zanikała czkawka, to dziecku nie przeszkadza i nie szkodzi.





    Daria 17.01.2007r.

    Leave a comment:

  •    
       

  • animalia1
    replied
    Napisane przez monicrx206 Pokaż wiadomość
    mam pytanko czy wasze maluszki miały czkawkę w czasie ciąży ? moje maleństwo ma prawie codziennie to takie rytmiczne pukanie z środka brzucha co 4-5 sek przez ok 10 min
    Też tak miałam i czasami podobało mi się to a czasami denerwowało

    Leave a comment:


  • pesteczka
    replied
    Moja mała jek pierwszym razem miała czkawkę to myślałam że to moje tętno czy coś w tym stylu... Dopiero koleżanka mnie uświadomiła.
    Mnie a dokładniej maleńkiej nic nie pomaga ale nie męczymy się za długo, kilka minut najdłużej i nam przechodzi

    Leave a comment:


  • iNsOoMNia
    replied
    Ja to za bardzo nie lubie jak Dzidzia czka w brzuszku.. juz wole te milusie kopniaczki lub sierpowe ..Czkawka mnie jakos drazni strasznie, ale wiadomo jak czka to znaczy, ze wszystko jest w porzadku w brzusiu

    Leave a comment:


  • MłodaM.17
    replied
    ja nie mogę spać jak dzidzia ma chyba czkawkę wtedy idę napić się mleka i mi pomaga .

    Leave a comment:


  • nator1
    replied
    podobno czkawka częściej występuje jak jesz coś słodkiego, bo wtedy dzidzia lapczywiej pije wody płodowe...ale jak zwykle brak dowodów naukowych
    A zeby uspokoic to herbatka koperkowa- tobie pomoze na brzuszek, a maluch tez powinien spokojniej "działać"...
    Ja osobiście uwielbiam kazde ruchy (choć męczą po nocach), a czkawki fajnie pokazać innym

    Leave a comment:


  • froch
    replied
    pamiętam jak znajoma się nagle zaczela smiac, mała w brzuchu się przestraszyła i dostała czkawki. jak przyłożyłam dłoń do brzucha to był raczej taki rytmiczne bicie,(np.serca na cisnieniomierzu )

    Leave a comment:

  •    
       

  • Goplana
    replied
    A dla mnie bylo to zupelnie inne odczucie niz kopniaczki

    Leave a comment:


  • ania_2288
    replied
    to ekstra ja lubię to uczucie ciekawe czy ma to związek z tym co jem...

    Leave a comment:


  • aneta88ad
    replied
    tak to tak jakby dzidzia kopala. ja to poczatkowo nie wiedzialam ze to czkawka tylko myslalam ze niunia tak kopie ale potem doszlam do wniosku ze to jest zbyt rytmiczne i kolezanka mi uswiadomila ze to moze byc czkawka(bo ja nawet nie wiedzialam ze takie cos moge odczuwac!). bywa to denerwujace zwlaszcza kiedy chce juz spac a mala czka i czka i caly brzuch mi skacze a nie znam zadnych sposobow na czkawke dla dzidzi ktora jeszcze w brzuszku

    Leave a comment:

  •    
       

  • ania_2288
    replied
    a słuchajcie jak to się odczuwa? bo ja też tak myśle że mój mały czka ale nie jestem pewna bo to takie uczucie tylko w jednym miejscu jakby np. rączką stukał a nie cały podskakiwał...

    Leave a comment:


  • mamcia
    replied
    tia, ostatnio mój bejbik czkal w nocy przez niemal godzine, po czym urzadzil sobie trening sprawnosciowy - mozna sie rozdraznic

    Leave a comment:


  • zokusia
    replied
    Mój synuś też od dobrych kilku tygodni ma codziennie czkawki- ze 2-3 razy dziennie
    Fajne uczucie choć czasem troche drażni, np. gdy akurat staram sie zasnąć

    Leave a comment:


  • mamcia
    replied
    tu informacja dla dosyc nerwowych mam: dziecko moze dostac czkawke takze gdy mamusia przezywa silne emocje, bardzo sie zlosci albo dopadnie ja spazmatyczny placz (w koncu nie odpowiadamy za wszystko co nas w tym czasie spotyka) - substancje wydzielane przez mózg matki w czasie stresu docieraja do wód plodowych i niestety moga powodowac bardzo dluga czkawke - nic dziwnego ze mówimy ze wciaz mamy po jakims wydarzeniu czkawke - uklad nerwowy maluszka niestety tez to odczuwa i tak ponoc reaguje i ta czkawka moze byc szybsza

    Leave a comment:


  • koniczynka
    replied
    moje maleństwo też ma czkawkę ale jakoś nie specjalnie zwracam na to uwagę
    pozdrawiam

    Leave a comment:

       
Working...
X