Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Młode mamy(i nie tylko) :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Młode mamy(i nie tylko)

    stresem nic nie zdzialasz uspokuj sie i duzo pij skoro ci kazali masz jeszcze 10tyg do konca wiec napewno bedzie dobrze a czym to malowodze moze byc spowodowane?? lekarz cos ci mowil??




    Changes in my life you will see in time
    changes in my life you always in my mind
    changes in my life you always by my side....

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Młode mamy(i nie tylko)

      Nie mówiła mi nic .
      Ale znalazłam takie coś w necie :
      Małowodzie

      Najczęściej występuje w ostatnim trymestrze ciąży. Średnio co czwarty przypadek małowodzia jest spowodowany odpływaniem wód płodowych. Dlatego po stwierdzeniu małej ilości płynu owodniowego pierwszą rzeczą, którą musi zrobić lekarz, to wykluczyć jego odpływanie. Inne częste przyczyny to wady dróg moczowych dziecka, nadciśnienie tętnicze u mamy i przenoszenie ciąży.
      Ustalenie, dlaczego wód jest za mało, bywa trudne, gdyż obraz USG w przypadku małowodzia jest niewyraźny. Dlatego czasem stosuje się tzw. amnioinfuzję, czyli uzupełnienie wód przez powłoki brzuszne (w znieczuleniu miejscowym). To ważny zabieg. Lekarz może po nim lepiej ocenić stan dziecka, a zarazem malcowi od razu przybywa potrzebnego płynu.
      Dowiedziono, że nawet wtedy, gdy małowodzie nie jest spowodowane poważnymi powikłaniami, samo w sobie może prowadzić np. do niedorozwoju płuc u dziecka. Uzupełnienie płynu znacznie zmniejsza to ryzyko.
      Możliwe, że po rozpoznaniu małowodzia lekarz zaleci, by twoją ciążę prowadziła specjalistyczna placówka. To dobre rozwiązanie. Dzieci z ciąż, w których wystąpiło małowodzie, często rodzą się znacznie mniejsze od rówieśników i wymagają staranniejszego nadzoru neonatologicznego. Zatem szpital, w którym dzidziuś ma przyjść na świat, powinien dysponować doświadczonym personelem i dobrym sprzętem nie tylko z zakresu położnictwa, ale i opieki nad niemowlęciem.

      Skomentuj


        Odp: Młode mamy(i nie tylko)

        Ewisienka pewnie, że Weronika to piękne imię za nim zaszłam w ciąże to wiedziałam, że jak będe miała córeczkę to tak będzie miała na imię

        A co do rehabilitacji to najpierw pediatra ale najlepiej lekarz rehabilitacji powinien ją obejrzeć. A czy Mała miała problemy z bioderkami jak się urodziła ?? spójrz na nią od tyłu i zobacz czy pośladki ma jednakowej wielkości, jeśli potrafi już okazywać emocje to zapytaj czy ją nóżka boli... a od jak dawna Weronika utyka ?? może to przez to uderzenie, nie ma co się martwić na zapas...

        Karola163 co do małowodzia to naprawdę na spokojnie bo stres nie jest akurat w tym momencie dobrym sojusznikiem. Jeśli masz pić dużo płynów to tak rób, a jeśli z dzidzią jest wszystko dobrze to nie ma czym się denerwować. W tym artykule co kleiłaś było napisane że może to być spowodowane odpływaniem wód płodowych, albo nadciśnieniem itp... a masz któreś z tych objawów ?? nie martw się, na pewno wszystko będzie dobrze...
        Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







        Skomentuj


          Odp: Młode mamy(i nie tylko)

          a co tu takie pustki ??

          Dziewczynki znowu pouciekały ??
          Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







          Skomentuj


            Odp: Młode mamy(i nie tylko)

            no pustki pustki moze po weekendzie sie cos zmieni
            a mnie male przeziebionko dopadlo najchetniej to bym caly dzien przespala




            Changes in my life you will see in time
            changes in my life you always in my mind
            changes in my life you always by my side....

            Skomentuj


              Odp: Młode mamy(i nie tylko)

              Witajcie

              Słoneczko zdrowiej

              A u nas pełno śniegu napadało , trzeba się zebrać i iść na sanki
              Amelia 12.03.08

              Skomentuj


                Odp: Młode mamy(i nie tylko)

                ColorWomen nio rzeczywiście napadało my już po spacerku. Szkoda tylko, że śnieg nie chce się lepiej to byśmy bałwana ulepili

                Słoneczko, dużo zdrówka :-* kuruj się kochana...
                Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Młode mamy(i nie tylko)

                  kurcze ja to jestem strasznie cieplolubna i jak mam wyjsc na spacer to jestem chora brrr no ale z mala trzeba ja juz chce lato bo juz mam wielkie plany na spedzanie czasu na swiezym powietrzu




                  Changes in my life you will see in time
                  changes in my life you always in my mind
                  changes in my life you always by my side....

                  Skomentuj


                    Odp: Młode mamy(i nie tylko)

                    Dokładnie moja Niunia akurat na lato będzie już po roczku, także lipiec - sierpień będzie około 15- 16 miesiąca także plaża u nas obowiązkowa Marzą mi się jeszcze góry ale to pewnie dopiero w przyszłym roku albo za 2 latka, jak Mała podrośnie bardziej...

                    A jakie to Słoneczko ma plany na lato z Oliwką ??
                    Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







                    Skomentuj


                      Odp: Młode mamy(i nie tylko)

                      Słoneczko ja także lubię ciepło ale spacer jest potrzebny człowiekowi.Także trza się ciepło ubrać i śmigać.
                      Jamirka ja plaże mam 15 minut jazdy autem od domu , ale powiem Ci że mi się okropnie znudziła i teraz co roku jeżdzę na działkę rodziców.Żadnego tłoku , robisz co chcesz a i basen dla Amesi też jest.
                      Szczerze mówiąc widok Gdyńskiej zatłoczonej plaży mnie odstrasza
                      Amelia 12.03.08

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Młode mamy(i nie tylko)

                        ColorWomen my jeździmy do Sobieszewa albo jeszcze dalej bo tam nigdy ludzi nie ma a u nas spacerki są obowiązkowe czy to zimno czy deszcz to my zawsze śmigamy

                        Słoneczko, jak się czujesz ??
                        Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







                        Skomentuj


                          Odp: Młode mamy(i nie tylko)

                          Napisane przez Jamirka Pokaż wiadomość
                          ja ich nie znosze... fuuj :P
                          Dostałam jakąś dietę od koleżanki, podobno jej mama schudła na niej 17kg w 4 mc także spróbuje.. a nóż sie uda
                          Jamirka przeslij mi na PRV. te diete plissss

                          Skomentuj


                            Odp: Młode mamy(i nie tylko)

                            colorka jesli czlowiek mieszka nad morzem to wiadomo moze sie znudzic ja zimy nienawidze ale dla dziecka sie przelamuje ale jak pada to nigdzie nie ide
                            jamirka czuje sie lepiej




                            Changes in my life you will see in time
                            changes in my life you always in my mind
                            changes in my life you always by my side....

                            Skomentuj


                              Odp: Młode mamy(i nie tylko)

                              Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
                              Jamirka przeslij mi na PRV. te diete plissss
                              Sikorka, podaj mi maila na prv bo ja mam to w pdf nie wiem czy przez mc to mozna wysłac
                              Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







                              Skomentuj


                                Odp: Młode mamy(i nie tylko)

                                Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
                                Jamirka przeslij mi na PRV. te diete plissss
                                Sikorka, podaj mi swojego maila na prv bo ja mam to w pdf i nie wiem czy przez mc to mozna wyslac ....
                                Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X