Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wasze dolegliwości ciążowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

    A czy któraś z Was miała w ciąży problemy z żyłami?
    Mam na myśli te poważniejsze, np. zapalenie żył głębokich kończyn dolnych.
    Czy można temu jakoś zapobiec? Nie da się ukryć, że zakrzepica może mieć bardzo poważne konsekwencje, dlatego chciałabym wiedzieć, co można zrobić, żeby się przed nią zabezpieczyć.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

      Napisane przez karolka31 Pokaż wiadomość
      A czy któraś z Was miała w ciąży problemy z żyłami?
      Mam na myśli te poważniejsze, np. zapalenie żył głębokich kończyn dolnych.
      Czy można temu jakoś zapobiec? Nie da się ukryć, że zakrzepica może mieć bardzo poważne konsekwencje, dlatego chciałabym wiedzieć, co można zrobić, żeby się przed nią zabezpieczyć.
      Takich z samymi żyłami nie, ale pojawiły mi się male żylaki. Zapobiec? Owszem można, nie łykać tabletek antykoncepcyjnych, nie palić papierosów, często zmieniać pozycje, dużo się ruszać. Zakrzepica to poważna sprawa, warto być pod stałą kontrolą lekarza.

      Skomentuj


        #78
        Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

        Wymioty to była najgorsza tortura. Do dziś nie mogę patrzeć na poziomki No i do tego ogromna, niepohamowana senność. Zasypiałam wszędzie i w każdej pozycji. Bałam się, że pewnego razu zasnę za kierownicą. Masakra.

        Skomentuj


          #79
          Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

          Jedynie ospałość i ogromny apetyt. A oprócz tego po 20 tygodniu kolka nerkowa i straszne bóle pleców. W miedzyczasie bóle brzucha,jakieś skurcze. Mimo objawów typu wymioty to źle przechodziłam tę ciążę,bo przysporzyła mi duzo stresu.

          Skomentuj


            #80
            Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

            Jeśli chodzi o hemoroidy w ciąży, to wiadomo, że warto dbać o właściwą dietę, by zapobiec ich rozwojowi. Jeśli jednak sie już pojawią, gorąco polecam ten specyfik - http://pl.procto-vitale.com/. Jest w 100 procentach naturalny, także bezpieczny i nie obciążający niepotrzebnie wątrony. Pomaga minimalizować dolegliwości związane z hemoroidami. U mnie się sprawdził .

            Skomentuj


              #81
              Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

              Ja byłam okropnie senna, pierwszy trymestr to spałam i spałam, nawet po 10 h. Miewałam też wyczulony zapach, więc i o mdłości było łatwiej, ale nie wymiotowałam ani razu. Często robiło mi się też słabo. A pod koniec ciąży męczyła mnie zgaga. I to chyba tyle z moich dolegliwości.

              Skomentuj


                #82
                Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                W pierwszej ciąży podobnie jak emros, cały czas byłam senna, mogłam spać i spać... W drugiej ciąży już nie mogłam sobie za bardzo pozwolić na sen, bo miałam w domu bardzo aktywnego szkraba Po 12.tygodniu zaczęła mnie męczyć rwa kulszowa. Tak było w każdej ciąży... Poza tym nie miałam żadnych objawów


                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                  poza dwoma dniami z mdlosciami zaraz po tym jak dowiedzialam sie ze jestem w ciazy to nie mialam nic. A i pod koniec serducho szalalo jak opentane... Lekarz mowil zeby sie nie martwic tylko wiecej odpoczywac sobie.

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                    żona miała koszmarne zaparcia, miewała je już przed ciążą ale w ciąży to był po prostu dramat, nie dałaby rady bez dicopegu, za to maluch oszczędził jej zgagi i mdłości, tego nie miała wcale

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                      Początek ciąży to straszna senność. Drugi trymestr bez żadnych problemów. W trzecim pojawiła się zgaga, puchły mi ręce i nogi no i skończyło się na drętwieniu nogi. Ale i tak uważam, że miałam lajtowy zestaw ciążowych dolegliwości

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                        Pierwszy trymestr był najgorszy, serio, myślałam, że oszaleję...Ciągłe zmiany nastroju, płacz na zmianę ze śmiechem- nie wiem jak mój partner ze mną wytrzymał. Do tego nieustające nudności. Chodziłam do pracy do piątego miesiąca i uwierzcie, nie było to łatwe. Teraz staramy się o drugie dziecko i chciałabym uniknąć tych objawów. Czytałam o kropelkach Imbifem http://www.imbifem.pl/ , któraś z Was je może zażywała? Czy szybko działają?

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                          Mdłości przy rwie kulszowej to faktycznie nic, bo widziałam, jak koleżanka się zwijała z bólu. Najgorsze są wymioty, strach nawet z domu wyjść.
                          Czytałam nawet ostatnio o takim efekcie placebo, kobieta nie wie, że jest w ciąży i nic jej nie jest. Potem się dowiaduje i nagle mnóstwo dolegliwości.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                            Najgorsze są wymioty, strach nawet z domu wyjść.
                            To prawda, dlatego cieszę się, że ich nie miałam. Znajoma przez prawie połowę ciąży miala wymioty. W efekcie bardzo wcześnie zdecydowała się na zwolnienie lekarskie, bo nie była w stanie pracować - nic nie mogła jeść i bardzo długo zamiast przybierać na wadze, to chudła.

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                              Ja miałam standardowe dolegliwości, które przeważnie przechodzi każda kobieta w ciąży, począwszy od pierwszego trymestru czyli wymioty i zalecano mi wówczas imbir i dużo świeżego powietrza, niestety nic nie pomogło. Później drugi trochę oddechu, za to już dziecko w brzuszku coraz bardziej ruchliwe, więc ja z kolei szybciej traciłam energię a później trzeci trymestr i się zaczęła zgaga na którą polecam siemię lniane a właściwie ta galaretka, która tworzy się po zaparzeniu, bardzo łagodziła dolegliwość.

                              Wszystkim przyszłym mamą życzę powodzenia i szczęśliwego rozwiązania
                              Poduszki do karmienia: klik

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                                Ja w ciąży zaczęłam być strasznie wrażliwa na suche powietrze. Czasem aż spać się nie da w nocy bo drapie w gardle i kaszel suchy męczy. Zawsze muszę mieć butelkę z wodą pod ręką albo Dicotuss z miodem żeby nawilżyć śluzówkę. Kiedyś tak nie miałam, muszę chyba nawilżacz jakiś kupić..

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X