Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

łóżeczko drewniane czy kojec?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    łóżeczko drewniane czy kojec?

    co wybrałyście dla swojego dziecka i czym kierowałyście się podczas zakupu?
  •    
       

    #2
    Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

    My drewniane, ale od znajomych pożyczyliśmy kojec w wieku około 9 miesięcy jak chce wstawac dziecko to jest super. Ale tak to mało przydatne

    Skomentuj


      #3
      Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

      u nas łóżeczko spisywało się do 10 mca, później malutkiej wygodniej było w kojcu.Zastanawiam się, czy kojec wygodny jest również dla noworodka

      Skomentuj


        #4
        Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

        Ja dla synka miałam łóżeczko drewniane, wygodne i bezpieczne. Kojec mało praktyczny jest według mnie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

          Drewniane, głównie kierowałam się opiniami innych co lepsza i zadecydowała, że łóżeczko drewniane będzie lepsze
          Oakley warszawa - salon rowerowy

          Skomentuj


            #6
            Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

            Drewniane- w naszym spało juz 5 dziecko i sprawne ,działa.Siennik tez miałam z dziada pradziada,bo najstarszy "lokator łóżeczkowy ma juz swoje dziecko"
            Kojec miałam ale był nam potrzebny dla Grzesia ,pracował ze mną od malutkiego-więc do momętu chodzenia sprawdzał się doskonale.
            Attached Files


            Skomentuj


              #7
              Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

              jednak po raz kolejny postawiłam na drewniane)) dzięki dziewczyny za opinie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

                Mój syn od urodzenia do 2,5 roku spał w łóżeczku turystycznym. To chyba nazywacie kojcem. Byłam z niego bardzo zadowolona. Jeździło z nami wszedzie to łóżeczko, a syn miał poczucie bezpieczenstwa, bo je lubił i miał cos z domu w innym domu. Nigdy nie mielismy problemu ze spaniem synka, ani w domu ani na wyjezdzie. Dla mnie takie łóżeczko jest bezpieczne, nigdy sie nie obił bo to materiał. Teraz od grudnia ma nowe łóżeczko i na szczescie od samego poczatku nie ma problemow ze spaniem. Nie zamianiłabym tego łóżeczka na zadne inne. Ja sie bałam szczebelków, miałam fobie ze tam reke lub noge wsadzi, ze złamie. Jednak kazdy ma to co chce i lubi. Mam duzo kolezanek ktore maja łóżeczka drewniane ale mam tez duzo takich co maja łóżeczka turystyczne tak jak ja. Pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

                  każde łóżeczko : drewniane czy turystyczne/kojec, ma swoje wady i zalety.
                  Moje spostrzeżenia po trójce dzieci :
                  Drewniane:
                  Zalety: łatwe w utrzymaniu czystości, u nas trzy poziomy regulacji wysokości, stabilne, solidne i wielopokoleniowe pomaga w nauce wstawania bo dziecko łatwiej nauczy się łapiąc za szczebelki i kiedy łapie się rzeczy stabilnej, która sie nie ruszy jak to ma miejsce w uchwytach w kojcu.
                  Wady: jeśli dziecko obije się o szczebelki będzie za pewne boleć , możliwość wsadzenia przez dziecko rączki czy nóżki między szczebelki (cóż moje robiły to ciągle - żadnych złamań ani nic z tych rzeczy mimo to nie było), mało mobilne.

                  Turystyczne:
                  Zalety: multifunkcyjne - może być kołyską, ma kólka co ułatwia jego przemieszczanie, ma przewijak i dodatkowe półeczki na akcesoria czy pieluchy, moskitierę, można je składać i wozić w gości, może być łóżeczkiem do spania ale też kojcem do zabawy, jest miękkie i dziecku nie grożą stłuczenia - eliminuje się także przez to potrzebę zakupu ochraniacza do łóżeczka.
                  Wady: łatwo gromadzi się na nim kurz, a pewne zabrudzenia schodzą gorzej niż na drewnie - po prostu o higienę tego łóżeczka trzeba dbać bardziej starannie niż w drewnianym, Zazwyczaj ma dwa poziomy z czego ten wyższy dla noworodków ma ograniczenia wagowe i to dość małe - na tyle, że większość dzieci może w nim spać do mniej niż 5 m-cy. zatem poniej trzeba gimnastykowac swój kręgosłup przy odkładaniu i wyjmowaniu dziecka, jak każdy materiał czasem lubi się pruć, dziecko ma utrudnioną naukę wstawania gdyż nie jest tak stabilne, nie ma szczebli które służą do chwytania - tak są specjalne uchwyty do zawieszenia, ale niestety to nie to samo - dla dziecka uczącego się to utrudnienie,

                  Ja mam i drewniane i turystyczne i chyba z żadnego nie mogłabym zrezygnować choć przy pierwszej córce używaliśmy tych łóżeczek równocześnie (drewniane na noce w jej pokoiku a turystyczne w salonie jako kojec i miejsce na popołudniową drzemkę no i oczywiście na wyjazdy).
                  Teraz przy bliźniakach używamy tylko drewnianych z racji też braku miejsca ale turytyczne jest na wyjazdy.

                  Ja jednak uważam, że drewniane ma "duszę", do tego piękna posciel, baldachim (lub nie w zależności od przekonań) i całość wygląda wprost przeuroczo
                  Last edited by GEMELLI_3; 01-03-2013, 22:43.







                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

                    Ja jednak uważam, że drewniane ma "duszę", do tego piękna posciel, baldachim (lub nie w zależności od przekonań) i całość wygląda wprost przeuroczo [/QUOTE]

                    Tak jak pisłam, każdy ma to co lubi. Ja chciałam turystyczne i nie moge powiedziec ze nie miało duszy..... wrecz przeciwnie.Kładąc syna do łóżeczka miałam poczucie bezpieczenstwa. Koleżanki syn w łózeczku drewnianym złamał sobie rękę. Włożył w szczebelki i sie szarpał bo sie wystraszył. To był moment niestety.
                    Tak jak pisałaś każda rzecz ma swoje plusy i minusy.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

                      Napisane przez kjempka Pokaż wiadomość
                      Ja jednak uważam, że drewniane ma "duszę", do tego piękna posciel, baldachim (lub nie w zależności od przekonań) i całość wygląda wprost przeuroczo
                      Tak jak pisłam, każdy ma to co lubi. Ja chciałam turystyczne i nie moge powiedziec ze nie miało duszy..... wrecz przeciwnie.Kładąc syna do łóżeczka miałam poczucie bezpieczenstwa. Koleżanki syn w łózeczku drewnianym złamał sobie rękę. Włożył w szczebelki i sie szarpał bo sie wystraszył. To był moment niestety.
                      Tak jak pisałaś każda rzecz ma swoje plusy i minusy.
                      [/quote]


                      no tak bywa, ja wychowałam trójke dzieci na drewnianym mieliśmy ochraniacze w łóżeczku ale też bywało baardzo często, że noga gdzieś wchodziła między te szczeble, ale to już dzieciaki były większe oczywiście, ja im poprawiałam, albo same jakoś instynktownie to robiły. Nie mniej jednak, dzieci są rózne i taka sytuacja może mieć miejsce - dlatego wszystko wymaga przemyślenia. Jak pisałam ja mam obydwa rodzaje łóżeczek i kazde z nich lubię, rozstać się nie mogę póki co
                      Last edited by GEMELLI_3; 02-03-2013, 13:45.







                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

                        My mamy drewniane - ale tylko do spania. Jest niania i zaraz po przebudzeniu jestem już przy nim. Boję się własnie tych szczebelków... Mamy też turystyczne łóżeczko, gdy nocujemy poza domem. A tak, na stałe rozłożone jest w pokoju-bawialni i bawi się w nim, gdy muszę np. odebrać telefon, czy iść do toalety




                        http://moj-dzikus.blogspot.com/

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

                          u nas w dzien dzieci spaly w kojcu natomiast w nocy w lozeczku drewnianym

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

                            w naszym kojcu jest składownia zabawek hehe




                            http://moj-dzikus.blogspot.com/

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: łóżeczko drewniane czy kojec?

                              ja preferuję kojec mimo wszystko dla starszego miałam łóżeczko drewniane ciągle się budził gdy uderzył o szczebelki przez sen wytykał nóżki ech...
                              dla małego mieliśmy kojec i byłam bardzo zadowolona
                              i też miało "duszę"zaczepiliśmy karuzelkę był w komplecie przewijak żal mi było gdy dostał już "dorosłe"łóżeczko







                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X