Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyprawka.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Goplana ten co ty masz bardzo mi sie podoba i tez bym taki chciala. Dzidzia musi miec odpowiedni wiek do niego czy moze juz od pierwszych dni zycia z niego korzystac?
    Niestety w swoim otoczeniu nie mam zadnych znajomych z dzieckiem, ale to chyba ze wzgledu na moj wiek. Znajomi baluja kiedy ja z brzuchem chodze.
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

    Skomentuj

    •    
         

      W sumie mozna od urodzenia tylko wiadomo nie na caly dzien. Ten moj ( jak i chyab wiekszosc tych lepszych ) ma regulowane oparcie prawie na lezaco wiec nie obciaza kregoslupka maluszka. Ale z racji tego ze takie male bobo wiecej spi niz nie to akurat dlugosc przebywania w lezaczku i tak bedzie niewielka.

      Ja choc jestem strsza niz Ty tez nie mialam nikogo z dzieckiem w poblizu
      Mate kupilam uzywana a lezaczek synek dostal

      Jakbym miala wybierac tez wybralabym lezaczek - ulatwia zycie i spelnia po trochu funkcje maty Dziala tez podobno czasem na kolki, wibracje dzialaja kojaco na meczace sie malenstwo.
      Last edited by Goplana; 02-01-2009, 16:39.

      Skomentuj


        Goplana nie mam na mysli calego dnia oczywiscie tylko jakas chwilke gdy nie spi, a ja chce miec dziecko przy sobie, z czasem napewno wydluzy sie czas spedzany w lezaczku. Moja siostre poprosze, ktora ma byc chrzestna by jako pierwszy prezent lezaczek kupila, a co do maty to sie zastanowie, moze na poczatek jakas nie droga, albo uzywana sobie zafunduje, albo w prezencie poprosze i zobaczymy jak sie sprawdza. Dziekuje za pomoc.
        A karuzele czy jak to sie tam nazywa co nad lozeczkiem sie wiesza kupic? Mi osobiscie sie strasznie podoba, dodaje uroku lozeczku, tylko czy dziecko ma z tego jakis pozytek?
        Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

        Skomentuj


          Coz ja mialam ale taka zwykla bez projektora itp. Ale bardziej sluzyla jako ozdoba. Maly zaczal szybko za nia ciagnac wiec zostala zdjeta i zostaly misie jako zabawki - gzrechotki Co do tych z projektorem to dla mnie troszke szkoda kasy choc sa sliczne ale do drobnych mozna dojsc kupujac nowe baterie i jak ktos tu pisal dosc glosno chodzi.No i projektor pelni swoja funkcje dopiero gdy wzrok maluszka sie wyostrzy a na to trzeba czasu bo przeciez pozcatkowo maluszek widzi tylko zamazany obraz, jakies zarysy. Moj synek usypial przy pozytywce - zyrafce ( na fotce ) ktorej sluchal jeszcze w brzuszku . Podobno dzieci pamietaja dzwieki z zycia plodowego i czuja sie przy nich bezpiecznie.
          spojrz tutaj:
          http://www.allegro.pl/item516521332_...ol_babies.html
          http://www.allegro.pl/item516543498_...uper_cena.html

          Fajne za niewielkie pieniazki.
          Last edited by Goplana; 02-01-2009, 17:20.

          Skomentuj


            Boże Goplana jaka slodka dzidzia, pozazdroscic tylko. Skoro to takie male pieniadze to mozna kupic czy tez bedzie przydatna czy tez nie.
            Odliczajac wozek, fotelik, lozeczko itd. to co jest jeszcze tak calkowicie niezbedne? Zaczyna mnie to wszystko powoli przerastac, myslalam, ze wiem dosc duzo, a nie wiem nic.
            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

            Skomentuj


              dziekuje kobietki miejmy nadzieje ze nie zapomne o niczym
              1.03.2009 9:55 FILIPEK

              Skomentuj


                Hmmm ... ciezko powiedziec.
                Ja uznalam za niezbedne
                * termometr ( po ostatnich niespodziankach nie jestem fanka elektronicznych )
                * jakis preparat na kolki ( ponoc Sab Simplex najlepszy ale nie do zdobycia w aptece - sprowadza sie go z niemiec, mozna kupic na Allegro )
                * mleko modyfikowane ( choc nastawiona bylam na karmienie naturalne pewnej nocy piersi odmowily posluszenstwa i nie bylo czasu biegac po mleko )
                * aspirator do noska
                * wkladki laktacyjne

                Wogole uznalam ze wszelkie leki i tym podobne musze miec bo nie bede latac po aptekach po nocy a maluszek w tym czasie bedzie cierpial. Pzrezorny zawsze ubezpieczony.

                Dla mnie zbedne rzeczy to m.in
                * przewijak ( synek baaadzo szybko sie na nim nie miescil i wygodniej bylo przewijac na wersalce )
                * termometr do wody - lepszy lokiec a potem potem jzu na wyczucie
                * niania elektryczna

                Poki co nic nie przychodzi mi do glowy. Moze napisz co masz w planie kupic a my to zweryfikujemy i sama zdecydujesz czy zmieniasz zdanie

                Skomentuj

                •    
                     

                  Goplana nawet nie wiem czym jest niania elektryczna :P

                  Co mam zamiar kupic hmmm...
                  napewno wozek i lozeczko bo wiadomo to musi miec kazdy
                  lezaczek jak mi siostra w prezencie nie da
                  chcialam przewijak wraz z wanienka na stojaku http://www.allegro.pl/item514589617_...k.html#gallery cos takiego tyle, ze z szufladami
                  a tak to jakies kocyki, posciel, sliniaczki, becik, reczniki, pampersy, a z kosmetykow to oliwke i jakieś mydełko, ale nawet co do tego to nie wiem w jakich ilosciach.
                  Jestem jakas taka nieobeznana w sprawach zakupow, ze aż się zastanawiam czy wogole na matke sie nadaje. Rodzina się mnie pyta co mi kupić, co potrzebuje, a ja nawet nie umiem odpowiedzeć na to pytanie.
                  Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                  Skomentuj


                    dabelecke a na kiedy ty masz termin porodu?
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj


                      myslę że sliniaczki ci na razie nie będą tak od razu potrzebne
                      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        te komody z przewijakiem są ładne
                        ale możesz kupic taki na łóżeczko a kosmetyki pieluchy itp, trzymać na jakiejś domowej komodzie czy na półce w meblach
                        i tak jak pisała goplana z przewijaka krótko sie korzysta potem to na łóżku będziesz przewijac
                        no chyba że masz miejsca dużo żeby to trzymac to ok
                        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                        Skomentuj


                          Wlasnie chodzi o to ze miejsca nie mam wogole nawet nie mam pojecia gdzie komode wcisne. Termin mam dopiero na czerwiec jednak juz powoli chcialam wszystko kompletowac, wole tak niz nagle wydac ogromna sume, bo 10 tysiecy nie zarabiam tylko rente socjalna dostaje. Po za tym chcialam wstepny kosztorys rzeczy najpotrzebniejszych zrobic
                          Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                          Skomentuj


                            e to masz czas wiec spokojnie po trochę wszystko sobie kupisz
                            więc możesz zrobić tak jak ci pisałam z tym przewijakiem
                            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                            Skomentuj


                              ja kompletowałam wyprawke od 2 miesiąca ciązy (nie wierzę w te zabobony by nic nie kupować)
                              tylko wózek kupiłam po porodzie
                              polowałam po wyprzedażach na ubranka i sporo nazbierałam
                              za małe pieniądze
                              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                              Skomentuj


                                Jak mam byc szczera to odradzam te wanienke z pzrewijakiem, niby oszczednosc miejsca ale wanienka na dlugo nie starczy a kosztuje duzo. Nie lepiej kupic zwykla ?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X