Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyprawka.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Wyprawka do szpitala dla mamci i dzidzi

    Napisane przez ja29 Pokaż wiadomość
    One są i cienkie i szersze i dłuższe w związku tym komfort dają naprawdę duży no a dodatkowo siateczkowe majtki to byłby dobry, praktyczny pomysł.
    Potwierdzam , są one bardzo wygodne i nic nie przecieka

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Wyprawka do szpitala dla mamci i dzidzi

      Napisane przez Dorota225 Pokaż wiadomość
      A majtki jakie? jednorazowe czy wielorazowe?
      Wielorazowe ekonomiczniejsze, chodzisz w nich w szpitalu i parę dni po porodzie w domu. A schną szybko.

      Skomentuj


        Odp: Wyprawka do szpitala dla mamci i dzidzi

        widziałam, że canpol ma pakowane po 2 sztuki, wystarczy mi to ?

        Skomentuj


          Odp: Wyprawka do szpitala dla mamci i dzidzi

          Ja miałam 2 opakowania, czyli 4 sztuki majtek. Ale myślę, że z jednym opakowaniem też bym dała radę. Jedne nosisz drugie mogły by schnąć po praniu. Mimo, że sprawiają wrażenie zrobionych z naturalnych materiałów to schną bardzo szybciutko.

          Skomentuj


            Odp: Wyprawka do szpitala dla mamci i dzidzi

            Też wydaje mi się, że z jednym opakowaniem dasz radę. Musiałabyś się jednak koncentrować na tym, aby od razu po zdjęciu pierwszych prać je. Jeśli jesteś roztrzepana, a czasem po prostu mając małe dziecko traci się głowę, dwa opakowania to już będzie spokojny zapas.

            Skomentuj


              Odp: Zakupy dla Maleństwa

              Jeżeli chcecie kupić ubranka dla malucha polecam
              http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=34102523

              Kombinezoniki są 20zł tańsze niż u innych sprzedawców zadowolone klientki Ubranka pierwszej jakości Ceny podobno niskie zapraszam
              Na dniach pojawią się pajacyki z świątecznym akcentem

              Skomentuj


                Odp: Wyprawka.

                Wyprawka uzależniona też jest od szpitala, w którym rodzimy i oczywiście od pory roku. Ja zabrałam swoje pampersy, krem do pupy i inne preparaty pielęgnacyjne. Na miejscu okazało się, że szpital ma swoje pieluszki, Bepanthen i Octenisept do psikania pępka. Dysponował też ciuszkami, ale mimo wszystko lepiej mieć swoje. Z rożka nigdy nie korzystałam. Kupiłam i nie przydał mi się ani razu. Szpitalna położna uczulała, aby raczej wybierać te miękkie, bo mieli na oddziale przypadki, gdy z tego sztywnego mamom wysuwały się dzieci. Niestety mniej się czuje takie maleństwo.
                Na szpitalnych oddziałam zazwyczaj jest bardzo ciepło zatem w moim odczuciu nie ma sensu zabierać grubych ubranek czy czapeczek. Bawełniany pajacyk sprawdzi się idealnie. Nie korzystałam też z „rękawiczek”. Na maksa przydał się aparat, telefon, drobne na kawę i herbatę z automatu. Podkłady i wielgachne podpaski też były szpitalne. W zasadzie większość rzeczy, które ze sobą zabrałam oddałam mężowi. Mamy karmiące butelką też nie muszą nic zabierać. W szpitalu jest wszystko i na naszym oddziale nie pozwalano używać swoich mlek, smoczków czy butelek. Widziałam, że niektóre mamy miały laktatory. Sama zainwestowałam w elektryczny Aventu (http://www.philips.pl/c/avent-laktatory/35406/cat/), ale położne starały się doradzić, pokazywać jak dostawiać do piersi i naprawdę pomagały jak mogły. Ponieważ okazało się, że z powodów zdrowotnych mój synek był karmiony mlekiem modyfikowanym laktatora użyłam raz czy dwa i teraz chętnie go odsprzedam.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Wyprawka do szpitala dla mamci i dzidzi

                  A to prawda. Lepiej mieć zapasik, ale w ostateczności jedno opakowanie lepsze niż nic Ja dodam, że nie krwawiłam jakoś okrutnie (przynajmniej tak mi się wydaje), więc u mnie ryzyko ubrudzenia się było niewielki. Zwłaszcza, że te Canpolowe podkłady dobrze wchłaniały co potrzeba.

                  Skomentuj


                    Odp: Wyprawka.

                    Moim zdaniem dobrą rzeczą jest też śpiworek np taki jak ten http://bebelini.pl/spiworek-zimowy-s...pink-p-64.html fantastycznie sie sprawdza. dziecko gdy jest ciut większą strasznie wierci sie w nocy i odkrywa a tak przynajmniej mamy pewność że nie zmarznie. ja korzystałam z pomocy śpiworka przy mojej córeczce.

                    Skomentuj


                      Odp: Wyprawka do szpitala dla mamci i dzidzi

                      Dorota225
                      To już wiesz i jakie majtki i jakie podkłady. Nic tylko prasować ubranka i czekać do porodu.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        W moim szpitalu dostawałyśmy podkłady od położnych.
                        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-05-2014, 17:40.

                        Skomentuj


                          Odp: Wyprawka.

                          Generalnie rzecz biorąc podczas kompletowania wyprawki dla naszego dziecka,warto pomyśleć także o dobrej pościeli,a ta znajdziecie u nas na www.Trilli.pl w razie pytań chętnie pomożemy podczas wyboru.

                          Skomentuj


                            wyprawka- co brakuje?

                            Bardzo proszę o pomoc w doradzeniu mi, co jeszcze powinnam dokupić z ciuszków na pierwszą wyprawkę. Dzieciątko urodzę na koniec maja, czyli praktycznie będzie dosć ciepło (bynajmniej taką mam nadzieje).

                            Obecnie zakupiłam kilka ubranek w rozm.56:
                            7 szt. body z krótkim rękawem
                            9 szt. body z długim rękawem
                            3 szt. pajacyków
                            2 szt. spodenek
                            1 szt. bluza rozpinana

                            natomiast z rozmiaru 62 posiadam:
                            10 szt. body z krótkim rękawem
                            3 szt. body z długim rękawem
                            3 szt, body na ramiączkach
                            8 szt. pajacy
                            2 szt. kaftaniki
                            1 szt. półśpiochy
                            1 szt. swterek rozpinany
                            1 szt. bluza rozpinana

                            posiadam też 4 szt. czapeczek (taki bawełniane nie za grube)

                            co jeszcze dokupić?

                            Skomentuj


                              Odp: wyprawka- co brakuje?

                              Wydaje się ze masz większość rzeczy na początek,reszta jak zwykle wyjdzie w praniu
                              Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 24-05-2014, 07:31.

                              Skomentuj


                                Odp: Wyprawka.

                                Ja kupowałam cała wyprawkę akurat w tym sklepie Kerstin Pościel niemowlęca i bardzo sobie chwale. Wykonanie bardzo dobre, materiał super i cena bardzo przystępna

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X