Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyprawka.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Napisane przez Wiktoria114 Pokaż wiadomość
    dlamnie to czarna magia jak oni poznają płeć bo ja to na tym usg nic nie widze, a co macie na myśli pisząc ze byłyście na usg szczegółowym jakie to jest ja miałam na początku cxiąży robione dopochwowe
    Z tym usg szczegółowym to jest dokładnie tak jak pisze ola1981, jednak nie każdy lekarz może je wykonać, bo do niego potrzebne jest bardzo dobre usg. Też miałam robione przez brzuszek, ale żeby ustalić płeć, zmieniliśmy na dopochwowe, a potem znowu na brzuszek I przy dopochwowym dzidziuś chyba nie zdążył uciec, bo wyświetlił się dokładnie obraz między nóżkami

    Badanie prenatalne (usg) robi się pomiędzy 11-14 tygodniem ciąży i pozwala wykryć m.in. zespół Downa.Ocenia się również przezierność karku (jeśli przekracza normę, świadczy to o zwiększonym ryzyku wystąpienia zespołu Downa i zespołu Turnera wad wrodzonych - przede wszystkim serca oraz różnych innych nieprawidłowości genetycznych), kości nosowe (brak świadczy o zespole Downa), czynność serca.

    Potem miałam robione w 21 t.c. - czy komory w serduszku są symetryczne, znowu kość nosowa, podniebienie (czy nie ma rozszczepu), dł. kości udowej i ogólne pomiary, więcej nie pamiętam.

    Usg mam co wizytę robione (wizyty prywatne oczywiście) i co wizytę lekarz mierzy obwód główki, brzuszka, dł. kości udowej, całą budowę, sprawdza wagę masy ciała.

    Skomentuj

    •    
         

      ide dzisiaj na wizyte to musze go dopytać o tym usg zebym wiedziała ze mi wszystko prawidłowo robi




      Skomentuj


        ide dzisiaj na wizyte to musze go dopytać o tym usg zebym wiedziała ze mi wszystko prawidłowo robi




        Skomentuj


          i mam nadzieje ze mi poda płeć no ja dzisiaj jestem 16 tydzień i 5 dni




          Skomentuj


            i mam nadzieje ze mi poda płeć no ja dzisiaj jestem 16 tydzień i 5 dni




            Skomentuj


              Napisane przez Wiktoria114 Pokaż wiadomość
              i mam nadzieje ze mi poda płeć no ja dzisiaj jestem 16 tydzień i 5 dni
              No to trzymam kciuki!!! Bo dzidziusie to takie cwaniaki są od samego początku i "uciekają" przed usg - najczęściej wypinają się pośladkami i za nic nie da się zobaczyć co jest między nóżkami

              Skomentuj


                Napisane przez Wiktoria114 Pokaż wiadomość
                i mam nadzieje ze mi poda płeć no ja dzisiaj jestem 16 tydzień i 5 dni
                No to trzymam kciuki!!! Bo dzidziusie to takie cwaniaki są od samego początku i "uciekają" przed usg - najczęściej wypinają się pośladkami i za nic nie da się zobaczyć co jest między nóżkami

                Skomentuj

                •    
                     

                  dzięki , tez mam nadzieje ze nam nie zrobi figla




                  Skomentuj


                    dzięki , tez mam nadzieje ze nam nie zrobi figla




                    Skomentuj


                      Z tymi figlami to ja też tak miałam. Jak lekarz mi mierzył ten fałd karkowy, to mówi, że musimy poczekać aż się ruszy trochę, bo akurat nie było dobrze widać, a on nie chciał się ruszyć, pomimo że wcześniej brykał A mój lekarz (też prywatny) mówił, że nie ma konieczności robić usg na każdej wizycie, no chyba, że są jakieś wątpliwości, że jest ok, to wtedy można zrobić dodatkowo. Ale wiecie co, ja to nie wiem czy to dobrze tak podglądać dzidzię co miesiąc... niby to bezpieczne... ale jakoś nie mam tak przekonania.

                      Wiktoria, napisz po badaniu co udało się zobaczyć

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Z tymi figlami to ja też tak miałam. Jak lekarz mi mierzył ten fałd karkowy, to mówi, że musimy poczekać aż się ruszy trochę, bo akurat nie było dobrze widać, a on nie chciał się ruszyć, pomimo że wcześniej brykał A mój lekarz (też prywatny) mówił, że nie ma konieczności robić usg na każdej wizycie, no chyba, że są jakieś wątpliwości, że jest ok, to wtedy można zrobić dodatkowo. Ale wiecie co, ja to nie wiem czy to dobrze tak podglądać dzidzię co miesiąc... niby to bezpieczne... ale jakoś nie mam tak przekonania.

                        Wiktoria, napisz po badaniu co udało się zobaczyć

                        Skomentuj


                          ja wlasnie glownie na to ze moge sobie podgladac dzidzie co miesiac wybralam lekarza prywatnego a zreszta moj lekarz jest bardzo dobry i do tego bardzo sympatyczny i musze stwierdzic ze pobirajac mi np wymaz jest delikatny mam porownanie bo kiedys bylam u kobiety i ona za delikatna to nie byla




                          Changes in my life you will see in time
                          changes in my life you always in my mind
                          changes in my life you always by my side....

                          Skomentuj


                            ja wlasnie glownie na to ze moge sobie podgladac dzidzie co miesiac wybralam lekarza prywatnego a zreszta moj lekarz jest bardzo dobry i do tego bardzo sympatyczny i musze stwierdzic ze pobirajac mi np wymaz jest delikatny mam porownanie bo kiedys bylam u kobiety i ona za delikatna to nie byla




                            Changes in my life you will see in time
                            changes in my life you always in my mind
                            changes in my life you always by my side....

                            Skomentuj


                              To ja też mam takie doświadczenie, też mój lekarz jest delikatniejszy od poprzedniej lekarki. A poza tym jest dobry, poleciła mi go kuzynka, która do niego chodziła, wszystko wytłumaczy. Przykłada bardzo dużą wagę do zdrowia dzieciątka i dlatego go wybrałam

                              Skomentuj


                                To ja też mam takie doświadczenie, też mój lekarz jest delikatniejszy od poprzedniej lekarki. A poza tym jest dobry, poleciła mi go kuzynka, która do niego chodziła, wszystko wytłumaczy. Przykłada bardzo dużą wagę do zdrowia dzieciątka i dlatego go wybrałam

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X