Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyprawka.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    w którym tygodniu byłaś na nastepnej wizycie




    Skomentuj

    •    
         

      w którym tygodniu byłaś na nastepnej wizycie




      Skomentuj


        Wiktoria, to tak jak ja Też właściwie kochałam się przez cały okres płodny i się udało właściwie za pierwszym razem. Właściwie bo nie liczę przerwy po plasterkach anty kiedy się jeszcze nie staraliśmy

        Też jestem ciekawa jak to z tym określaniem płci dziecka, bo też byłam na usg takim dokładnym na początku 12 tyg, ale lekarz o płci mi nic nie mówił. (Za to dokładnie sprawdził stan zdrowia dzieciątka, a to jest dla mnie najważniejsze ) Ale to jest niesamowite, że tak wcześnie widać czy chłopak czy dziewczyna, nie sądzicie?

        Skomentuj


          Wiktoria, to tak jak ja Też właściwie kochałam się przez cały okres płodny i się udało właściwie za pierwszym razem. Właściwie bo nie liczę przerwy po plasterkach anty kiedy się jeszcze nie staraliśmy

          Też jestem ciekawa jak to z tym określaniem płci dziecka, bo też byłam na usg takim dokładnym na początku 12 tyg, ale lekarz o płci mi nic nie mówił. (Za to dokładnie sprawdził stan zdrowia dzieciątka, a to jest dla mnie najważniejsze ) Ale to jest niesamowite, że tak wcześnie widać czy chłopak czy dziewczyna, nie sądzicie?

          Skomentuj


            dlamnie to czarna magia jak oni poznają płeć bo ja to na tym usg nic nie widze, a co macie na myśli pisząc ze byłyście na usg szczegółowym jakie to jest ja miałam na początku cxiąży robione dopochwowe




            Skomentuj


              dlamnie to czarna magia jak oni poznają płeć bo ja to na tym usg nic nie widze, a co macie na myśli pisząc ze byłyście na usg szczegółowym jakie to jest ja miałam na początku cxiąży robione dopochwowe




              Skomentuj


                Powiem Ci jak mi ostatnio tłumaczył lekarz. W ciąży się robi 3 albo 4 usg. Są to takie badania na których bardzo dokładnie sprawdza się stan zdrowia dzieciątka. Badania wykonuje się w ok 12 tyg, koło 20 tyg i chyba gdzieś na końcu ciąży (nie pamiętam). Można jeszcze zrobić badanie na samym początku ciąży w celu potwierdzenia bądź ustalenia wieku płodu. W 12 tyg robi się badanie w celu wykrycia bądź zaprzeczenia zespołu downa. Lekarz mierzy długość kości nosowej dzidziusia oraz grubość fałdu karkowego. Jeśli to jest w normie, to ok 85% że dzidziuś jest zdrowy. Dodatkowo lekarz ogląda płód, czy ma rączki, nóżki, dłonie, stopy, żołądek... oraz gdzie się tworzy łożysko. A tych następnych badań to nie wiem. No i to badanie miałam robione przez brzuszek. Pierwsze też miałam dopochwowe i było dużo krótsze. A kolejnych badań to nie wiem, bo nie miałam jeszcze Pod koniec trzeciego miesiąca to już fajnie widać na usg, a jeszcze jak lekarz ci wszystko objaśni, to super No i widać jak się dzidziuś rusza Oczywiście w międzyczasie można z jakichś tam powodów zrobić usg dodatkowo, ale te są najważniejsze

                Wiktoria, a kiedy ty masz termin??

                Skomentuj

                •    
                     

                  Powiem Ci jak mi ostatnio tłumaczył lekarz. W ciąży się robi 3 albo 4 usg. Są to takie badania na których bardzo dokładnie sprawdza się stan zdrowia dzieciątka. Badania wykonuje się w ok 12 tyg, koło 20 tyg i chyba gdzieś na końcu ciąży (nie pamiętam). Można jeszcze zrobić badanie na samym początku ciąży w celu potwierdzenia bądź ustalenia wieku płodu. W 12 tyg robi się badanie w celu wykrycia bądź zaprzeczenia zespołu downa. Lekarz mierzy długość kości nosowej dzidziusia oraz grubość fałdu karkowego. Jeśli to jest w normie, to ok 85% że dzidziuś jest zdrowy. Dodatkowo lekarz ogląda płód, czy ma rączki, nóżki, dłonie, stopy, żołądek... oraz gdzie się tworzy łożysko. A tych następnych badań to nie wiem. No i to badanie miałam robione przez brzuszek. Pierwsze też miałam dopochwowe i było dużo krótsze. A kolejnych badań to nie wiem, bo nie miałam jeszcze Pod koniec trzeciego miesiąca to już fajnie widać na usg, a jeszcze jak lekarz ci wszystko objaśni, to super No i widać jak się dzidziuś rusza Oczywiście w międzyczasie można z jakichś tam powodów zrobić usg dodatkowo, ale te są najważniejsze

                  Wiktoria, a kiedy ty masz termin??

                  Skomentuj


                    ale jezeli sie chodzi prywatnie to na kazdej wizycie masz usg




                    Changes in my life you will see in time
                    changes in my life you always in my mind
                    changes in my life you always by my side....

                    Skomentuj


                      ale jezeli sie chodzi prywatnie to na kazdej wizycie masz usg




                      Changes in my life you will see in time
                      changes in my life you always in my mind
                      changes in my life you always by my side....

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        termin mam na 7 marca
                        chodze prywatnie miałam usg rbione w 8 tygodniu i merzył w tedy dzidziusia w 12 tygodniu robił usg ale nie dzidziusia tylko okazało sie ze mam miesniaka i jego mierzył i ogladał
                        ide dzisiaj do lekarza to zabatzrymy czy mi zrobi usg jak sie da zobatrzyc co tam pod serduszkiem siedzi to napewno robimy usg
                        a moj lekarz jest mało gadatliwy i dlatego mnie zainteresowało to wasze usg szczegółowe
                        ale niechce go zmieniać bo jest dobry bo moja siostra miała problemy zajsciem w ciąże 2 poronienia i jak poszła do niego to urodziła 2 zdrowe córeczki




                        Skomentuj


                          termin mam na 7 marca
                          chodze prywatnie miałam usg rbione w 8 tygodniu i merzył w tedy dzidziusia w 12 tygodniu robił usg ale nie dzidziusia tylko okazało sie ze mam miesniaka i jego mierzył i ogladał
                          ide dzisiaj do lekarza to zabatzrymy czy mi zrobi usg jak sie da zobatrzyc co tam pod serduszkiem siedzi to napewno robimy usg
                          a moj lekarz jest mało gadatliwy i dlatego mnie zainteresowało to wasze usg szczegółowe
                          ale niechce go zmieniać bo jest dobry bo moja siostra miała problemy zajsciem w ciąże 2 poronienia i jak poszła do niego to urodziła 2 zdrowe córeczki




                          Skomentuj


                            Napisane przez Wiktoria114 Pokaż wiadomość
                            w którym tygodniu byłaś na nastepnej wizycie
                            Po 4 tyg. czyli w 17 t.c., i potwierdza co wizytę, aż do teraz

                            Skomentuj


                              Napisane przez Wiktoria114 Pokaż wiadomość
                              w którym tygodniu byłaś na nastepnej wizycie
                              Po 4 tyg. czyli w 17 t.c., i potwierdza co wizytę, aż do teraz

                              Skomentuj


                                Napisane przez Wiktoria114 Pokaż wiadomość
                                dlamnie to czarna magia jak oni poznają płeć bo ja to na tym usg nic nie widze, a co macie na myśli pisząc ze byłyście na usg szczegółowym jakie to jest ja miałam na początku cxiąży robione dopochwowe
                                Z tym usg szczegółowym to jest dokładnie tak jak pisze ola1981, jednak nie każdy lekarz może je wykonać, bo do niego potrzebne jest bardzo dobre usg. Też miałam robione przez brzuszek, ale żeby ustalić płeć, zmieniliśmy na dopochwowe, a potem znowu na brzuszek I przy dopochwowym dzidziuś chyba nie zdążył uciec, bo wyświetlił się dokładnie obraz między nóżkami

                                Badanie prenatalne (usg) robi się pomiędzy 11-14 tygodniem ciąży i pozwala wykryć m.in. zespół Downa.Ocenia się również przezierność karku (jeśli przekracza normę, świadczy to o zwiększonym ryzyku wystąpienia zespołu Downa i zespołu Turnera wad wrodzonych - przede wszystkim serca oraz różnych innych nieprawidłowości genetycznych), kości nosowe (brak świadczy o zespole Downa), czynność serca.

                                Potem miałam robione w 21 t.c. - czy komory w serduszku są symetryczne, znowu kość nosowa, podniebienie (czy nie ma rozszczepu), dł. kości udowej i ogólne pomiary, więcej nie pamiętam.

                                Usg mam co wizytę robione (wizyty prywatne oczywiście) i co wizytę lekarz mierzy obwód główki, brzuszka, dł. kości udowej, całą budowę, sprawdza wagę masy ciała.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X