Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maj i Czerwiec 2011

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Maj i Czerwiec 2011

    HEJ KOBITKI!
    W koncu po swietach myslalam ze to siedzenie przy stole mnie juz wykonczy! Takie swietowanie to juz nie dla mnie... mazylam o chwili spokoju w domku a tu nic z tych rzeczy tylko goscina
    Dzisiaj penne z pieczarkami na obiadek po tych wszystkich jajkach
    Czarna sliczne zdjecia! Sliczny brzusio hihi i masz super psiaka, zawsze myslalam ze jakiegos malego pieska masz a tu taki Fajny Olbrzym Pogode nareszcie piekna mamy! dzis jadlam sobie w parku bagietke i patrzylam na te wszystkie dzieciaki, ahhh nie moge uwierzyc ze moja mala juz juz w kazdej chwili moze sie pojawic..!
    aaniaa nie strasz mnie prasowaniem... ja jeszcze nawet nie zaczelam bo zelazko nam sie zepsulo i musze jakies nowe kupic, Ale M obiecal mi ze jak ja nie zdaze to on wszystko wyprasuje- a jest w tym o wiele lepszy ode mnie, wstyd sie przyznac..
    dziabka ciekawe ktora z nas sie pierwsza rozpakuje! mi juz tez tylko 2 tyg zostaly, ale 5 maja mi znow beda dzidzie mierzyc na usg i jezeli nie urosla to pewnie rodzic mnie wysla od razu.. Och te rozstepy, nie mam pojecia jakim codem ale ja nie mam ani jednego na brzuszku, nie wiem czy to zasluga medermy czy mojej malusiej coreczki. Ja mam niesamowita tendencje do rozstepow a tylko na piersiach mi 3 malutkie wyszly, i to po 1 dniu jak za luzny biustonosz ubralam...
    A w poniedzialek po wizycie wszystko ok, ktg super i wody w normie.Nastepna w czwartek. NIE WIERZE ZE TO JUZ TAK BLISKO KONCA

    POZDRAWIAM

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Maj i Czerwiec 2011

      dziabka wlasnie ja tez sie zastanawialam czy rozstepy to genetyczna sprawa, ja nie mam ani jednego a moja mama i siostra mialy... moze ja udalam sie w jakas pra pra pra babcie ;p
      matyna fakt pogoda piekna juz i u nas tez siedzialam dzis w parku nawet sobie noska opalilam heh wyszlam z psem na spacer i musialam odprowadzic ja w polowie drogi do domu tak jej goraco bylo ;p a ile Twoja dziewczynka wazy ze mowisz ze taka mala?
      Pozdrawiam


      Skomentuj


        Odp: Maj i Czerwiec 2011

        Czarna 2 tygodnie temu miala 2.25kg , powiedzieli mi ze gora do 6lbs dociagnie...

        Skomentuj


          Odp: Maj i Czerwiec 2011

          no wreszcie wyszłyście z za tych stołów to teraz znikamy za grillem w week, czy któraś planuje rodzic

          powiem wam ze u mnie daleko jeszcze, ale wyczuwam powagę nadchodzącego wydarzenia, nawet mi sie śniło jak mi główka wychodzi i ze ja reka złapałam tak realnie czułam jej czaszkę we śnie
          to pare nocy temu, bo dzis mi sie śniło ze mnie M zdradza az sie upłakana obudziłam, sexu mi trzeba a on w ciąży nie potrafi, no ale co wcześniej sie napracowała chłopina przez 2 lata

          Skomentuj


            Odp: Maj i Czerwiec 2011

            Edzia ja tez przerozne dziwne sny mam... Ostatni z ciekwaszych to jak M mi pokazywal jak nowonarodzana Tosie na barana bez trzymanki nosil az sie obudzilam ze strachu
            Na ostatnim usg mnie uprzedzili ze lekarz bedzie ze mna ustalal date wywolywania porodu jak M to uslyszal to mi powieiedzial od razu ze bedzie mnie po schodach gonil i do lozka po 5 razy na dzien, zeby naturalnie wszystko sie odbylo hihi
            Wiecie cos o tym wywolywaniu porodu? Cholernie sie tego boje, a lekarze juz za czesto poruszali ten temat ze mna...

            Skomentuj


              Odp: Maj i Czerwiec 2011

              matyna bierz sie za robote z mezem ;p ja slyszalam ze porod wywolywany trwa dluzej i jest ciezszy. Chociaz kazda kobieta jest inna prawda.
              Ja dzis mam wizyte u lekarza ale dopiero po poludniu :/ wole jak rano bo tak cale popoludnie spedze tam heh
              milego dnia


              Skomentuj


                Odp: Maj i Czerwiec 2011

                MATYNA wywoływanie polega na podaniu kroplówki, no i każda rożnie reaguje w sensie jednej pomaga i szybko sie rozkręca innej powoli i wtedy sie bujasz na worku sako i pod prysznicem i czekasz ...
                rożne opinie o tym słyszałam, jesli masz termin i dzidzia nie chce wyjsc
                to i tak będą wywoływać
                natomiast jak sie zaczyna akcja to jednym ponoć pomaga a innym nawet wstrzymuje - każdy poród inny
                mi na szkole rodzenia położną powiedziała ze niby to skraca poród i ze podają jak juz jest rozwarcie
                ale mówiła tez ze krótki poród (I faza rozwierania) nie jest dobry dla dziecka, ale takie expresowe sie zdążają rzadko, bo zwykle sie rozkręca to parę godzin albo i dłużej (wtedy kroplówa)
                jutro jade na szkółkę to sie moze podpytam jak bedzie okazja

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Maj i Czerwiec 2011

                  Artykuł "wywoływanie porodu"

                  Może się zdarzyć, że lekarz lub położna opiekująca się Tobą podczas porodu zaproponują Ci sztuczne wywołanie akcji porodowej.

                  Niewykluczone, że to opóźnienie jest naturalne, ale bywa, że wskazaniem do wywołania porodu jest jedna z niżej podanych przyczyn:
                  1. Łożysko przestało pełni swoje funkcje, co można stwierdzić na podstawie poziomu estriolu w moczu.
                  2. Matka cierpi na gestozę, a to może spowodować niedożywienie dziecka.
                  3. Pękł pęcherz płodowy i wody są zielonkawe lub brązowe (zabarwione smółką, czyli pierwszym wypróżnieniem dziecka), a w ciągu następnych 24 godzin skurcze się nie pojawiły.
                  4. Matka choruje na cukrzycę, co sprawiło, że dziecko zbyt szybko urosło i jest za duże, żeby samodzielnie przedostać się przez kanał rodny.
                  5. Monitorowanie serca dziecka wskazuje na zaburzenia rytmu, należy to jednak potwierdzić (bez tego wykonywanie cesarskiego cięcia jest bezzasadne).

                  Minusy porodu wywoływanego
                  - Wywołanie akcji porodowej zwiększa prawdopodobieństwo tego, że konieczne będzie wykonanie cesarskiego cięcia.
                  - Podanie oksytocyny faktycznie wywołuje skurcze, te jednak nie są tak rytmiczne, jak w przypadku porodu naturalnego; zwykle pojawiają się nagle i są bardzo silne, a tym samym bardzo bolesne dla matki.
                  - Pęcherz płodowy zostaje sztucznie przebity, co oznacza usunięcie naturalnej błony chroniącej dziecko.
                  - Zastosowanie kardiotokografu, urządzenia podłączonego do matki czujnikami umieszczonymi na brzuchu za pomocą elastycznych pasków, którego zadaniem jest kontrolowanie skurczów matki oraz rytmu serca dziecka. Sprawia, że lekarz traktuje je jako miarodajne źródło informacji o stanie obojga, choć to monitorowanie często okazuje się zawodne (wskazania urządzenia nie odpowiadają temu, co sygnalizuje matka). Tymczasem lekarze prowadzący poród mają tendencję do skupiania się raczej na wykresach niż na informacjach od matki.
                  Przeczytaj, w jakich sytuacjach lekarz może zaproponować sztuczne wywołanie akcji porodowej oraz jakie mogą być tego skutki.

                  Skomentuj


                    Odp: Maj i Czerwiec 2011

                    No to nastraszylyscie mnie jeszcze bardziej.... Ale w koncu mam jeszcze 2 tyg do terminu! Mam nadzieje ze samo sie wszystko zacznie bo to wywolywanie to jakies straszne swinstwo jest!
                    Czarna daj znac jak po wizycie ja tez wole miec wizyty rano, smieja sie ze mnie nawet, bo wszystkie umawiam na 9 a nawet na 8

                    Skomentuj


                      Odp: Maj i Czerwiec 2011

                      hehe MATYNA co ma byc to będzie nic nie poradzisz
                      domowe metody to sex i latanie po schodach, ale jak dzidzi sie nie spieszy to nic to nie da
                      poród wywołuje jeszcze lewatywa która również przyspiesza i skraca poród, ale bez kontroli sama jej nie rób
                      myślę ze będzie dobrze u nas jak sie nic nie dzieje to sie każą zgłosić 7dni po porodzie i tez podają kroplówke z oksytocyny ( to naturalny hormon który wydzielamy przy i po porodzie )
                      niektóre dziewczyny to w kinie po komedii od śmiechu zaczęły rodzic tak wiec nie ma patentu każdej co innego pomaga

                      szkoda ze dzieci sie nei rodzą w terminie było by prościej, byśmy sie nastawiły na dany dzien, a tak musimy trwać w tej niepewności ....

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Maj i Czerwiec 2011

                        Witam

                        Ja przy pierwszej ciąży miałam wywoływany poród a przyczyną tego było to, że odeszły mi wody płodowe a skurczy nie miałam w ogóle. I powiem Wam, że teraz marzę tylko o tym aby tym razem poród zaczął się normalnie i aby skurcze rozwijały się z czasem a nie tak jak wtedy, nagle i bardzo intensywnie. Prawda jest taka, że jak nie bolało mnie nic tak po wywołaniu dostałam tak silnych i częstych skurczy, że wykończyć się było można. I rozwarcie zatrzymało się na 8 cm i tak do końca, było widać główkę ale przez ponad 2 godziny parcia nic się dalej dziecko nie przesunęło, i tylko dlatego że lekarz naciskając mi na brzuch dosłownie wypchnął dziecko (a położna nacięła krocze ), obyło się bez cesarki . Wydaje mi się jednak, że takie wypychanie dzieci przez bardzo mocne naciskanie na brzuch, to nie jest dobre rozwiązanie ponieważ ja czułam dosłownie jakby mi ciśnienie miało głowę rozwalić. Przepraszam za taki drastyczny opis, ale ja osobiście drugi raz nie chciałabym tego przeżyć. Jednak jestem teraz dobrej myśli, że tym razem będzie wszystko tak jak powinno być . Pozdrawiam
                        Last edited by luna_1979; 28-04-2011, 10:00.

                        Skomentuj


                          Odp: Maj i Czerwiec 2011

                          Hej a co tu tak cicho?? dzis byłam u gina i....nie zapisał mnie na następną wizyte bo stwierdził ze do 10 urodze hehe ale jak znam zycie to pewno po terminie bedzie ktg tez szybko poszło serducho biło jak dzwon teraz to tylko czekammm hehe ciekawe kto pierwszy matynka i byle mało boleśniepozdrawiam....

                          Skomentuj


                            Odp: Maj i Czerwiec 2011

                            hey

                            LUNA powiałaś groza i sie mamuśki wystraszyły
                            DZIABKA to 3mamy kciuki za sprawny poród

                            ja dzis byłam na szkole rodzenia ale nie zapytałam o to wywoływanie bo nie było czasu, na ćwiczyłam sie heh jak dziecko w przedszkolu a mała tylko mi dupke wypinała chyba za dużo tlenu dostała

                            Skomentuj


                              Odp: Maj i Czerwiec 2011

                              hej dziewczyny
                              dzisiaj byłam na wizycie u doktórki malutka waży już 2600 aja mam tak krótką szyjkę że poród może się zacząć lada dzień ale mam taką nadzieję że posiedzi jeszcze z dwa tygodnie
                              Czarna sesja brzuszka rewelacja też mam nadzieję dać radę bo na sesyjkę jestem umówiona po majówce byle dotrwać
                              laseczki nie stresujcie się tymi porodami bo mi się udzieli będzie dobrze - będzie to co musi być

                              pozdrawiam ciężaróweczki

                              Skomentuj


                                Odp: Maj i Czerwiec 2011

                                hej Babeczki
                                Dzis po kolejnych wizytach,pierwsza to ktg (maluczka tak sie wiercila ze szok ) i droga kontrolna, nie mam bakterii wiec nie potrzebuje antybiotyku przy porodzie. Rozwarcia jak narazie tez nie mam, jedynie szyjke skrocona do polowy. Caly czas mowia ze brzuszek im sie za maly wydaje... malutka chce byc malutka i juz za tydz 2 wizyty ktg z usg i usg z mierzeniem dzidziusia, a kontrolna 9-tego Dziabka moze w tym samym dniu rodzic bedziemy !
                                Czarna gdzie Twoja relacja po wizycie?
                                antena dzidzius juz spory, mam nadzieje ze moja dobila juz do 2.6 kg
                                Luna prosze nie strasz wiecej! Ja i tak juz mam takiego stresa ze szok
                                edzia dobrze ze szkole masz taka fajna, odstresowac sie mozesz
                                Pozdrawiam!!!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X