Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maj i Czerwiec 2011

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Maj i Czerwiec 2011

    Hej dziewczyny!
    U nas w koncu wiosenna pogoda! Moze nie tak pieknie jak w Polsce ale trzeba korzystac m napewno da sie wyciagnac na spacer! Popralam juz czesc ubranek dla malutkiej, szok ile ja juz tego mam i mialam wczoraj jakis napad energii i pomylam wszystkie okna w domu (oczywiscie bez drabiny i sprzatanie przedswiateczne zaczelam .
    Mam pytanko, bo chcialabym zkompletowac malej apteczke,i przeszukalam caly internet z listami potrzebnych rzeczy dla noworodka, w sumie wyszla mi naprawde SPORA lista... wydaje mi sie ze troche za duza, podpowiedzcie co Wy kupujecie?
    Pozdrawiam

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Maj i Czerwiec 2011

      matyna a cos Ty takiego wynalazla? Ja to niewiem sama jeszcze nie patrzylam wiec przyda sie podpowiedz. Napewno czopki przeciwgoraczkowe i cos od kolki. Pisza tez o soli fizj, ale pytalam w polskich aptekach i zdziweni wielce i ze rumianek wystrczy do przemywania oczek. Ja mialam dzis pranie malej robic ale jeszcze sie wstrzymam do nast. weekendu. A co do pogody to super, szkoda tylko ze ma padac. Powiem Wam ze ciesze sie ze w srodku lata nie musze smigac z duzym brzuszkiem.


      Skomentuj


        Odp: Maj i Czerwiec 2011

        Witam was! jak chodzi o apteczke to juz troszke mam skompletowana w sumie mysle ze to wystarczy jak na początek, a przykład wziełam od sąsiadki ktora ma 4mies maleństwo-napweno kropelki antykolkowe,lub espumisan dla maluszków,sól morska do nawilżania noska żeby nie miało problemów z suchymi zatokami...oczywiscie cos przeciw gorączkowego no i termometr...a wrazie jak cos mi zabraknie to w praniu wyjdzie Hmm wy juz sie wzięłyscie za pranie ubranek..to chyba tez czas najwyzszy dla mnie ale tak mi sie nie chce...;/ czuje sie jak słoń a tu jeszcze mies. dźwigania mojego maleństwa.Pozdrawiam!!

        Skomentuj


          Odp: Maj i Czerwiec 2011

          hey laski, wy juz o apteczce gadacie hmm ja na razie na etapie kompletowania torby do szpitala jestem
          Ale ostatnio kiepsko sie czuje bo mam bardzo niskie cisnienie, któas zna ten problem ?? bo ja czasem łaze po scianach i mi sie w głowie chwieje bo mam cisnienie np. 106 na 60

          Skomentuj


            Odp: Maj i Czerwiec 2011

            Edzia u mnie takie ciśnienie to norma gorzej jak jest niższe wtedy to trochę w głowie się kręci i nieraz ciemność przysłania świat heh ale tak miałam na początku ciąży jak bardzo mi się chciało spać teraz jakoś przeszło
            co do apteczki to jakoś o tym jeszcze nie myślałam oczywiście według mnie najważniejsze rzeczy są do pielęgnacji pępka noska i oczu a poza tym myślałam o Espumisan dla dzieci i coś przeciwbólowego ale to się już podpytam w szpitalu jak urodzę wychodzę z założenia że leki najlepiej jak przepisze lekarz bo bałabym się podawać takiemu maleństwu na własną rękę
            mała szaleje a ja się obijam bo jak wyszłam na krótki spacer ledwo doszłam do domu myślę że jednak moja skrócona szyjka daje się we znaki więc ten miesiąc spędzę na obijaniu się

            pozdrawiam




            Make a pregnancy ticker

            Skomentuj


              Odp: Maj i Czerwiec 2011

              ANETKA no mnie sie właśnie kreci w głowie jak mam takie niskie i wógóle chodze po ścianach, dzis sie pogoda zrąbała to odespałam troche, bo tak to teraz ciężko z tym spaniem
              moja mała tez sie obija z żeber sobie ring zrobiła i tylko dupe wypina z lewej strony
              ja u dołu mam tak wszytko umięśnione i nabrzmiałe a do tego przekrwione ze az żyłki widać i sie boje ze żylaków sromu dostane, jeszcze te zaparcia
              sory za szczegóły ale inaczej tego opisać nie umiem

              a reszta gdzie sie zaszyła

              obijajcie sie obijajcie puki mozna

              Skomentuj


                Odp: Maj i Czerwiec 2011

                Wracajac do apteczki to chciałam dopisac o tym pępuszku u maluszka.Polecam OCTENISEPT preperat w sprayu ktury zasusza i goi a przede wszystkim dziecko nie odczuwa dyskomfortu(jak i na moje bólu jak przy dawniej używanym spirytusie)Pozdrawiam

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Maj i Czerwiec 2011

                  hej Laski!
                  Wspolczuje problemow z cisnieniem... szczegolnie przy zmianach pogody musi wam dokuczac, ale to juz niedlugo!
                  No wiec co do tej apteczki, ( ja juz kompletuje bo czasu coraz mniej a u nas w rodzince tradycja ze dziewczynki lubia rodzic sie nawet 2-3 tyg wczesniej ) przejrzalam kilka stronek z listami i po dodaniu ich wszystkich do siebie wyszlo mi:
                  plyn do kapieli
                  chusteczki nasaczone + podgrzewacz do chusteczek jesli dla dziewczynki
                  masc na wysypke ( nagietkowa )
                  kwas borny do przemywania oczu ??? nie mam pojecia co to
                  herbatki, kropelki na kolki
                  oliwka
                  waciki prostokatne do pielegnacj pepuszka
                  waciki okragle do oczek
                  patyczki hichieniczne ( te grube)
                  70% spirytus
                  masc na odparzenia (to penie to samo co rivanol ?? ) ( bardzo mocna i delikatniejsza na male odparzenia)
                  sol fizjologiczna do oczek i noska
                  ja do noska kupilam taki spray z soli fizjologicznej warto jeszcze kupic aspirator do noska
                  rumianek (do przemywania buzi - pewnie na te krostki pomaga)
                  ziele kopru (na kolki)
                  masc majerankowa ( tez nie wiem po co?? )
                  nozyczki zaokragl,obcinaczki,szczoteczka grzebyczek...
                  krem z wysokim filtrem
                  termometr do ucha,albo taki w smoczku
                  no i cos na goraczke ( czarna tu oczywiscie tylenol ) warto miec wczesniej bo w razie jakby byl potrzebny w nocy to nie trzeba apteki szukac
                  ..........
                  chyba to wszystko.. na pewno tego wszystkiego nie kupie bo mi miejsca braknie w szafce,narazie ogranicze sie do koniecznego minimum a potem bede dokupywac
                  co do pepuszka to tu mowia ze sama przegotowana woda w zupelnosci wystarczy, bo pepuszek odpadnie sam z siebie i nie warto tego niczym przyspieszac, tylko nalezy pilnowac zeby byl czysciutki

                  jutro kolejna wizyta, powiedzieli mi ostatnio ze jezeli wszystko bedzie ok to nie bede miec wiecej usg... troszke mi szkoda bo chcialam mala zobaczyc jeszcze raz w brzuszku.

                  pozdrawiam

                  Skomentuj


                    Odp: Maj i Czerwiec 2011

                    A no wlasnie matyna Twoja dluga lista to apteczko-kosmetyczka ;p
                    Ja wlasnie tez czytalam zeby pepuszka niczym nie przemywac tylko dbac aby byl czysty i suchy, wietrzyc i jak zmoczy sie to uzywac gazy a nie wacikow aby wysuszyc. Poza tym matyna ciezko Ci bedzie kupic sol fizjologiczna hehe podobno tez wystarczy woda przegotowana albo napar z rumianku. Ja termometr to chyba kupie taki do czola albo wlasnie do uszka w smoczku to niewiem bo jak bedzie goraczkowac to moze i smoczka nie chciec a do uszka to chwile przytrzyma sie.
                    Ja tez jestem niskocisnieniowcem ;p takze zmiany pogody, ciezkie pobudki hehe znam to. Lece na spacerek z pieskiem


                    Skomentuj


                      Odp: Maj i Czerwiec 2011

                      spora lista , ja kupie napewno te kremy przeciw odparzeniom i na odparzenia, spray do noska z sola morska, ten aspirator do noska, w razie goraczki i kolki to juz od lekarza dowiem sie co kupic,termometr taki do uszka (wydaje mi sie najpewniejszy), plyny i kremiki to juz standard, no i bede dokupywac jak mi czegos braknie. A pampki to czytalam ze pampers swaddlers sensitive sa bardzo dobre, wiez zaczne od tej serii.
                      ojejku jak ja sie juz doczekac nie moge!!
                      Edzia a na te problemy to ja nadal swoje... czyli picie duzej ilosci wody powaznie ja nie mam zadnych takich problemow, zero zaparc itp polecam wode na wszystko!
                      pozdrawiam!!!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Maj i Czerwiec 2011

                        MAtyna ta woda mi juz bokiem wychodzi

                        APTECZA cóz ja bede korzystać z doświadczenia ciotki pielęgniarki
                        rumianek do oczu i buzki oraz do picia aby brzuszek nie bolał
                        do pępka woda i szare mydlo i duzo wietrzenia ew. spirytusik gdyby cos sie działo aby odkazic
                        na gorączkę pewnie jakis syropek ale najlepsze sa czopki
                        na odparzenia mam kremik nivea
                        do kąpieli płyn nivea hipoalergiczny ( stosują w szpitalu którym rodze od 1 dni życia, bo od oliwki sie juz odchodzi )
                        a reszta to w praniu wyjdzie wiadomo ze patyczki waciki jałowe gaziki termometr szczotka do włosków itp itd
                        no i do noska mam aspiratorek oczywiście

                        Skomentuj


                          Odp: Maj i Czerwiec 2011

                          Witam

                          Co do przemywania oczek to nie polecam rumianku ponieważ bardzo często uczula, teraz coraz więcej o tym piszą i odradzają specjaliści. Powinno przemywać się właśnie solą fizjologiczną i dziwię się że w aptekach nic na ten temat nie wiedzą ponieważ ja taką sól kupowałam już parę lat temu dla swojej babci właśnie do przemywania oczu :/. Ja do kąpieli dzidziusia używałam płyn do kąpieli oilatum, wlewałam odrobinę do wanienki i tyle, świetnie nawilża i nie trzeba już dodatkowo po kąpieli używać ani oliwki ani balsamów, dodatkowo nie uczula, naprawdę polecam, wypróbowałam na moim pierwszym maluszku . Co do reszty to jeszcze się nie zastanawiałam ale teraz w sklepach jest wszystkiego pod dostatkiem więc można w każdej chwili dokupić hehe. Mój Natanielek strasznie się wierci , odnoszę wrażenie że jest mu już chyba ciasno i tak się prostuje wciskając nóżki pod żebra aż czasem tchu brak hehe. Ogólnie nie jest źle tylko jak już Wam kiedyś pisałam strasznie drętwieją i bolą mnie palce u rąk i właśnie przez ten ciągły ból spać w nocy nie mogę. Jednak lekarz mówi że nic na to nie poradzi i muszę to przetrwać jakoś ehh. Pozdrawiam Was kobietki gorąco

                          Skomentuj


                            Odp: Maj i Czerwiec 2011

                            Aha zapomniałam dodać, że ja mam termometr do uszka i świetnie się sprawdza, na początku gdy mój Gabryś był malutki używałam takiego normalnego elektronicznego, ale im był starszy tym bardziej nie pozwalał wkładać go sobie do pupy a inaczej nie idzie takiemu maluszkowi zmierzyć temperatury, więc kupiliśmy ten do uszu i naprawdę się przydaje .

                            Skomentuj


                              Odp: Maj i Czerwiec 2011

                              widzę ze każdy ma swoje metody
                              u mnie rumianek jest stosowany w rodzinie od lat i nawet koleżance go poleciłam bo bezradna juz była i położna na wizytacji to samo powiedziała
                              o OILATUM słyszałam tyle ze jest drogie, a w szpitalu z nivea stosują płyn i ma takie samo działanie a Oilatum w ostateczności dla alergików
                              po nivea tez juz nie trzeba stosować niczego i jest tańsze, sama stosuje teraz bo od oliwki dostałam wysypki bo sie pory zatykają

                              a do kąpieli położne zdradziły mi sekret dodać trochę maki ziemniaczanej i tez nie trzeba niczym nawilżać potem i jest ochrona przed odparzeniami, świetnie nawilza znajoma testowała

                              ale oczywiście kto co uważa i każde dziecko inne, co innego sie sprawdza wazne aby skuteczne było

                              Skomentuj


                                Odp: Maj i Czerwiec 2011

                                hej,
                                ja tez gdzies czytalam o tym krochmalu do kapieli dla dzidziusia, ponoc jest bardzo dobry na problemy skorne, (krostki, wysypki itd.) ,
                                a mojej znajomej lekarz polecil head and shoulders do mycia glowki,bo malutkiemu skora sie caly czas zluszczala, no i pomoglo
                                Moja mala mnie juz po zebrach nie kopie, tylko sie kreci i wierci, czasami jak jej sie uda nozke wyprostowac to niezle zaboli

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X