Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

*****Wrzesień i Październik 2010*****

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

    tomajkar rzeczywiście zastąpienie cyca butelką, nawet na krótki czas nie jest łatwe. Moja mała też nie chciała ssać butli, smoka do dziś do buzi nie weźmie... zmusił ją niedobór jedzonka w cycusiu ... tylko dlatego chwyciła za butlę, choć pierwsze próby były koszmarne, bo prawie nic nie zjadała i wrzeszczała jak nie wiem co, to było w połowie 2 miesiąca. Teraz (dziś właśnie skończyła 3 miesiące) obawiam się, że mój cyc już całkiem pójdzie w odstawkę, bo nawet w nocy nie bardzo chce jej się ssać. Najwyżej trochę pociumka, tyle co w oczekiwaniu na butelkę i tyle. Ja tam osobiście żałuję, bo chciałam tylko piersią karmić, ale miałam za mało pokarmu (śmieszą mnie babki które mówią, że ilość pokarmu zależy tylko i wyłącznie od kobiety)... katowałam swoje dziecko półtora miesiąca i siebie przy okazji przez ten MIT, że nigdy nie może być za mało, że zawsze jest wartościowy i wystarcza... no ale nie zbaczając z tematu. Im więcej prób tym większe szanse na powodzenie. I ja osobiście za dużo bym nie eksperymentowała. Mała zaakceptowała tylko buteleczki z Tomee Tepee te a`la pierś matki i tak mogłam karmić metodą łączoną. Mała potrafiła zjeśćz butli i zaraz przyssać się do piersi.

    niuniakura
    1. teraz używam już wody z kranu, przegotowaną dobrze używać do 3 miesiąca jak dziecko ma kolki, u nas kolki skończyły się ok. 9 tygodnia (bo zaczęły w 3-cim) i od wtedy używam wody z kranu. Pilnuję tylko żeby nie było kamienia.

    2. Nie sterylizowałam butelek i smoczków do każdego karmienia od początku. Tzn. do 1,5 miesiąca karmiłam tylko piersią, a potem doszła butelka jako uzupełnienie, ale wygotowuję butelki raz - dwa razy w tygodniu, smoczki też. A tak to wyparzam raz dziennie wrzątkiem. Z kranu leci taka gorąca woda, że według mnie wystarcza. Małej nic nie jest.

    3. Jak mała za szybko się budzi od ostatniego karmienia to zwykle chce się napić. Ja jej wtedy w nocy pierś podaję, bierze parę łyków i śpi. Więc jak widzisz, że jeszcze nie powinna być głodna to spróbuj dać jej wody. A jak wstanie drugim razem dopiero daj mleczka to zobaczysz. Teraz jest zimno i grzeją, to dzieciaczkom chce się więcej pić. Choć moja mała nie jest chętna do herbatek i wody, ale daję jej pierś.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

      Wiecie jak tak czytam o problemach z karmieniem, zapaleniach piersi, braku mleka, ze dzieci np. nie chca pic z butelki, nie spia po nocach itp. to musze napisac, ze ja mam zlote dziecko! Ale pewnie jak sie drugie "przytrafi" to ono wszystko nadrobi
      Pozdrowienia dla Was Mamy Wrzesniowo-Pazdziernikowe!



      Rosne...
      14.09.2009 4170 gr, 51 cm
      17.09.2009 3810 gr, 51 cm
      13.10.2009 4750 gr, 56 cm
      16.11.2009 5620 gr, -
      16.12.2009 6700 gr, 62 cm
      19.03.2010 8150 gr, 68 cm
      17.06.2010 9250 gr, -
      06.09.2010 10600 gr, 77cm
      14.12.2010 11600 gr, 81cm
      05.05.2011 11900 gr, 83cm
      20.09.2011 13200 gr, 90cm
      14.01.2012 14300 gr, 93cm
      19.07.2012 15500 gr, 98cm



      Skomentuj


        Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

        Ja mialam sterylizator i go uzywalam. Malo, bo moje dziecie nie pilo duzo z butelek. Z perspektywy czasu uwazam, ze sterylizator jest wygodny ale nie koniecznie potrzebny. I nie jest to jedyna rzecz, ktorej bym nie kupowala



        Rosne...
        14.09.2009 4170 gr, 51 cm
        17.09.2009 3810 gr, 51 cm
        13.10.2009 4750 gr, 56 cm
        16.11.2009 5620 gr, -
        16.12.2009 6700 gr, 62 cm
        19.03.2010 8150 gr, 68 cm
        17.06.2010 9250 gr, -
        06.09.2010 10600 gr, 77cm
        14.12.2010 11600 gr, 81cm
        05.05.2011 11900 gr, 83cm
        20.09.2011 13200 gr, 90cm
        14.01.2012 14300 gr, 93cm
        19.07.2012 15500 gr, 98cm



        Skomentuj


          Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

          Napisane przez AMSW Pokaż wiadomość
          Kala a ja jak zwykle napisze, " co kraj to obyczaj" i ... U nas lekarz i polozna tlukli mi do glowy, ze jak dziecko w nocy spi i jesc nie wola, to mam je zostawic spac. Nie przewijac w nocy nawet jak zrobi kupe (no chyba, ze sie melduje i chce zmiany pieluchy) i nie karmic.
          Jak spi i nie jest glodne to znaczy, ze mu nic nie trzeba
          U nas sie to sprawdzilo i Julia pierwsza noc bez jedzenia i przewijania przespala jak miala 6 tygodni. Pozniej roznie bywalo, jak miala skoki rozwojowe i "zarla jak smok" to i w nocy cyca dostala jak chciala, ale ogolnie dosyc szybko przestala jesc w nocy.
          Tyle ze Julia to waga ciezka byla, 4170 gr przy porodzie, wiec miala dosyc tluszczyku do spalania
          no wiem AMSW, pamiętam że Julka śpioch była od samego początku

          ale wiesz mała ninikury podobno za mało przybrała no i ona budzi sie w nocy więc czegoś jej jednak potrzeba, tylko czy pić czy jeść trzeba ustalić
          Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



          Skomentuj


            Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

            Witam ja używam wody z kranu,nie używam sterylizatora bo wygotownie butelek 2 razy w tyg starczy, w nocy nie musze podawać wody, bo mała jak o 21-22 zje to budzi sie dopiero o 6-7 rano i nie budze specjalnie mojego dziecka na jedzenie czy żeby je przebrać, bo nie widze takiej potrzeby. A co do butelek to Dominik jak miał 6 miesięcy to w ogóle nie chciał już mleka pić z butelki, bo sobie wymyślił słomke i kazdy sie dziwił ze takie dziecko potrafi pić ze słomki....jak jutro bede w domu to znajde grześ zdjęcie to wam pokaże jak ciągnął z bidona ze słomką, ale to na długo nie starczyło bo w ok 9 miesiącu to mleko dla niego już nie istniało. Zmuszanie nic nie dało bo był tylko krzyk i histeria więc z mleka zrezygnowaliśmy były tylko danonki i kaszki z bobowity i wtedy już domowe jedzonko bo słoiczkami tez sie przejadł i mimo szybkiej rezygnacji z mleka dziecku nic nie jest i nic mu nie brakuje. Jest silnym zdrowym chłopakiem.


            Skomentuj


              Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

              Dziewczyny, dziekuję za cenne uwagi i rady.

              Mała właśnie teraz od jakiegoś czasu jak kaloryfery sie wlącza budzi sie bardzo czesto. Mimo że w pokoju gdzie spimy kaloryfer wyłączony i max.20 stopni. Do tej pory cyca zawsze dawałam ale to takie 5 szybkich pociągnięć i spi dalej. Więc wydedukowałam że pić jej sie chce mimo tego ze nawilżacz włączony to sucho strasznie, ja litr wody w nocy wypijam./

              natulinka tak zrobie jak piszesz. jak sie szybko obudzi, po godz ok od ostatniego karmienia to jej podam wodę a potem znowu cyca albo butle. Trzeba wyczuć malucha.

              Dzięki za odpowiedzi o sterylizacji. Ja sterylizator mam po kuzynce i wieczorem zawsze wszystko 20 min. sterylizuje a w dzień tylko myje i ewentualnie przelewam wodą przegotowaną. I tez uzywam przegotowanej wody z kranu do mieszanek mleka.

              Mam jeszcze taki filtr Brit tylko wklady mi sie skonczyły wiec może zacznę używać do gotowania wody jak zakupie nowy.

              Ogólnie moim zdaniem trzeba dziecko do paskudnej wody od małego przyzwyczajać żeby potem szoku nie doznało
              AMSW gdzie mieszkasz? Pewnie Niemcy albo GB bo tam takie podejście mają. Ja teraz dziecka nie przewijam, dopiero rano bo kup w nocy nie robi a pieluchy sa tak chłonne że dają rade. Ale karmić musze bo jak by w nocy nie jadła to juz by nic chyba na wadze nie przybierała. Takie dziecko niejadek, dzisiaj sukces był jak 100 ml wciągneła a ogólnie to 60-90 co 2, 2 i pól godz!!!!!! Masakra



              Zapraszam do bloga Didi Gagi: http://didigaga.blogspot.com/

              Skomentuj


                Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                Niuniakura: mieszkam w Niemczech. I trzymam kciuki, zebys sie tak nie stresowala tym nie-jedzeniem Malej. Widocznie taki jej urok, ze malo je Jesli ma dobre wyniki, to nie ma co na sile jej zoladka rozciagac - Kali Pola tez malo je a fajna dziewuszka z niej jest i super sie rozwija.



                Rosne...
                14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                16.11.2009 5620 gr, -
                16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                17.06.2010 9250 gr, -
                06.09.2010 10600 gr, 77cm
                14.12.2010 11600 gr, 81cm
                05.05.2011 11900 gr, 83cm
                20.09.2011 13200 gr, 90cm
                14.01.2012 14300 gr, 93cm
                19.07.2012 15500 gr, 98cm



                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                  1-wody używam z kranu przegotowanej
                  2 -butelek nie wygotowuję,zalewam raz dziennie gorącą wodą
                  3-mój potworek w nocy pije tylko mleczko,może raz napiła się wody

                  W dzień juz je ciut więcej po ok70ml najmniej po140mlnajwiecej,przeważnie zjada80ml lub 100ml.Ok godzinę po jedzeniu chce jej się pić i wypija herbatkę ok100ml-potrafi wypić na raz lub dwa raz-lub wodę 100ml.Na poczatku nie wiedziałam o co chodzi,mała płakała dawałam jej mleko ciut wypiła i krzyk,potem załapałam że chce wody-moje starsze dzieci też butelkowe nie były dopajane,ta łobuzica za nich nadrabia i to od razu za dwoje

                  Posprzątałam ciut,królewna spi po papu

                  Skomentuj


                    Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                    Cześć mamuśki:
                    Dziś znowu całą noc pobudka co 2 godziny na cyc. Co sie dziecku poprzestawiało, juz czasem 6 godz. pod rząd spała....
                    Ale przynajmniej je częściej :lol: :lol:

                    Właśnie jestem na etapie szukania przebrań na sylwestra.
                    Mąż wyskoczy w tym:
                    http://www.duperele.com/3226_stroje_...rozmiar_182_cm
                    a ja:
                    http://pogotowieimprezowe.waw.pl/pl/...a-kobiety.html
                    albo:
                    http://pogotowieimprezowe.waw.pl/pl/...a-kobiety.html

                    Chciał taki strój:
                    http://www.partybox.pl/prod_12945_ko...santa_-_m.html
                    ale wystarczy mu obcisła koszulka i broda i na to samo wyjdzie bo taki brzuszek piwny już prawie ma :lol: :lol: :lol:

                    A wy jakie plany sylwestrowe macie?
                    Jedziemy na świeta do moich rodziców i 2 moje przyjaciółki którym sie dzieciaki wtym roku urodziły organizują sylwestra. Zostawiamy dzieciaki u dziadków a my w tany. No i noc bedzie przebierana....



                    Zapraszam do bloga Didi Gagi: http://didigaga.blogspot.com/

                    Skomentuj


                      Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                      My na Sylwestra raczej w domku i bez żadnych planów. Zosia też nie bardzo chce pić z butelki, chociaż swojego mleka nie odciągam. Muszę spróbować jak to będzie z moim mlekiem.
                      Niuniakura stroje ekstra. Zabawa pewnie będzie bardzo udana.

                      Zosia dziś pobiła swój rekord spania. Spała 7 godz, od 11 do 6 Oby częściej się to zdarzało





                      http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                        Oj widzę, że z tym moim Maluchem czeka mnie nie lada wyzwanie.... wczoraj ściągnęłam trochę mleka do butelki i starałam się mu podać, ale dla niego to były istne tortury, dla mnie zresztą też, bo krzyczał na mnie niesamowicie Muszę zakupić dodatkowe ilości melisy, bo mam czas tylko do marca, wtedy wracam do pracy, a dziecko jeść musi (albo będziemy musieli przestawić się na kroplówki ).

                        Muszę przyznać, że mam strasznego pecha, bo od jakiegoś czasu Olafek buntuje się też przy piciu mleka z lewej piersi... więc już nie dość że butelka mu nie odpowiada, to jeszcze pierś :/ Mały uparciuch!!

                        Przez te wszystkie problemy nawet nie zauważyłam, że Sylwester już tak blisko...

                        ---------------

                        Skomentuj


                          Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                          tomajkar to dobrze że wcześniej spróbowałaś bo do marca jeszcze masz troche czasu zeby malego nauczyć.

                          ada nawet nie gadaj szczęsciaro. Ja mam dziś znowu oczy na zapałki bo to już któraś noc z rzedu taka nieprzespana!!!!

                          Dziś byliśmy na spacerku, ale kiepsko sie wózek prowadzi przy takim sniegu mino ze duże pompowane koła mam. Ale piękna zima!!!!!!!!!!!!!!



                          Zapraszam do bloga Didi Gagi: http://didigaga.blogspot.com/

                          Skomentuj


                            Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                            Po skonczeni 3miesiąca dziecko może pić z butelki treningowej z ustnikiem-tego spróbuj.
                            Jak zwykle od12lat sylwester w domu

                            Skomentuj


                              Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                              podolec dzięki Twojej podpowiedzi nadzieja we mnie odżyła Może rzeczywiście z ustnikiem pójdzie nam lepiej....Muszę tylko przeczekać do tego 3-ciego miesiąca (przez ten czas potorturuję nas jeszcze butlami smoczkowymi - może jakimś cudem zaskoczy)
                              ---------

                              Skomentuj


                                Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                                niuniakura super te stroje, ja bym też zaszalała ale pewnie skończy się na sylwestrze w domu
                                A ja dziś po raz pierwszy odciągnęłam trochę mleka do butelki i Hania wszystko wypiła...chciałam sprawdzić czy się uda bo mam w planach przed świętami fryzjera i kosmetyczkę, i w końcu wyjdę gdzieś sama


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X