Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

*****Wrzesień i Październik 2010*****

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

    Oj dziewczyny nie znamy dnia ni godziny

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

      Napisane przez podolec Pokaż wiadomość
      Oj dziewczyny nie znamy dnia ni godziny
      heh podolec rymowanka wyszła
      a ja to bym chciała się rozsypać na początku września zaraz

      Skomentuj


        Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

        Napisane przez beau Pokaż wiadomość
        a ja to bym chciała się rozsypać na początku września zaraz
        A ja na początku października





        http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

        Skomentuj


          Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

          Ja bym tak chciala w drugim tygodniu wrzesnia
          Dziewczyny moze jak sobie ustalkimy co i jakto to sie sprawdzi

          Skomentuj


            Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

            Czesc mamunie, zaczynam dzionek - nocka byla w miare ok. Sode mi moj R przywiozl wieczorem, bo nie ruszalam sie wczoraj w ogole z domu - jak narazie nie musialam jej uzyc. hmm.. moze brzuch mi sie juz obniza troche, ze zgaga znikla? Wczoraj przyszly dwie koszule nocne, ktore zabiore do szpitala i wypelnienia do poscieli. Koszule fajne, mam nadzieje ze sprawdza sie przy karmieniu. Takze torbe moge juz powoli kompletowac, choc jeszcze pare drobiazgow musze domowic i czekam tez na smoczka i oslonki na piersi, nowy szlafrok bo stary jest w fatalnym juz stanie /pozaciagany przez kota masakrycznie/. Mam tez RMUA, ten papier ZUS-owski potrzebny do szpitala. Musze jeszcze zrobic wynik grupy krwi, bo w szpitalu wymagaja oryginalu tegoz badania. Kosmetyczke pozyczy mi mama. Dla malej mam juz wiekszosc. A fotelik przygotuje Matyldzie w ten sposob na dluga droge, ze zastosuje po prostu waleczki z pieluch tetrowych jako dodatkowa ochrone bezpiecznej i wygodnej pozycji w pierwszej podrozy.
            Co do terminu - wole dotrwac do 16 wrzesnia, bo tak jestem juz zarejestrowana i umowiona z moja ginekolog na cc. Przyjezdzam na 8:00, o 9:00 zaczynamy i 9:15 Matyśka będzie już po drugiej stronie brzuszka
            Oby wszystko było dobrze...

            Skomentuj


              Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

              Cześć Mamusie to teraz ja się melduję!
              Noc przeszła dość dobrze, o 3 na siusiu wstawałam a potem koło 5.
              Dziś przyjeżdza męża brat i u nas będą nocować kilka dni, przywiozą znowu jakieś ciuszki dla dziecka (zaś prańsko mnie czeka-chyba że mama sie zlituje ). Sama już chodzę po południu taka bez sił kapciowata, garnki jak myję to mnie po 5 minutach nogi od stania bolą!
              Wiecie tak sobie pomyślałam że być ciężarówką zimą wcale nie jest lepiej bo tyle warstw ubrań trzeba na siebie założyć a nogi i tak puchną, nie wiem czy bym włożyła jakiegos kozaka na nogę!

              Skomentuj


                Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                Beau, ja bym nie dala rady z kozakami, ale nie dlatego ze spuchniete nogi tylko po prostu bym sie nie schylila... Mialam tak niedawno z kaloszami...
                No to gosci bedziesz miala - hmmm, ja bym juz chyba nie dala rady goscic u siebie kogokos, bo spie o dziwnych porach, mam zadyszki od byle czego i w ogole jakas taka jestem malo towarzyska Skapciala - tak jak mowisz

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                  Cześć mamuśki
                  Ja dobrze spałam nawet na siusiu nie wstałam dopiero rano.
                  Annamaja na pewno wszystko będzie dobrze i fajnie masz bo wiesz kiedy Twoja Matylda się urodzi.
                  Beau ja tam w zimę nie chciałbym chodzić w ciąży właśnie za dużo ubrań trzeba bybyło ubierać.
                  Ja chciałabym urodzić na koniec września bo mam urodziny 29.... to bym miała super prezent , ale termin teraz mam na 26 więc mogę nie dociągnąć
                  Dziś jadę do lekarza z Karolą a potem na zebranie do przedszkola więc pewnie się odezwę jutro.
                  Mam jeszcze dziewczynki pytanie czy u Was w szpitalu tez wymagają żeby robić posiew na paciorkowca po 36tc?, bo jak byłam u ginki mojej to powiedziała że na następnej wizycie będziemy robić takie badanie.Buziaki i miłego dnia


                  Skomentuj


                    Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                    Napisane przez annamaja Pokaż wiadomość
                    Beau, ja bym nie dala rady z kozakami, ale nie dlatego ze spuchniete nogi tylko po prostu bym sie nie schylila... Mialam tak niedawno z kaloszami...
                    No to gosci bedziesz miala - hmmm, ja bym juz chyba nie dala rady goscic u siebie kogokos, bo spie o dziwnych porach, mam zadyszki od byle czego i w ogole jakas taka jestem malo towarzyska Skapciala - tak jak mowisz
                    annamaja właśnie nie jestem zadowolona zbytnio z tego przyjazdu, wolałabym żeby nocowali u teściów a do nas przyszli w odwiedziny, zapowiedziałam męzowi że to on będzie im gotował heh ale tak naprawdę to szwagierka równa babka sama wszystko zrobi, tylko faktycznie może byc że ja dętka będę chciała iść spać a oni będą chcieli posiedzieć ehhh zobaczymy jak to będzie...
                    agatko moja gin nie kazała mi takiego badania robić...

                    Skomentuj


                      Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                      Mój też nic nie mówił o tym badaniu,chyba jak by było wymagane to by powiedział w końcu pracuje w szpitalu?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                        Napisane przez podolec Pokaż wiadomość
                        Mój też nic nie mówił o tym badaniu,chyba jak by było wymagane to by powiedział w końcu pracuje w szpitalu?
                        czytam o tym paciorkowcu i napisali że lekarze rzadko zalecaja to badanie a że powinni i nie wiem co robić?

                        "Proponujemy wykonywanie posiewów w kierunku paciokowców z grupy B u wszystkich ciężarnych będących pod opieką gabinetu.

                        Paciorkowce typu B (GBS) to bakterie, które dość często występują w pochwie lub przewodzie pokarmowym kobiet ciężarnych. Zwykle nie powodują objawów, ale bywają niezwykle groźne jeżeli dojdzie w czasie porodu do zakażenia noworodka. GBS mogą stać się przyczyną ciężkich i bardzo groźnych chorób u noworodków. W większości przypadków zakażenie u noworodków rozwija się w 1. tygodniu życia jako wczesna posocznica noworodków. Późna postać choroby pojawia się u noworodków po 1. tygodniu życia, zwykle w pierwszych 3 miesiącach. U noworodków z inwazyjną postacią choroby może wystąpić również zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie szpiku kostnego lub ropne zapalenie stawów. Choroby te mogą stać się przyczyną śmierci noworodka. Śmiertelność w przypadku posocznicy wywołanej przez GBS w latach 70. wynosiła 50%; w latach 90. śmiertelność z powodu wczesnej i późnej postaci choroby zmniejszyła się do 4%, głównie wskutek postępów w opiece neonatologicznej. GBS występują w pochwie lub odbytnicy u około 10-30% ciężarnych kobiet. Kolonizacja ma charakter przejściowy lub przewlekły. Występowanie GBS u ciężarnej we wczesnej ciąży nie jest groźne. Natomiast obecność GBS w pochwie w czasie porodu grozi wystąpieniem wczesnej posocznicy u noworodków.

                        Do zakażenia płodu od rodzacej dochodzi przede wszystkim po rozpoczęciu porodu lub po przedwczesnym odpłynięciu płynu owodniowego. Wykonanie posiewu z pochwy i odbytnicy w kierunku GBS w zaawansowanej ciąży pozwala zidentyfikować kobiety, u których istnieje ryzyko przeniesienia zakażenia na rodzące się dziecko. Zalecamy wykonywanie posiewów w kierunku paciorkowców z grupy B z pochwy i odbytnicy u wszystkich ciężarnych kobiet pomiędzy 35. a 37. tygodniem ciąży.

                        Dodatni wynik badania stanowi wskazanie do podawania antybiotyków w czasie porodu które zapobiegają zakażeniu noworodka i tym samym pozwalają na zapobieganie powikłaniom"

                        Skomentuj


                          Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                          I bądż tu człowieku mądry i pisz wiersze

                          Skomentuj


                            Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                            beau, soda rzeczywiscie dziala! cale szczescie ze jest taki wynalazek!

                            agatakul poczytam zaraz o tych paciorkowcach, moja nic mi nie mowila..

                            przyszly dzis smoczki i buteleczka, oslonki i szlafrok - wszystko ok! musze teraz wybrac komode, etc...

                            Skomentuj


                              Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                              powazna sprawa z tymi bakteriami - 6 wrzesnia ide na wizyte kontrolna, to pogadam z moja ginekolog o tym, niech mnie skieruje na ten test, lepiej w razie czego przeciwdzialac...

                              Skomentuj


                                Odp: *****Wrzesień i Październik 2010*****

                                Dziewczyny nie zastanawiajcie sie i robcie test na paciorkowca! Jak paciorkowca nie macie to ok a jak macie, to maluszkowi po porodzie podadza antybiotyk i sprawa zalatwiona.

                                Udanego finiszu Wam zycze i cieplego wrzesnia, zebyscie smigaly na spacery z maluchami jak najszybciej



                                Rosne...
                                14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                                17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                                13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                                16.11.2009 5620 gr, -
                                16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                                19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                                17.06.2010 9250 gr, -
                                06.09.2010 10600 gr, 77cm
                                14.12.2010 11600 gr, 81cm
                                05.05.2011 11900 gr, 83cm
                                20.09.2011 13200 gr, 90cm
                                14.01.2012 14300 gr, 93cm
                                19.07.2012 15500 gr, 98cm



                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X