Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cukrzyca Ciążowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • testolandia
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    W szpitalu leżałam z panią, która z racji cukrzycy ciążowej urodziła wcześniaczka w 31 tyg. Najśmieszniejsze ( a właściwie tragiczne) było to, że ginekolog nie wykrył u niej tę cukrzycę, a miała robioną krzywą cukrową. Dowiedziała się, że jest chora przy porodzie.

    Leave a comment:

  •    
       

  • wyakin
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    Napisane przez moonkaz Pokaż wiadomość
    Na pewno nie warto jest wpadać w panikę. Każdego może dosięgnąć cukrzyca ciążowa niemniej znamy sposoby na to aby leczyć to schorzenie....

    Ze swojej strony proponuję zajrzeć sobie tutaj:
    http://ocukrzycy.pl/rodzaje-cukrzycy/cukrzyca-w-ciazy/

    Na stronie jest dobry artykuł o cukrzycy w ciąży. Zdarza się,ze cukrzyca po prostu po ciązy mija.
    Nie tyle zdarza się, co w zasadzie zazwyczaj mija po porodzie właśnie.
    Jeśli w pierwszej ciąży się zdarzyła, to i w drugiej może się pojawić.
    Badanie krzywej jest obowiązkowe, więc dość szybko się ją wykrywa.

    Leave a comment:


  • moonkaz
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    Na pewno nie warto jest wpadać w panikę. Każdego może dosięgnąć cukrzyca ciążowa niemniej znamy sposoby na to aby leczyć to schorzenie....

    Ze swojej strony proponuję zajrzeć sobie tutaj:
    http://ocukrzycy.pl/rodzaje-cukrzycy/cukrzyca-w-ciazy/

    Na stronie jest dobry artykuł o cukrzycy w ciąży. Zdarza się,ze cukrzyca po prostu po ciązy mija.

    Leave a comment:


  • slodziatek
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    zapraszam na mojego bloga z przepisami bez cukru: http://www.slodziutkamama.blogspot.com/

    Leave a comment:


  • barbarakalis
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    Napisane przez zawodowa Pokaż wiadomość
    mnie akurat to ominęło, zobaczymy, jak będzie tym razem. ale szwagierka miała i była na specjalnej diecie. super przeszła przez wszystko! pilnowała diety, nie przytyła za bardzo, powiem nawet, że na koniec ciąży wyglądała lepiej niż przed ciążą. tylko urodziła 2 miesiące za wcześnie, ale nie umiem powiedzieć, czy to miało związek. a więcej o tej diecie znajdziecie tutaj: http://www.siostraania.pl/artykul/di...krzyca-ciazowa
    Niestety, z cukrzycą ciążową trzeba uważać. Dlatego właśnie są obowiązkowe badania. Pamiętajcie jednak by "podręczyć" o to także swojego lekarza. I wcześniej poczytajcie też o tej chorobie.

    Leave a comment:


  • zawodowa
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    mnie akurat to ominęło, zobaczymy, jak będzie tym razem. ale szwagierka miała i była na specjalnej diecie. super przeszła przez wszystko! pilnowała diety, nie przytyła za bardzo, powiem nawet, że na koniec ciąży wyglądała lepiej niż przed ciążą. tylko urodziła 2 miesiące za wcześnie, ale nie umiem powiedzieć, czy to miało związek. a więcej o tej diecie znajdziecie tutaj: http://www.siostraania.pl/artykul/di...krzyca-ciazowa

    Leave a comment:


  • karska
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    Wszystko zalezy od tego, jaka to jest cukrzyca, np. cukrzyca typu II sprawia masę problemów w dopasowaniu do niej swojego życia...

    Leave a comment:

  •    
       

  • Asia1406
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    Napisane przez Asia1406 Pokaż wiadomość
    Czy przy drugim dziecku tez bede miala cukrzyce tak sie zastanawiam bo z malym wyszlo mi w 6m-cu czy nie powinnam od razu zrobic badania
    A jednak nie jest to regula z corcia obiadalam sie cukrzycy nie mialam za to teraz kilka zbednych kilogramow

    Leave a comment:


  • sylciar
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    ja miałam cukrzycę ciazową w 2 ciązach,dzieci urodziły się zdrowe, oczywiście kazali trzymac dietę bezcukrową a dla mnie nie było to łatwe, mimo że miałam malusi brzuszek obrzerałam się słodyczami a tu co nagle miałam przestac? Ograniczyłam słodkie ale nie do końca.Synka urodziłam 9 miesięcy temu, a teraz ciągle skacze mi cukier.Z dziecmi na całe szczęscie wszystko w porządku.

    Leave a comment:


  • dalhne
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    Witam!!

    Obecnie jestem w 29 tyg ciąży... od 3 tygodni borykam się z problemem cukrzycy. Czy znajdzie się jakaś mamuśka z tymże problemem????

    Leave a comment:

  •    
       

  • aguszasza
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    Podbijam temat!

    moze znajdzie sie jakas "slodka mama" procz mnie???

    chetnie pogadam o swoich wzlotach i upadkach zywieniowych !

    Leave a comment:


  • Martyna2006
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    Ja miałam cukrzyce ciążową-pewnie dlatego,że strasznie dużo słodyczy jadłam.Zapisana byłam do poradni cukrzycowej,musiałam zakupic sobie glukometr i 4 razy dziennie(przed śniadaniem,po śniadaniu,po obiedzie i kolacji) kłóc palce i mierzyc cukier i zapisywac w specjalnnym dzienniczku moje palce były strasznie obolałe i czasem nie wiedziałam już w które miejsce mam sie ukłóc.Groziła mi insulina gdyż cukier strasznie skakał,miałam ścisłą diete i na szczęście obyło sie bez insuliny.Alanek urodził sie zdrowy z normalną wagą.

    Leave a comment:


  • Asia1406
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    Czy przy drugim dziecku tez bede miala cukrzyce tak sie zastanawiam bo z malym wyszlo mi w 6m-cu czy nie powinnam od razu zrobic badania

    Leave a comment:


  • annse3
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    Napisane przez Wiktoria114 Pokaż wiadomość
    Naszczęście nie zostało jeszcze dużo do końca ciąży to mam nadzieje ze jakoś wytrzymam ale nie mogę wytrzymac juz bez słodyczy bo w tej ciąży to po prostu zjadałam mnustwo.Jak narazie to mała nie jest taka duża chyba bo w 29 tygodniu ważyła 1330 przez cukrzyce mam dużo wud płodowych 175 ml ale cukier niestety mam różny skacze mi strasznie jem raczej cały czas to samo i raz mam wyższy a raz niższy po tym samym jedzeniu. Też jadłyście 6 posiłków dziennie?
    hmmm...Wiktoria,ja z synusiem mialam cukier pow 120wiec byla obawa,poza tym chudlam jak diabli i nie za bardzo wiedzialam co z tym zrobic oprocz tego ze ograniczylam slodycze,na szczescie bylo to juz w drugiej polowie ciazy.Maly mial3750 wagi ale na szcescie wszystko skonczylo sie dobrze.

    Leave a comment:


  • Wiktoria114
    replied
    Odp: Cukrzyca Ciążowa

    mam najczesciej tak dziwiedziesiat coś lud tak do 110 ale pare razy zdazyło mi sie ze miałam 122 124 i czesto mam podwyzszony po 1 sniadaniu lub po kolacji pierwszej i to mnie najbardziej dziwy ze zjem jakoms pomadeczke i mi sie cukier nie podniesie a po kanapca z ciemnego pieczywa z szynka i ogórkiem świezym mi sie podnosi cukier

    Leave a comment:

       
Working...
X