Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pobyt w szpitalu po terminie porodu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pobyt w szpitalu po terminie porodu

    jestem 6 dni po terminie, mam na jutro skierowanie do szpitala; czego mogę się spodziewać będę poddana tylko badaniom, zostanę do rozwoju akcji czy od razu będą wywoływać poród mam nastawić się na dłuższy pobyt?? szyjka moja skrócona jest w połowie od 6 m-ca, skurczy za bardzo nie odczuwam...

  •    
       

    #2
    Odp: pobyt w szpitalu po terminie porodu

    Na pewno duże znaczenie będzie miało badanie ktg i badanie wód jeśli będą czyste przezroczyste to może potrzymają cię jeszcze chwilę.
    W pierwszej ciąży na wywołanie wzieli mnie dopiero 10 dni po terminie a nie mogli zbadać wód bo nie było żadnego rozwarcia, ani szyjka się nie skracała, rodziłam 10 dni po terminie to wody były zielono czarne a trzymali mnie w szpitalu 4 dni.
    a jeśli wody będą nie takie jak powinny czyli mętne lub ciemne to zabiorą cię pewnie od razu lub następnego dnia.
    Ciężko powiedzieć co będzie bo w drugiej ciąży byłam dwa dni po terminie jak przyjechałam do szpitala i już następnego dnia wzięli mnie na wywołanie a wody były czyste, to zależy też kto będzie akurat na zmianie, bo tak to już u nas jest.

    Na szczęście u mnie pomimo ciemnych wód wszystko było w najlepszym porządku tylko położna sie trochę wystraszyła jak je zobaczyła.
    AGATKA 16.04.07r
    Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
    W końcu w komplecie
    Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

    Skomentuj


      #3
      Odp: pobyt w szpitalu po terminie porodu

      Ja jak zgłosiłam sie do szpitala a tez juz byłam po terminie (nie miałam skierowania i trochę musiałam naoszukiwać żeby w ogóle mnie przyjęcli) to pierwszego dnia mnie tylko badali zrobili badania krwi moczu WR bodajże i na wieczór dali mi zastrzyk na wywołanie porodu. Dodam że miłam 3 cm rozwarcia i od miesiąca co noc łapały mnie skurcze które niestety w ciagu dnia cichły. Rano podłączyli mnie pod kroplówkę około 8:20 po 9 trafiłam na porodówke a o 10 już trzymałam córke na rękach

      Także życzę szybkiego rozwiązania bo takie leżenie w szpitalu to żadna przyjemność


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        Odp: pobyt w szpitalu po terminie porodu

        Ja trafiłam do szpitala po 5 dniach od terminu (lekarz kazał mi się wstawić) to był 4 marzec. A wywoływali mi dopiero 10 marca. Ja dostałam kroplówkę o 11 o 12.15 odeszły mi wody a o 16.25 już urodziłam syna.
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          #5
          Odp: pobyt w szpitalu po terminie porodu

          czy to prawda, że po podaniu oksytocyny ból jest bardziej uciążliwy i poród się przedłuża

          Skomentuj


            #6
            Odp: pobyt w szpitalu po terminie porodu

            Ból można odczuwać bardziej dotkliwie ponieważ wszystko postępuje przeważnie szybciej niż podczas naturalnego porodu. Oczywiście nie jest to zasadą bo niektóre porody naturalne przebiegają bardzo szybko bo już występuje i skrócenie szyjki i skurcze i rozwarcie a przy wywołaniu często nie ma tych rzeczy i dla tego może być bardziej bolesny.

            Z mojego doświadczenia nie przedłuża się, pierwszy poród -wywołanie trwał od 8do 12.55 drugi od 8.30 do 12.05 według mnie to bardzo szybko w porównaniu z kobietami które rodzą po 16 godzin i więcej
            AGATKA 16.04.07r
            Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
            W końcu w komplecie
            Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

            Skomentuj


              #7
              Odp: pobyt w szpitalu po terminie porodu

              Napisane przez mama83 Pokaż wiadomość
              czy to prawda, że po podaniu oksytocyny ból jest bardziej uciążliwy i poród się przedłuża
              Ja urodziłam w 42 tyg. poprzez kroplówkę , w momencie podania kroplówki ból się okropnie nasilił i poród ( MOIM ZDANIEM PRZYSPIESZYŁ SIĘ ) także nie wiem jak to jest , chyba raczej nie spowalnia porodu

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: pobyt w szpitalu po terminie porodu

                kiedy bylam 6 dni po terminie poszłam na porodówkę i moj gin mnie zbadal i jeszcze przez 3 dni dostawałam oksytocynę w zastrzyku i wracałam do domu,pewnie z racji tej że mieszkałam w krk(mało łóżek mieli),a do tej kliniki przyjezdzały kobity nawet z Zakopanego,więc mnie odsyłali i mówili ze jakby sie coś mialo ruszyć to mam przyjechać.no ale się nic nie ruszyło i po tych 3 dniach zrobili mi cc.
                codziennie czyli przez te 3 dni mialam robione ktg i tuż przed porodem jeszcze jedno usg.
                FROCH

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: pobyt w szpitalu po terminie porodu

                  Ja tydzien po terminie zostalam zatrzymana w szpitalu,dostalam tampon z oksytocyna ale pod wplywem znieczulenia szyjka zesztywniala i stanelo na 5 cm rozwarcia i skierowaniu na blok op.gdzie mialam cc.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: pobyt w szpitalu po terminie porodu

                    Ja nie miałam żadnych badań wód płodowych... A do szpitala ostatecznie przyjęcli mnie 8 dni po terminie, urodzilam 9 dni po... Po przyjęciu do szpitala ordynatorka przeprowadziła badanie ginekologiczne, usg i później podłączoni mnie pod ktg

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: pobyt w szpitalu po terminie porodu

                      Ja miałam tylko dzięki położnej ktg i już ruchy dziecka były mało wyczuwalne a z godziny na godzine było coraz gorzej, czekaliśmy na moje szczęście aż się doczekaliśmy krojenia...

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X