Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alkohol w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Alkohol w ciąży

    Wskazane jest napicie sie raz na jakiś czas lampki czerwonego wina. Ja w trakcie ciąży wypiłam co prawda łącznie może 3 lampki(połówki), ale to nie zaszkodziło.
    Gdy nie wiedziałam, że jestem w ciąży byłam na imprezie i piliśmy z narzeczonym i przyjaciółmi wódke... Jednak na szczeście Maluszek jest zdrowy i nic Mu nie było. Gdybym wiedziała, że jestem w ciąży w życiu bym nie wypiła żadnej wódki. A tym bardziej nie poszłabym na impreze. Zbyt bardzo sie bałam. Pierwsza ciąża.

    W małych ilościach alkohol nie zaszkodzi Maleństwu.(jednak nie mówie o wódce) Jednak to, czy sie skusisz na to, zależy od Twojego nastawienia. Dopiero gdy lekarz mi powiedział, że moge sie napić, bo moja ciąża przebiega prawidłowo i nie jest zagrożona- odważyłam sie na to winko.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Alkohol w ciąży

      Oj nie, zdecydowanie jestem za tym ze albo ciaza albo alkohol. Przyjemności nie wiele a jak mozna zaszkodzić, przeciez tak naprawdę nie wiadomo czy własnie jakiś łyk winka sie do czegoś nie przyczyni, a potem co patrzysz na swoej chore maleństwo całe zycie i myslisz a moze to pzreze mnie? Żadna świadoma mama nie powinna ryzykowac

      Skomentuj


        #48
        Odp: Alkohol w ciąży

        oj dziewczyny troszke przesadzacie z tym nie chodzeniem na imprezy....Ciaza to nie choroba.....najlepiej zamknijcie sie w prozni i przewegetujcie 9 miesiecy. ja z pierwszym dzieckiem bylam na sylwestra, imprezach ostatkowych i wiele wiele innych a teraz jestem po raz drugi w ciazy i tez korzystam z zycia dopoki moge bo wiem ze jak malenstwo przyjdzie na swiat to na wiele mi nie pozwoli (nie pisze o alkoholu bo nie pije) a przetaczajac tutaj slowa jednej diewczynz ktora mowila o mamie ktora na swoim weselu pila do kazdego toastu jestes pewna ze to byla wodka......bo ja na swoim weselu nie bedac w ciazy tez podnosilam kieliszek do kazdego toastu tylko ze w tym kieliszku byla woda mineralna i z tego co wiem to przewaznie tak pary mlode robia


        Skomentuj


          #49
          Odp: Alkohol w ciąży

          Zanim dowiedziałam sie ze jestem w ciąży (to bylo w 4 tygodniu) sporo imprezowałam i parę razy zdarzyło mi się wypić więcej niż jednego drinka (dużo więcej). Później odstawiłam całkowicie alkohol choć w dniu swojego ślubu i w podróży poślubnej pozwoliłam sobie na lampkę wina. Zawsze rozrobione z wodą. Mała urodziła się całkowicie zdrowa i jest książkowym dzieckiem. Moja bratowa w ciąży ciągle miała ochote na piwo i od czasu do czasu też sobie na jedno pozwalała. Ma dwójkę zdrowych dzieci. no ale nie wiadomo co kiedy może zaszkodzić wiec lepiej uważać.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Alkohol w ciąży

            zero alkoholu w ciąży! sorry ale uważam że kobiety, które wiedzą że są w ciąży i sączą drinki są nieodpowiedzialne i nie wiem czy dorosły do roli matek

            Skomentuj


              #51
              Odp: Alkohol w ciąży

              Napisane przez gliniu Pokaż wiadomość
              Zgadzam sie, że to nieodpowiedzialne, ale troche odwrócę pytanie. Co z facetem, bo przeciez wiadomo, że on też "dostarcza" materiału genetycznego?

              Tyle tu jest napisane o szkodliwości alkoholu, papierosów etc. A ilu Waszych partnerow pali czy sporadycznie pije? Czy to ma jakieś skutki?
              - Słuszne spostrzeżenie - najnowsze badania wykazują generalnie, że styl życia faceta ma znaczenie dla jakości jego materiału genetycznego i co za tym idzie zdrowia i prawidłowego rozwoju umysłowego dziecka. Także jeśli facet np. od lat się nie oszczędza - pije, pali, narkotyzuje, źle odżywia, to wypadało by aby najpierw przez kilka miesięcy "oczyszczał" organizm zanim przystąpi do majstrowania dzidzi...

              Skomentuj


                #52
                Odp: Alkohol w ciąży

                Ja też jestem zdania, że nie powinno się brać do ust niczego co może szkodzić maluszkowi, ja zrezygnowałam z wielu rzeczy, które uwielbiam: czerwone wino, sery pleśniowe, moje ukochane sushi... Najbardziej na świecie kocham swoje dziecko i nie wybaczyłabym sobie gdyby którakolwiek z moich zachcianek miałaby mu zaszkodzić!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Alkohol w ciąży

                  Nawet najmniejsza ilość alkoholu może spowodować bardzo niebezpiecznyxxx płodowy zespół alkoholowy wywołujący zmiany w mózgu dziecka! Dlatego właśnie między bajki należy włożyć poglądy, że jedna lampka wina nie zaszkodzi, jedno piwko nie zaszkodzi itp. Nic z tego, to wszystko bzdury! Nie tykajcie w ogóle alkoholu w ciąży, jeśli jesteście prawdziwie odpowiedzialnymi matkami.
                  Last edited by disne; 30-07-2020, 18:08. Powód: link
                  I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Alkohol w ciąży

                    Właśnie najgorsze jest to podejście lekceważące, że mało to nie zaszkodzi, jeśli nas dotyczy to możemy sobie pić, ale nie w przypadku nowego życia, za które jestesmy odpowiedzialni.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Alkohol w ciąży

                      Dla mnie KAŻDE wypicie alkoholu w ciąży (i mało mnie interesuje czy to jest jeden drink, czy jeden łyk) jest skrajnie nieodpowiedzialnie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Alkohol w ciąży

                        w pełni zgadzam się z poprzedniczką,dopiszę tylko że moim zdaniem dotyczy to również nikotyny i innych używek!!!!







                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Alkohol w ciąży

                          Czy kiedykolwiek ktoś namawiał Was do wypicia alkoholu w ciąży?

                          Sprawdźcie 9 popularnych mitów o tym, jak alkohol działa na kobietę i dziecko.
                          pozdrawiamy,
                          Redakcja MamoToJa.pl

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Alkohol w ciąży

                            A mojej koleżance lekarz kazał raz w tygodniu wypić małą lampkę czerwonego wina, bo miała niedobór czegoś tam (żelaza?)... I co sądzić o tym, bo mnie to bardzo zdziwiło, jak to, wszędzie się mówi, że każda ilość alkoholu w ciąży szkodzi, a lekarz sam każe pić? :-/

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Alkohol w ciąży

                              Ja bym nie ufala takiemu lekarzowi...

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Alkohol w ciąży

                                Na niedobór żelaza to się bierze tabletki, a koleżanka powinna jak najszybciej zmienić lekarza.......


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X