Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża po cesarce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Ciąża po cesarce

    A czemu po roku, skąd informacja? Ja jak poszłam po połogu na wizytę u lekarza, ten mnie zbadał, zrobił usg macicy i powiedział że możemy się starać za 6 miesięcy. Może to zależy od tego jak macica się obkurcza i w jakiej jest formie.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Ciąża po cesarce

      Mi lekarz powiedział żeby odczekać przynajmniej rok. Wcześniej jest ryzyko, że macica w czasie powiększania się pęknie, a właściwie szwy po CC. A to niestety kończy się pewną śmiercią dziecka i jest poważnym zagrożeniem dla mamy. Ja wolę nie ryzykować.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Ciąża po cesarce

        Moja mama zaszła 3 miesiące po porodzie i po prostu musiała mieć następną cesarkę. Uważam, że organizm kobiety po cesarskim cięciu potrzebuje więcej czasu na regenerację, więc lepiej poczekać dłużej niż moi rodzice Ja zaszłam w drugą ciąże 10 miesięcy po porodzie i wszystko jest ok. Tyle, że ja rodziłam naturalnie.
        Polecam mojego bloga: www.szczesliwamama.pl
        Pozdrawiam

        Skomentuj


          #19
          Odp: Ciąża po cesarce

          Ja co prawda mam dopiero jedno dziecko urodzone właśnie poprzez cesarskie cięcie, ale gdy byłam po porodzie na wizycie kontrolnej u ginekologa to moja pani dr powiedziała, że po cc powinnam odczekać przynajmniej 2 lata zanim zajdę z kolejną ciąże.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Ciąża po cesarce

            Dodam jeszcze tylko, że po moim porodzie okazało się, że mam skrzepy krwi w macicy więc może to też miało wpływ na to, że moja pani dr powiedziała, że aż tyle muszę odczekać z ewentualną drugą ciążą.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Ciąża po cesarce

              Słyszałam, że najlepiej po cesarce odczekać 2 lata z kolejną ciążą. Leżałam w szpitalu z kobietą, która zaszła w ciążę rok po cesarce i wszystko skończyło się dobrze To była Jej trzecia cesarka. Wszystko zależy od organizmu kobiety


              Skomentuj


                #22
                Odp: Ciąża po cesarce

                Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                Słyszałam, że najlepiej po cesarce odczekać 2 lata z kolejną ciążą. Leżałam w szpitalu z kobietą, która zaszła w ciążę rok po cesarce i wszystko skończyło się dobrze To była Jej trzecia cesarka. Wszystko zależy od organizmu kobiety
                ja to tak się nastawiłam, iż ogromnie bałam się CC i za nic w świecie jej nie chciałam - na szczęście moja wada wzroku nie stanęła mi na drodze do naturalnego porodu, moja obawa przed CC wynika z tego iż moja mama miała ze mną CC w 31 tyg. i zawsze mówiła nam, że najgorsze co ją spotkało to przedwczesny poród i rekonwalescencja po CC, później dwa lata urodziła moją siostre naturalnie i ten poród wspomina miło

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Ciąża po cesarce

                  Moja siostra pomimo ciąży bliźniaczej za nic w świecie nie chciała zgodzić się na cesarskie cięcie. Ciąża była jednokosmówkowa, więc ryzyko było spore. Na szczęście chłopcy mieli oddzielne owodnie. Pojechała do szpitala, w którym pracuje moja chrzestna i odebrała Jej poród w 38. tygodniu ciąży. Lekarze chcieli Jej zrobić cesarskie cięcie już miesiąc wcześniej, na co siostra się nie zgodziła. Posłuchała innego, bardziej doświadczonego lekarza, który był przy porodzie moich chłopców. Stwierdził, że bliźniaki też odbierze. Cesarskie cięcie nie było konieczne, bo chłopcy byli ułożeni główkowo. Dobrze, że wszystko poszło po Jej myśli


                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Ciąża po cesarce

                    Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                    Moja siostra pomimo ciąży bliźniaczej za nic w świecie nie chciała zgodzić się na cesarskie cięcie. Ciąża była jednokosmówkowa, więc ryzyko było spore. Na szczęście chłopcy mieli oddzielne owodnie. Pojechała do szpitala, w którym pracuje moja chrzestna i odebrała Jej poród w 38. tygodniu ciąży. Lekarze chcieli Jej zrobić cesarskie cięcie już miesiąc wcześniej, na co siostra się nie zgodziła. Posłuchała innego, bardziej doświadczonego lekarza, który był przy porodzie moich chłopców. Stwierdził, że bliźniaki też odbierze. Cesarskie cięcie nie było konieczne, bo chłopcy byli ułożeni główkowo. Dobrze, że wszystko poszło po Jej myśli
                    ja się siostrze nie dziwie, że nie chciała CC a z drugiej strony wzięła na sobie duże brzemię odpowiedzialności, a jak na ciąże bliźniaczą urodzenie w terminie i naturalnie to też wyczyn, moja siostra też miała mieć cc bo dziecko było głowką do góry -ale w ostatnich dwóch tyg. córka się jakimś cudem obróciła i był naturalny poród

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Ciąża po cesarce

                      Pierwsze moje dziecko urodziło się przez CC. Dwa lata później, przy drugim dziecku spytano mnie od razu w szpitalu czy chcę cesarkę czy naturalnie, ale zaznaczono, że jeśli będzie cesarka to mogą być poważne komplikacje później, więc jeśli chcę mieć więcej dzieci to warto spróbować rodzić naturalnie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Ciąża po cesarce

                        Ja gdybym pierwsze dziecko urodziła przez cesarskie cięcie to drugie starałabym się urodzić naturalnie. Chciałabym mieć w przyszłości więcej dzieci Znam kobietę, która miała 4 cesarskie cięcia i zastanawiała się nad piątym dzieckiem. Jednakże znajomi z Jej otoczenia odradzają Jej to ze względu na bardzo duże ryzyko powikłań.


                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Ciąża po cesarce

                          ja miałam dwie cesarki w odstepie 3 lat, natomiast gdybym chciała na kolejne dziecko się zdecydowac lekarz nakazał mi odczekać minimum 3 lata gdyz to jest najbardziej optymalny czas mysląć o zdrowiu i bezpieczeństwie dziecka jak i moim

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Ciąża po cesarce

                            u mnie gdy podjęłam temat ciąży lekarz mi powiedział, iż nie ma reguły na to że jak masz cesarke to każde kolejne kończy się cięciem, można rodzić naturalnie o ile nie ma przeciwskazań

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Ciąża po cesarce

                              nam lekarz powiedział że po cc najlepiej od 3 do 5 lat odczekac

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Ciąża po cesarce

                                Mi lekarz powiedział a jestem po dwoch cesarkach ze o kolejne moge starac sie za 3-5lat niw wczesniej jesli chce bez komplikacji podczas ciazy i porodu

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X