Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    wrcilam!

    Witam mamusie!
    To Ja nitka236 dziewczyny robiłam wszystko aby się zalogować później aby się zarejestrować i nic kompletnie nic. Gdy Się rejestrowałam nie wysyłali mi linku aktywacyjnego. Ale dziś wreszcie mi się udało.
    Nawet sobie nie wyobrażałam, że tak bardzo będzie mi Was brakowa c i Waszych porad.
    U mnie jakoś leci Mateusz w swój pierwszy miesiąc wylądował w szpitalu . Byliśmy tam tydzień. Mały Miał kaszelek. Teraz musze nadrobić i przeczytać wszystko co pisałyście przez ten czas kiedy mnie z Wami nie było.
    Mateuszek ur 28.04 godź 5:30
    Waga 4180 i 58cm


    Skomentuj

    •    
         

      mi córcia wpycha nóżki pod żebra i tak od paru dni (boli niesamowicie, a na dodatek umiejscowiła się po prawej stronie), jak się nie rozciąga i nie śpi to kopie aż widać (wszyscy mówią że będzie duża-zobaczymy) i bardzo łatwo ją zlokalizowac nawet jak się nie rusza

      No cóż wracam do poprawek, pocieszam się że jeszcze tylko kilka dni i uwolnie się od całodniowego przesiadywania przed komputerem
      będzie Weronika

      Skomentuj


        Witajcie Kochane!
        Oto ta dieta od położnej:
        zupy: pomidorowa,krupnik,rosół (ograniczyc cebule,por,seler), ogórkowa,pieczarkowa,barszcz czerwony,ziemniaczana.
        Żadnej z nich nie doprawiac octem,mozna dodac sok z cytryny lub kwasek cytrynowy w zastepstwie
        przystawki: buraczki,marchew,szpinak,kapusta surowa i kiszona po opłukaniu z umiarem
        mieso: gotowane,smazone,pieczone (nie przypalac tluszczu,ostroznie z przyprawami,jasny sos,pierwszy smazony kaotlet dla matki karmiacej)
        soki: jablkowy,marchwiowy,brzoskwiniowy,ananasowy,banano wy
        owoce: takie same jak soki + arbuz
        wolno: pyzy,makarony,ryz,kasza,frytki ale tylko z piekarnika,ciasto drozdzowe ale nie cieple
        ograniczenia: cielecina,wolowina,ryba gotowana i smazona,jaja,nabial mleczny:jogurty,sery,majonez,puszki konserwowe,mleko,smietana,kawa rozuszczalna lub ekspresowa,lagodna musztarda i papryka.mozna to wszystko jesc ale po troszeczku
        bezwzglednie nie wolno:czekolada,kakao,orzechy,mak,cytrusy,owoce morza,cebula,czosnek,szczypiorek,rzodkiewka,brukse lka,kalafior,gotowana kapusta,grzyby,owoce drobno pestkowe np.truskawki,maliny,jagody,porzeczki,wedzona ryba,sery plesniowe
        Nasze najdroższe Słoneczko-Nikulek ur.17.06.2009 godz.6.22 2720g 53cm

        http://mamaczytata.pl/pokaz/7739/kur...bdzius_tatusia

        Skomentuj


          Wrócilismy niedawno z Nikoskiem z pierwszego spacerku jezeli nie liczyc wczorajszego godzinnego wyjscia na ogródek.ale dzisiaj pojechalismy wózeczkiem na zakupy:] nie moglam sie doczekac tej chwili:] moj Synus byl dzisiaj podziwiany i ogladany z kazdej strony przez panie z piekarni,sklepu z ciuchami,miesnego hehe! wszyscy mnie pamietali jak z brzucholkiem chodziłam. Teraz Niuniek spi a Mamusia ma chwilke dla siebie,uffff! dal nam Maluch popalic dzisiaj w nocy;/ no ale mam nadzieje ze to sie unormuje niedlugo...nerwowy jest bo nie radzi sobie z cycem...ciagnie,ciagnie,za chwile wypluwa,placze i wsadza raczki do buzi:/ zauwazyam ze mam miekkie cycuchy ale mleko leci...nie wiem co jest grane...kupilam dzisiaj herbatke hippa dla matek karmiacych,zobaczymy moze cos pomoze...
          a co u Was Mamusie Kochane slychac? jak tam Wasze Dzieciaczki???
          Pozdrowionka!
          Nasze najdroższe Słoneczko-Nikulek ur.17.06.2009 godz.6.22 2720g 53cm

          http://mamaczytata.pl/pokaz/7739/kur...bdzius_tatusia

          Skomentuj


            agatti, ja wiem, że data ostatniej miesiączki jest najlepszym odnośnikiem, ale u mnie cały cykl totalnie się rozregulował.
            Jeśli chodzi o wymiary dziecka, to pierwszy raz termin porodu został wyznaczony w 7 tygodniu (moja gin stwierdziła też już w 4 tygodniu, że to jest 4 tydzień, na podstawie własnego dośwadczenia). ostatnio byłam u innego lekarza na badaniach porównawczych i jeśli brać pod uwagę termin z ostatniej miesiączki, to dziecko byłoby za małe jak na swój wiek.
            Ja wiem, że to jest tylko takie celowanie, może się uda, dlatego już cały wrzesień będę czuwać i chcę mieć wszystko przygotowane

            Mój synek też jakoś nie ma czkawki
            Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
            Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


            Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


            http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

            Skomentuj


              Ja w poniedziałek mam wizytę u mojej ginekolog, to się wtedy zważę, teraz nie chcę się dołować, ale 9kg na plusie to mam na 100%
              Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
              Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


              Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


              http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

              Skomentuj


                Mój synek najbardziej szaleje wieczorem, jak tylko się położę i rano, ale w łikend, kiedy nie zrywam się z łóżka tak od razu, tylko mam czas poleżeć. w środku dnia, to tak troszkę się rusza, około południa i potem po obiedzie. Najczęściej, jak leżę sobie i nie bujam go
                Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
                Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


                Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


                http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

                Skomentuj

                •    
                     

                  A ja to ostatnio zdolowalam sie ale po rozmowie z moja mama. Ona urodzila 5 dzieci i uwaza ze 6 kg na plusie na koniec 7 m-ca to troszke za malo. Chodzilo jej o to ze organizm zebral za malo energii na porod ktory podobno wykancza totalnie. Ja do tego mam maly brzuszek.
                  Wiem ze juz mierzylysmy sie tutaj publicznie ale moze napiszcie jeszcze ile przybylo Wam w brzuszku, bo mi 21 cm.
                  Tymoteusz - ur. 03.09.09

                  Skomentuj


                    hej.

                    24 tydzień ciąży - 26 cm tzn. obwód na wysokości pępka 106 cm





                    Zapraszam do glosowania http://mamaczytata.pl/pokaz/8498/jakubek
                    Pamiętniczek Kubusia - http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ulkapi;page:-1
                    Nasze największe szczęście - Kubuś - 13.10.2009 3600 g. 58 cm.

                    Skomentuj


                      Napisane przez agatti Pokaż wiadomość
                      Wiem ze juz mierzylysmy sie tutaj publicznie ale moze napiszcie jeszcze ile przybylo Wam w brzuszku, bo mi 21 cm.
                      23 cm na + (30 tydzien, 109 cm i 6 kg wiecej). Moja ginekolog mowi, ze to super, ze nie utylam wiecej!
                      Last edited by AMSW; 24-06-2009, 17:26.



                      Rosne...
                      14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                      17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                      13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                      16.11.2009 5620 gr, -
                      16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                      19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                      17.06.2010 9250 gr, -
                      06.09.2010 10600 gr, 77cm
                      14.12.2010 11600 gr, 81cm
                      05.05.2011 11900 gr, 83cm
                      20.09.2011 13200 gr, 90cm
                      14.01.2012 14300 gr, 93cm
                      19.07.2012 15500 gr, 98cm



                      Skomentuj

                      •    
                           

                        AMSW pocieszylas mnie Ja wygladam naprawde szczuplo bo przed ciaza mialam na wys. pepka 65 cm a moich 6 kg na plusie w ogole nie widac i wiele osob sugeruje ze mam za maly brzuch.
                        Tymoteusz - ur. 03.09.09

                        Skomentuj


                          Napisane przez agatti Pokaż wiadomość
                          moich 6 kg na plusie w ogole nie widac i wiele osob sugeruje ze mam za maly brzuch.
                          A ja ciagle slysze, ze mam za duzy brzuch. Nie przejmuj sie! Mi te gadanie wpada jednym uchem a wypada drugim. Wazne, ze sie dobrze czujesz i ze z dzieckiem wszystko ok. A sily na porod bedziesz miec, jak miliony kobiet przed nami! Chudzinki tez rodza dzieci



                          Rosne...
                          14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                          17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                          13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                          16.11.2009 5620 gr, -
                          16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                          19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                          17.06.2010 9250 gr, -
                          06.09.2010 10600 gr, 77cm
                          14.12.2010 11600 gr, 81cm
                          05.05.2011 11900 gr, 83cm
                          20.09.2011 13200 gr, 90cm
                          14.01.2012 14300 gr, 93cm
                          19.07.2012 15500 gr, 98cm



                          Skomentuj


                            Mój Mały Za 4 Dni Będzie Miał 2 Miesiące Waży 6500 Mały Grubasek Z Niego.mamy Teraz Problem Z Kupką. Mati Robi Normalne Kupki Ale Nie Chcą Z Niego Wyjść Męczy Się Przy Tym Nawet Całą Noc. Miała Któraś Z Was Ten Problem ? Bo Ja Już Ręce Rozkładam...
                            Mateuszek ur 28.04 godź 5:30
                            Waga 4180 i 58cm


                            Skomentuj


                              Napisane przez zosia236 Pokaż wiadomość
                              Mój Mały Za 4 Dni Będzie Miał 2 Miesiące Waży 6500 Mały Grubasek Z Niego.mamy Teraz Problem Z Kupką. Mati Robi Normalne Kupki Ale Nie Chcą Z Niego Wyjść Męczy Się Przy Tym Nawet Całą Noc. Miała Któraś Z Was Ten Problem ? Bo Ja Już Ręce Rozkładam...
                              ZOSIA
                              To urodził sie 27 (tak jak mój) czy 28???
                              sporo waży - mój na dzień dzisiejszy ma 5800 g.
                              Johnny tez zaczął mieć problem z kupkami takie jakby zaparcia
                              i wiesz ja go przepajam - teraz szczególnie rumianek mu daję z glukozą i jest poprawa
                              ile Twój maluch ważył po urodzeniu???

                              Skomentuj


                                Ogólnie samopoczucie dobre, natomiast poza codzienna zgagą, ale to nic w porównianiu ze szczęciem które urodzi się juz niedługo , tak naprawde to ten okres ciązy szybko "przeleciał" pamietam, ze dopiero sie dowiedziałam, że jestem w ciąży, a tu mały kręci sie i szaleje w brzuchu (ma być chłopiec :-)

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X