Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Napisane przez nitka236 Pokaż wiadomość
    Witam Aniu!!!
    Madzik dobrze ,że już z nami jesteś. Pewnie, ze trzymałyśmy kciuki za Ciebie i za maleństwo. A wogóle to Twój synek jest już bardzo duży. Ja dopiero za 2 tygodnie dowiem się ile waży moje maleństwo a jestem bardzo ciekawa.
    Ja byłam dzisiaj na KTG w Chełmnie. Dziewczyny sprzęt dosłownie Super. Nie chciał robić wydruku a później popsuł się guziczek który wciskam gdy poczuje ruchy. Poza tym mały cały czas tak się ruszał, ze położna nie mogła tego KTG poprawnie zrobić. Co chwile zmieniał miejsce. Czekam na mojego synka z niecierpliwością ale nie chciałabym czegokolwiek przyspieszać. Niech sobie rośnie w brzuszku. Mam jednak cichą nadzieje, że urodzę jakieś dwa tygodnie wcześniej i nie przechodzę tego terminu. Jeszcze prawie niczego nie kupiłam. Mam tylko pampersy, kilka tetrowych , buteleczkę i to właściwie wszystko.
    Ostatnio miałam więcej energii ciągle sprzątam piore prasuje, wymyślam obiadki. Jeszcze niedawno nie miałam na to ochoty za to teraz wieczorkiem już czuje swój kręgosłup .... Byle do rana...
    No Niteczko, ja właśnie o Chełmnie wtedy pisałam (zamiast o Szubinie), że najlepsza porodówka w regionie! Podobno super, tylko właśnie tam nie ma oddziałow dla dzieciaczków gdyby... (pfu pfu przez lewe ramię).. coś sie działo z maluchem.
    Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


    Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

    Skomentuj

    •    
         

      ja czuję się raz lepiej raz gorzej, w tej chwili muszę leżeć jak najwięcej w łóżku bo mam małe rozwarcie i lekkie skurcze... przygotowania idą powolutku narazie mamy kojec, kilka ubranek, rożek i to chyba wsio niedawno zrobiłam sobię liste rzeczy które muszę jeszcze kupić tj. kosmetyki dla malucha, jeszcze ubranek, rzeczy dla siebie do szpitala... trochę tego jest więc trzeba fundusze zacząć gromadzić ale na samą myśl o zakupach mordka mi się cieszy
      1.03.2009 9:55 FILIPEK

      Skomentuj


        Biedna musisz leżeć mi też moja lekarz kazała sie oszczędzać bo mi sie skraca szyjka. Śpieszno tym naszym dzieciaczkom
        To jest właśnie najśmieszniejsze,że kiedyś jak miałyśmy dla siebie kupować ciuszki to byłyśmy całe w skowronkach a teraz sie to na dzieciaczki przeniosło
        Powiem Tobie ania że lista to jest świetna rzecz ja też już takązrobiłam i uwzględniłam na niej rzeczy które bęą potrzebne mi do szpitala.
        Mój synek 24/8 kwiecień

        Skomentuj


          MŁODAM.17
          tym siusianiem to też latam często ale żeby aż tak? ja mam termin na 27 lipca więc jesteś o ponad miesiąc przede mną, i słyszałam że w II trzymestrze już takiego problemu z pęcherzem być nie powinno... Ale pewna nie jestem, moze powiedz o tym lekarzowi żeby miec pewnośc ze to nie infekcja dróg moczowych.
          Zosia ur.07-07-2010
          wtorek 14:55




          http://pu zz.org.pl/?p=8yhM5FrWogpd

          Skomentuj


            no to jest dla mnie najgorsze te leżenie, jestem z reguły osobą aktywną mieszkam na 4 piętrze i jeszcze nie dawno leciałam po schodach jak strzała a teraz drugie i już zadyszka (fakt że przybrałam już 8kg) ale jak karzą leżeć to trzeba nie ma wyjścia.
            A słuchaj graza co masz na tej swojej liście?? ja to się ciągle zastanawiam aby czasem czegoś nie zapomnieć, jestem przerażona to moj pierwszy bobo więc nie chcę być nieprzygotowana... ja zapisałam tak:

            DLA MALUCHA:
            -krem przeciw odparzeniom
            -chusteczki nawilżane
            -płyn do kąpieli z oliwką
            -oliwka pielęgnacyjna do masażu
            -krem na każdą pogodę
            -pieluch New Born
            -pieluchy tetrowe
            -nożyczki, smoczek, szczotka do włosów, termometr
            -spirytus do pępka
            -wanienka
            -ubranka (kaftaniki, czapeczki itp.)
            -ciepły polarowy kocyk
            -kołderka i podusia do łóżeczka

            DLA MNIE:
            -podkłady poporodowe
            -majtki jednorazowe
            -wkładki laktacyjne
            -stanik do karmienia
            -koszule lub piżamy rozpinane (2szt)
            1.03.2009 9:55 FILIPEK

            Skomentuj


              no to jest dla mnie najgorsze te leżenie, jestem z reguły osobą aktywną mieszkam na 4 piętrze i jeszcze nie dawno leciałam po schodach jak strzała a teraz drugie i już zadyszka (fakt że przybrałam już 8kg) ale jak karzą leżeć to trzeba nie ma wyjścia.
              A słuchaj graza co masz na tej swojej liście?? ja to się ciągle zastanawiam aby czasem czegoś nie zapomnieć, jestem przerażona to moj pierwszy bobo więc nie chcę być nieprzygotowana... ja zapisałam tak:

              DLA MALUCHA:
              -krem przeciw odparzeniom
              -chusteczki nawilżane
              -płyn do kąpieli z oliwką
              -oliwka pielęgnacyjna do masażu
              -krem na każdą pogodę
              -pieluch New Born
              -pieluchy tetrowe
              -nożyczki, smoczek, szczotka do włosów, termometr
              -spirytus do pępka
              -wanienka
              -ubranka (kaftaniki, czapeczki itp.)
              -ciepły polarowy kocyk
              -kołderka i podusia do łóżeczka

              DLA MNIE:
              -podkłady poporodowe
              -majtki jednorazowe
              -wkładki laktacyjne
              -stanik do karmienia
              -koszule lub piżamy rozpinane (2szt)


              i właśnie narazie tylko to zapisałam nie wiem co jeszcze potrzebuje takie maleństwo
              1.03.2009 9:55 FILIPEK

              Skomentuj


                chyba przez pomyłkę wstawiło 2 razy
                1.03.2009 9:55 FILIPEK

                Skomentuj

                •    
                     

                  Napisane przez nator1 Pokaż wiadomość
                  Kochana, więc Isoptin jest lekiem przeciwarytmicznym i hipotensyjnym - czyli po ludzku mówiąc powinien wyrównać Ci ciśnienie. Może powodować zaczerwienienie twarzy (rozszerza naczynia), zawroty głowy, obrzęki
                  A rączki Ci latają po Fenoterolu. to jest klasyczny lek tokolityczny=hamujący skurcze macicy. Niestety powoduje on też właśnie drżenie mięśni i podawany jest też przy problemach płuc (dychawica oskrzelowa), więc z tego może się brać ciężkość oddechu. Porozmawiaj z lekarzem o dawce-może jest za wysoka???
                  I pamiętaj Madzik, zeby wypoczywać! Bez tego kazdy lek guzik da!
                  Dziękuje Nator za informacje.Ja ten Fenoterol biorę 4x po pół tabletki,więc może dlatego...Kiedyś jeszcze brałam do tego zestawu Diprophilinę(przy poprzedniej ciąży) i jakos funkcjonowałam.
                  Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

                  http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



                  Skomentuj


                    Napisane przez madzik291 Pokaż wiadomość
                    Dziękuje Nator za informacje.Ja ten Fenoterol biorę 4x po pół tabletki,więc może dlatego...Kiedyś jeszcze brałam do tego zestawu Diprophilinę(przy poprzedniej ciąży) i jakos funkcjonowałam.
                    ja biore od dwóch tygodni Diprophilinę i nospe bo mi sie pojawiają skurcze, takie twardnienie brzucha , trwa to kilkanaście sekund i odpuszcza, ale mam tego coraz więcej, więc lekarz dał mi ten lek
                    Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



                    Skomentuj


                      Witaj Aniu ,fajnie że dołączyłaś do nas.
                      Moja lekarka jak powiedziałam że mam twardnienie brzucha i że mnie boli czasami to przepisała mi tylko nospe i to wszytsko.A Wy widze że musicie brac inne leki.Ja od prawie samego początku biorę codziennie kwas+ żelazo bo mam małą anemię.Wiecie co,zastanawiam się czy nie iść do prywatnego ginekologa.U tej mojej nie mogę sie doprosic o Usg.W sumie to miałam u niej robione tylko raz , koło 10 tyg,no i 2 razy w szpitalu.Wogóle czy Wy jak idziecie do lekarza to może wejśc z Wami mąż?Bo jak prosiłam żeby wszedł na usg że by zobaczyć maleństwo to nie,nie i nie.Aha i mam pytanko,czy trzeba mieć koniecznie w karcie ciąży opinie od stomatologa?Ja byłam niedawno i wszystko ok z ząbkami ale położna truje żebym miała wpis.Pozdrawiam wszystkich


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Napisane przez anecia82 Pokaż wiadomość
                        Witaj Aniu ,fajnie że dołączyłaś do nas.
                        Moja lekarka jak powiedziałam że mam twardnienie brzucha i że mnie boli czasami to przepisała mi tylko nospe i to wszytsko.A Wy widze że musicie brac inne leki.Ja od prawie samego początku biorę codziennie kwas+ żelazo bo mam małą anemię.Wiecie co,zastanawiam się czy nie iść do prywatnego ginekologa.U tej mojej nie mogę sie doprosic o Usg.W sumie to miałam u niej robione tylko raz , koło 10 tyg,no i 2 razy w szpitalu.Wogóle czy Wy jak idziecie do lekarza to może wejśc z Wami mąż?Bo jak prosiłam żeby wszedł na usg że by zobaczyć maleństwo to nie,nie i nie
                        mój mąż jest przy każdym usg i na wizyte też mógłby wejśc ale ja nie widze takiej potrzeby, tylko że ja chodze prywatnie na usg i do gina też ,wiec może dlatego nie ma żadnych ograniczeń w tej kwestii, żelazo też ostanio zaczęłam brać bo mi sie morfologia pogorszyła
                        Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



                        Skomentuj


                          aniu ja mam jeszcze myjke do kąpieli i dwa ręczniczki z kapturkiem ale tak poza tym to mamy to samo
                          anecia ja od samego początku chodze do prywatnego ginekologa i tam zawsze moge wchodzic z moim kochanie aby sobie też dzidzke pooglądał a co do dentysty ,to też chodze prywatnie ale moja ginekolog nie kazała mi sie wybierać po wpis, więc nie wiem jak jest u ciebie kochana
                          Mój synek 24/8 kwiecień

                          Skomentuj


                            Ja biore feminatal N ale to już ze 3 miesiące i od tego miesiąca też żelazo bo morfologia jest gorsza niż poprzednio.
                            Dziewczyny a wy żednych witaminek nie łykacie bo w tym faminatalu są witaminy, kwas foliowy oraz jod
                            Mój synek 24/8 kwiecień

                            Skomentuj


                              Ja łyka witmaonkę Penatal do tego mam jeszcze Biofer Folic i nospa
                              Moja córeczka urodzi sie 21 kwietnia

                              Skomentuj


                                Napisane przez anecia82 Pokaż wiadomość
                                Witaj Aniu ,fajnie że dołączyłaś do nas.
                                Moja lekarka jak powiedziałam że mam twardnienie brzucha i że mnie boli czasami to przepisała mi tylko nospe i to wszytsko.A Wy widze że musicie brac inne leki.Ja od prawie samego początku biorę codziennie kwas+ żelazo bo mam małą anemię.Wiecie co,zastanawiam się czy nie iść do prywatnego ginekologa.U tej mojej nie mogę sie doprosic o Usg.W sumie to miałam u niej robione tylko raz , koło 10 tyg,no i 2 razy w szpitalu.Wogóle czy Wy jak idziecie do lekarza to może wejśc z Wami mąż?Bo jak prosiłam żeby wszedł na usg że by zobaczyć maleństwo to nie,nie i nie.Aha i mam pytanko,czy trzeba mieć koniecznie w karcie ciąży opinie od stomatologa?Ja byłam niedawno i wszystko ok z ząbkami ale położna truje żebym miała wpis.Pozdrawiam wszystkich
                                Anecia mój ma wchodzi bez prolemu zaglada na usg ma w teny taką słodką minkę a co to opini stomatolkoga to ja juz mam i od internisty ginekolog nalegała ale czy to jest obowiązkowe to tego niewiem
                                Moja córeczka urodzi sie 21 kwietnia

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X