Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Napisane przez karolaina Pokaż wiadomość
    FamilyTree
    Wg wszystkich ksiąg mądrości to w ciąży nic się nie powinno jeść bo na chłopski rozum wszystko jest szkodliwe, dla Nas jak i dla maluszka
    masz racje, a co rok się wytyczne co do żywienia ciężarnych zmieniają.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      Napisane przez rena09 Pokaż wiadomość
      Witam wszystkich, właśnie jestem pierwszy raz na forum. Termin porodu mam na 8 listopada. Będzie chłopak Cieszę się że mam w końcu kontakt z dziewczynami, które są w podobnym tygodniu ciąży jak ja. Co do brzuszka to też raz jest, a raz go nie ma. Mój ukochany wracając z pracy pierwsze co robi to się pyta "jaki dziś mamy dzień - ten z brzuszkiem czy ten bez".
      Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!
      Hej Rena!

      fajnie, że się pojawiłaś, ja mam termin na 7 listopada i też będzie chłopak. u mnie to już całkiem spory brzuszek, ciąży się już raczej nie wyprę
      od początku ciąży przytyłam około 3 kg, ale wiesz jak jest, z brzuszkami różnie
      Filipek 09.11.2009 waga 3560, wzrost 57!



      Skomentuj


        Ehh no cóż, mnie ginka nie kazała zmieniać jadłospisu o 180st, mam jeść to co jadłam, a jak coś typu pizza czy kebab to ograniczyć. Ja też tak uważam, bo jednak dziecko przyzwyczajone jest już do naszej diety i zmiana nie tylko nam ale i jemu szkodzi.
        Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




        25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
        06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
        27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
        Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
        14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
        15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

        18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

        Skomentuj


          Hej Mamunie!
          Odzywam sie dopiero teraz bo caly dzien w rozjazdach miałam...
          Z Mezusiem bylismy po buty dla niego i ciuszki jakies i mój madry Mezulek zostawił w którejs ze 30 przymierzalni kluczyki od samochodu i domu
          Tak sie tym zdenerwowałam ze skurczy bolesnych dostałam ale przeszły na szczescie...ufffffffffffff...... a pózniej tez bylismy w Auchan i niedawno wrocilismy do domku dopiero....wskoczyłam pod prysznic a tam znowu skurcze bolesne,az mi ciarki po plecach przechodziły
          Młoda,trzymaj sie Kochana!!! Nikoś ostatnio miał wage 2691g a jest chłopcem a chłopcy zazwyczaj sa wieksi......wydaje mi sie ze Twoja Mała podrosnie jeszcze do podrodu i bedzie ok:] poza tym prawidłowa waga u noworodka jest od 2700-4000g takze Pola jak sie urodzi napewno bedzie w normie:] Nie martw sie!!!! I pisz nam szybciutko jak tam badanka!!!!
          Mamuszka trzymaj sie dzielnie!!! Tesciówka sie zmyje to oddychniesz;]
          Rozalka,skoro Marysia Mamuszki przestała sie spieszyc na świat to chyba Twoja Dzidzia bedzie pierwsza w naszym wyscigu;]
          olcm i kurczaczku a jak Wasze samopoczucie?
          Buziaczki Kochane!!! jak nie zasne to wpadne jeszcze;]
          Nasze najdroższe Słoneczko-Nikulek ur.17.06.2009 godz.6.22 2720g 53cm

          http://mamaczytata.pl/pokaz/7739/kur...bdzius_tatusia

          Skomentuj


            w takim razie czekam na relacje co do gorsetu,może i ja w taki zainwestuje...
            a co do szpinaku to nie wiem , ale na pewno powinnaś zrezygnowac z przyprawiania go czosnkiem....


            Skomentuj


              No właśnie,ile dałaś,brałaś tą najnowszą,zakładałaś już jak tak to czy boli bo ja słyszałam że trochę,a okresu te co karmią cycem to mogą nie mieć do końca karmienia to zależy od przerw między karmieniami jak są długie to się szybciej pojawi a jak co 3 godz. to może go nie być.
              HANULKA 09.04.2009




              Skomentuj


                cześć mamusie,
                wróciłam przed chwilą ze szpitala.
                Lekarz powiedział że mam nadżerkę i z tego mojego usg nic nie wynika , wychodzi na to że chodzę do gównianego lekarza , tak prawda bo u mnie na usg czeka się 2 godziny a lekarz się spóźnia. Mój ginekolog ani razu nie badał mnie tym ziernikiem czy jak to się zwie dziś pierwszy raz w życiu lekarz w szpitalu mnie zbadał. Zlecił mi na jutro usg mama szukała w internecie ile kosztuje , trudno zapłacę byle było by ok. W niedziele mam stawić się z wynikiem wtedy zadecyduje czy zostaje na oddziale czy nie. Ogólnie mam pić 3 litry wody dziennie żeby płyn owodniowy się zwiększył i trzeba sprawdzić hipotrofię bo ten lekarz od usg nic konkretnego nie napisał nie powiedział co mam zrobić,tylko dał mi kwitek z wynikiem i narazie. Gdybym dziś nie pojechała do tego szpitala to do końca ciąży nic bym się nie dowiedziała a ten lekarz w szpitalu mi powiedział że hipotrofia może doprowadzić do śmierci trzeba sprawdzić dokładnie.

                jestem smutna chociaż niby waga jest ok i dzidziuś się rusza serduszko bije bo sprawdzali tylko te inne rzeczy mnie niepokoją.
                Ponad to mój ginekolog powiedział że dopiero jak będę miała skurcze mam iść do szpitala a lekarka w izbie przyjęć powiedziała że w dniu kiedy mam termin mam przyjść.

                Skomentuj

                •    
                     

                  hej
                  u nas ok na skurcze nie narzekam bo ich nie czuje twarde babsko jestem
                  Moj Mati jak mu sie tak spieszylo i byl liderem do wyjscia na ten swiat tak ustapil miejsca dziewczynka:P bo i Marysia i kto wie moze Ala beda pierwsze...no w sumie to Ala na liscie jest pierwsza...
                  MLoda trzymaj sie kochana bedzie dobrze, wazne ze wzieli na badania i sprawdza wszystko ..co do wagi to corcia mojej siostry urodzila sie 2900 i ma juz 2 lata zdrowiutka sliczniutka...takze nie ma sie co przejmowac..
                  mamuszka jutro oddychniesz jak ta twoja "mamusia" pojedzie
                  dzisiaj pisalam do kolezanki co urodzila jak sie czuje a ona mi ze: brzuch ja boli, kregoslup, cycki i glowa od placzu ze ja wszytsko boli:P takze poczatek nie zaciekawy...
                  Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                  http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                  Skomentuj


                    o tej porze to tylko ja tu chyba zaglądam,no ale pora do łóżeczka więc
                    DOBREJ NOCKI DZIEWCZYNKI
                    HANULKA 09.04.2009




                    Skomentuj


                      mloda ach ci porypani lekarze i komu tu wierzyc nie? wiem cos na ten temat bo tak mialam z torbielą kazdy zalecał co innego ale napewno musisz poszukac porady u innego gina poszukaj na necie tez opini jak juz wybierzesz tego doktorka coby tez nie isc do pierwszego lepszego a i pytano czemu w szpitalu nie zrobił ci usg? tryzmaj sie kochana bedzie dobrze!!!!!
                      a u nas oki nic sie nie dzieje cisza....

                      http://mamaczytata.pl/pokaz/7736/filipo
                      BABY FILIP 22.06.2009R G.7.37 3390G59CM
                      .

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Mloda no widzisz lekarz lekarzowi nie rowny na ta sluzbe zdrowia to mi brakuje slow jak chcesz cos to musisz zaplacic...tak jakby laske wielka robili ze beda leczyc czlowieka ach szkoda slow...nie martw sie glowka do gory bedzie dobrze...ja tez mam wciaz badania na hipotrofie nawet nie wiem dlaczego a wziernikiem tez mnie nie badali za czesto moze z 2 razy:/ pamietaj jak beda cie chcieli zostawic w szpitalu to siedz trzymamy kciuki z Matim za Polcie i Ciebie pewnie tak samo jak inne mamcie takze zobacz jakie masz pleccccccccccccyyyyy szerokie wszystkie sie bedziemy o ciebie martwic podwojniei pamietaj nie mysl od razu o jakis skrajnych przypadkach...duzo Ci nie zostalo takze napewno jak by bylo jakies zagrozenie dla Polci to do tego nie dopuszcza:*
                        Last edited by olcm80; 29-05-2009, 00:19.
                        Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                        http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                        Skomentuj


                          kurczaczku to tak jak u nas cisza....przed BURZA:P a Mloda z tym piciem wody to racja pij jak najwiecej mi tez to caly czas powtarzaja i Wy mamcie to samo mi pierwsze cow szpitalu na skurcze podaja picie
                          Last edited by olcm80; 28-05-2009, 23:56.
                          Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                          http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                          Skomentuj


                            mamusie kochane dziękuje za słowa otuchy od razu mi lepiej jak któraś z was napisze coś miłego. Wiecie jak to jest że nosi się dzidziusia w brzuszku i nie wyobrażacie sobie że mogłoby się coś stać , Pola jest we mnie i ja już ją bardzo kocham chciałabym ją przytulić i nie martwić się tym wszystkim . W tym szpitalu chyba nie mieli sprzętu do usg albo widać uznali że powinnam iść prywatnie , może mają badziewny sprzęt .
                            Jutro mama spróbuje mi ustawić wizytę do płatnego albo na sobotę chyba się pomodlę żeby się udało i żeby było dla mnie miejsce do usg.
                            Trzymajcie mocno kciuki żeby jutrzejszy dzień był udany .
                            I ja za wami się też martwię moje kochane mam nadzieje ze mimo wszystkich tych naszych komplikacji dzidziusie urodzą się zdrowe bez szwanków żadnych .
                            I jak wchodzę na forum to od razu jakoś mi raźniej że nie jestem sama że ktoś mnie rozumie .


                            Opowieści z tramwaju hehe) :

                            Ps. a jak jechałam po południ na usg na przystanku siedziało 2 mężczyzn żaden mi nie ustąpił a gapili się jakby nie wiem kogo zobaczyli. I wsiadła kobitka do tramwaju w zaawansowanej ciąży siedziało chyba z 3,4 młodych to żaden dupy nie ruszył aż sama chciałam wstać i jej ustąpić od razu głupio by się ludziom zrobiło że ciężarna ciężarnej ustąpiła, ale ta pani poszła na koniec tramwaju więc już nie chciałam jej gonić. A i rozbawiła mnie kobieta która wsiadła zaraz na następnym do tramwaju ... z dziadkiem jakimś wsiadła popatrzyła na ludzi i zerknęła na mnie zbliżyła się bo spojrzała na moją twarz a po czym ją ten facio odciągną i jakaś kobieta ustąpiła jej miejsca w końcu.

                            Skomentuj


                              Mloda urodzisz zdrowa i sliczna Polcie i my z Matim tez sie pomodlimy za wasze zdrowko....no ta pani z tramwaju moze czekala bezczelnie az jej ustapisz ech niech by ona tak na mnie trafila....pyskata to ja jestem u mnie w domu mi zawsze powtarzali ze ja albo adwokat albo prokurator jestem...:P
                              Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                              http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                              Skomentuj


                                Już się obudziałam na karmienie Natalka śpi i pewnie wstanie dopiero o 7-8, a więc mama jest od niej gorsza Szpinak można jeść. Robiłam go w zeszłym tygodniu, oczywiście bez czosnku i Mała nie miała żadnych problemów. W tym tygodniu byliśmy u innego pediatry. sympatyczna kobieta i spędziliśmy u niej godzinkę, pytając o wszystkie głupotki. Co do diety matki karmiącej też powiedziała, że nie ma co przesadzać - wiadomo - bez wzdymających rzeczy, czy kawy, ale tak poza tym jeść trzeba wszystko, a produkty które mogą alergizować wprowadzać w mniejszych ilosciach i obserwować. Wczoraj jadłam truskawki i Natalka dobrze śpi i nie ma żadnej wysypki. Jeśli nic się nie pojawi do jutra - mogę jeść truskawki
                                Miłego dnia Mamusie!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X