Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    No ja napewno we wtorek do szpitala,mój gin ma dyżur to może w ten dzień zrobi mi cięcie

    Fajnie by było-parka na forum,a pózniej to już czas na dziewczynki
    Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

    http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



    Skomentuj

    •    
         

      MłodaM.17 masz imię już dla swojej córeczki?jaki jest Twój wymarzony wózek?



      Dagmara 15 marzec 2008 godz 19.40 w 32tc ważyła 2390 i 55 cm długa (*)(*)(*)

      Kornelia 13 czerwiec 2009 godz 19.40 ważyła 2720g i 53cm długa

      Skomentuj


        u mnie do okna zagląda słoneczkomoże mnie natchnie i wezmę się za sprzątanie,jakoś mi się nie chce,Yoenne daj znać co z tobą ja się dowiedziałam że te opuchnięcia mogą mieć związek bardziej z nerkami niż z ciśnieniem,trzymaj się i niech lekarz w kulki sobie nie leci tylko dobrze cię zbada.
        HANULKA 09.04.2009




        Skomentuj


          Czesc dziewczyny

          Nichol wielkie gratulacje!!!

          PS.wzielas sobie do serca slowa swojego gina
          Vincent Kornel 02.10.2007 3830 g i 50 krotki

          Maik Luis - 03.05.2009 4045 g i 52 dlugi

          Skomentuj


            Opuchlizna czyli obrzęk kostek, palców rąk i nóg

            Opuchlizna czyli obrzęki w ciąży mogą być spowodowane na skutek znacznego (ok.2,5 l.) zwiększenia się u kobiety w ciąży objętości krwi krążącej. Stan ten bywa wyjątkowo uporczywy w ciąży mnogiej oraz w czasie upałów. Warto wówczas unikać pozostawania na dłużej w pozycji stojącej, a także nosić specjalne rajstopy ściągające dla kobiet w ciąży. Nie wolno jednak ograniczać spożycia płynów. Nie rozwiąże to problemu, może natomiast doprowadzić do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych a nawet kamnicy nerkowej a w konsekwencji do bardzo silnych ataków bólu tzw. kolki nerkowej.

            Uwaga! Jednak o tym na ile obrzęki w ciąży są związane z jej przebiegiem,musi zadecydować lekarz, ponieważ mogą one również być oznaką zagrażającego niebezpieczeństwa wystąpienia tzw. zatrucia ciążowego. W jego następstwie może dojść do stanu rzucawkowego, który może być śmiertelnym dla matki i płodu powikłaniem ciąży
            HANULKA 09.04.2009




            Skomentuj


              Ewylynka, ja jutro zaczynam 17 tydzien Ale babelki w brzuchu czulam w 14 tygodniu. Teraz czuje jak ktos do mnie puka z tamtej strony Brzuszka prawie nie widac a tu takie rzeczy Moze to dlatego ze jestem szczupla a takie osoby podobno czuja wczesnie.
              Jak ktos sie dowiaduje ze jestem w ciazy to jest bardzo zaskoczony. Nie zmienilam sie na razie na twarzy a brzuszek to taki malutki, jeszcze niewidoczny dla innych.
              Tymoteusz - ur. 03.09.09

              Skomentuj


                Ja mam taki ucisk na lewą stronę kręgosłupa,że nie mogę chodzić,nawet najmniejszy ruch sprawia mi ból.Wieczorem kładę się z bólem i wstaję z bólem,...Maści nie mogę użyć bo od 6 miesiaca ciązy zakazane ...a ja płaczę bo tak mnie boli,nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam
                Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

                http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



                Skomentuj

                •    
                     

                  gdzie jest Yoenne niech się w końcu odezwie,przy takiej opuchliźnie nie wolno używać soli wogóle,bardzo się o nią martwie bo to niebezpieczne,sory że wysyłam coś takiego ale właśnie się natknęłam: Nie chce nikogo straszyc ale jesli puchniesz powiedz o tym swojemu lakarzowi.Ja od około 32-34 tc tez puchłam tzn same nogi i mowiłam lekarzowi o tym on mowił ze dopoki opuchlizna schodzi jest wszysko ok.Dla niego było moze wszystko w normie a ja w 36 tc straciłam synka bo jak wpisano mi w karcie w szpitalu miałam gestoze która mogła niejalko sie przyczynic do obumarcia płodu.Bynajmniej moze ona poodowac takie komplikacje.Dziewczyny nie bagatelizujcie niczego a jesli cos was niepokoi mowcie otwarcie o tym lekarzowi
                  Pozdrawiam ... zwaliło mnie z nóg ja jak pojechałam do porodu z Mają i odeszły mi wody to były lekko zielone a wcale nie puchłam może trochę się denerwowałam tym porodem,ale te objawy co ma Yoenne to coś dziwnego i bardzo mnie niepokoi
                  HANULKA 09.04.2009




                  Skomentuj


                    co do kręgosłupa to chyba został ci masaż bo mnie też boli że ani chodzić ani leżeć,ale nic nie można z tym zrobić,jedynie paracetamol jak bardzo cię boli
                    HANULKA 09.04.2009




                    Skomentuj


                      Chyba weżmę Apap i się położę....normalnie juz nie wytrzymuję..
                      Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

                      http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



                      Skomentuj

                      •    
                           

                        ooo tak zmeczenie daje sie we znaki.. a na dodatek dopadl mnie straszny bol kregoslupa ze ledwo chodze. i brzusio boli na dole...wydaje mi sie to przez to ze klocuszek moj lezy wlasnie na dole i od tego te bole. wczoraj zrobilam sobie ciepla kapiel i po wyjsciu znow mialam krew..nie bylo tego duzo, ale moze tak jak ostatnio mialam ze nic sie nie dzialo i jakas zylka pekla..a na dodatek ciepla woda pobudzila wszystko..ehhh..
                        gdyby nie ten kregoslup i bol brzucha to czulabym sie fizycznie swietnie..psychicznie to tez tak mam zadajac sobie pytanie czy dam rade w czasie porodu i pozniej, i czy z maluszkiem wszystko ok..no ale jak do tej pory bylo dobrze to juz niech tak bedzie
                        milego i slonecznego dnia dziewczynki i brzusie zycze


                        Skomentuj


                          majorka no wlasnie yoenne mowila o gestozie, zatruciu ciazowym i ze moze jej grozic stan przedrzucawkowy, dlatego tak musi uwazac na te wszystkie swoje oznaki, ale to juz naprawde ich troche miala, no i miejmy nadzieje, ze naprawde ja tam dobrze kontroluja, i ona jest rozgarnieta wiec wie o co chodzi, no nie? szkoda, ze tak sie bidula musi meczyc..

                          a co do zielonych wod, to ja tez mialam, ale ten kolor to przez wydalona smolke ,szczegolnie w przeterminowanych ciazach, a przed chwila wlasnie gzies doczytalam, ze dzieck wydala, kiedy jest niedotlenioneaz mi sie wierzyc nie chce
                          Vincent Kornel 02.10.2007 3830 g i 50 krotki

                          Maik Luis - 03.05.2009 4045 g i 52 dlugi

                          Skomentuj


                            wklejam o tych wodach zielonych

                            "Zielone wody płodowe mogą świadczyć o podbarwieniu ich smółką. W przypadku, gdy dojdzie do niedotlenienia płodu, wydala on smółkę wewnątrzmacicznie powodując zanieczyszczenie wód, co w rezultacie daje ich zielonkawe zabarwienie. W zależności od ilości wydalonej smółki wody mogą być mniej lub bardziej zagęszczone. Zielone wody płodowe często występują w ciążach przenoszonych. "

                            " Zielony kolor wskazuje, że dziecko jest w stresie (np. z powodu niedotlenienia czy zatrucia), dlatego wydaliło do pęcherza płodowego smółkę (pierwszą kupkę). Wówczas konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarska."
                            Last edited by grygoranna; 19-03-2009, 09:30.
                            Vincent Kornel 02.10.2007 3830 g i 50 krotki

                            Maik Luis - 03.05.2009 4045 g i 52 dlugi

                            Skomentuj


                              hej mamuski
                              Gratulacje Nichol
                              nio ja zamierzam jak nie w tym tyg to w nastepnym juz rodzic bo ilez mozna czekac... mialo byc tak ze dziewcztnki sie wczesniej rodza a tu sami mezczyzni...
                              kurcze teraz to i ja sie boje o YOENNE!!! kurcze tak naprawde te cize sa niebezpieczne caly czas sie cos dzieje
                              wlasnie wrocilysmy ze szkoly zaliczylam juz wszystko moge spokojnie rodzic nauczyciele w szoku ze jeszcze chodze hehe
                              Nikola Natalia wyszła na świat 20.03.2009 o godz 15.40 ważyła 2950 i mierzyła 56 cm



                              Skomentuj


                                no właśnie z powodu wysokiego ciśnienia dzidzia też ma wysokie i wydala smółkę to nazywa się zatrucie ciążowe i ja właśnie nie wiem przez co moja mała miała wylew czy przez szybki poród i główka nie wytrzymała tak jak mówił neurolog czy przez to zatrucie i niedotlenienie.
                                HANULKA 09.04.2009




                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X